Lokata Słoneczna w Getin Banku, Open Online oraz Noble Banku

lokata słoneczna getin bank

Aktualizacja 02.08.2015 r.

Z oferty Getin Banku (oraz Open Online i Noble Banku) zniknęły w dniu wczorajszym lokaty: Lokata Twój Zysk oraz Lokata Nowy Zysk. W ich miejsce pojawiła się 6-miesięczna Lokata Słoneczna z oprocentowaniem aż 3,10%. z możliwością podwyższenia oprocentowania do 3,35% do kwoty 50.000 zł. Lokata Słoneczna przeznaczona jest dla nowych środków, stanowiących nadwyżkę ponad stan posiadania, obliczony na dzień 26.06.2015 r. W porównaniu do poprzedniej oferty Getin Banku wzrosło oprocentowanie oraz czas trwania lokaty. Lokata Słoneczna będzie w ofercie Getin Banku (oraz Open Online i Noble Banku) do 31.07.2015 r.


Oferta została przedłużona do 31.08.2015 r. pod nazwą Lokata Słoneczna II – stan środków badany jest na 30.07.2015 r., ale oprocentowanie spadło do 2,75% a okres lokaty to teraz 3 miesiące.


Oprocentowanie standardowe Lokaty Słonecznej wynosi 3,10%. Może być podwyższone do 3,35% do kwoty 50.000 zł po spełnieniu 3 warunków związanych z aktywnym korzystaniem z konta osobistego.

Lokata Słoneczna – warunki podwyższenia oprocentowania:

  • Posiadanie lub założenie w Getin Banku konta osobistego.
  • Zapewnienie wpływu wynagrodzenia na konto osobiste w wysokości minimum 1.000 zł przez 4 podokresy trwania Lokaty Słonecznej.
  • Wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą wydaną do konta osobistego lub przez aplikację iKasa na łączną sumę 300 zł przez 4 podokresy trwania Lokaty Słonecznej.

Podokres to pełny lub niepełny miesiąc kalendarzowy trwania lokaty. Po spełnieniu łącznie tych 3 warunków oprocentowanie Lokaty Słonecznej zostanie podwyższone do 3,35% do kwoty 50.000 zł. Reszta środków będzie oprocentowana na 3,10%. Zerwanie Lokaty Słonecznej przed terminem zapadalności powoduje utratę naliczonych odsetek. Lokatę Słoneczną można założyć poprzez bankowość telefoniczną lub w placówkach Getin Banku. Można ją założyć także przez bankowość elektroniczną – będzie to wtedy e-Lokata Słoneczna. Minimalna kwota jaką trzeba ulokować to 500 zł a na opłacenie wniosku o otwarcie Lokaty Słonecznej jest 7 dni.

Podsumowując Lokata Słoneczna to bardzo dobra propozycja i jedna z najlepszych obecnie lokat krótkoterminowych. Dodatkowy plus to brak obowiązku posiadania konta osobistego. W porównaniu do Lokaty Twój Zysk oprocentowanie Lokaty Słonecznej wzrosło aż o 0,60%. Widocznie poprzednia propozycja nie cieszyła się dużym wzięciem. Pozostała oferta lokat w Getin Banku nie uległa zmianie – o lokatach standardowych pisałem tutaj, a o lokatach internetowych tutaj. Bliźniacza oferta Lokaty Słonecznej znajduje się także w Open Online oraz Noble Banku ale kwota, do której można uzyskać oprocentowanie w wysokości 3,35% jest taka sama i liczy się łącznie dla wszystkich tych banków. Choć oprocentowanie 3,10% już samo w sobie jest bardzo dobre. Wszystkich zainteresowanych otwarciem Lokaty Słonecznej w Noble Banku całkowicie online zapraszam tutaj:

lokata słoneczna getin bank


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.