Ranking lokat krótkoterminowych grudzień 2014

Ranking lokat krótkoterminowych grudzień 2014

Witam w ostatnim w tym roku rankingu lokat krótkoterminowych, czyli rankingu lokat na krótsze terminy na których uzyskamy obecnie najwyższe oprocentowanie. Jak zwykle od poprzedniego rankingu nastąpiły niewielkie, choć zauważalne zmiany. Oprocentowanie swoich lokat obniżył BIZ Bank (jak też Bank Smart) oraz neoBank. Ale nadal kilka banków nie myśli o obniżce oprocentowania, a niektóre (np. BOŚ Banku oraz Raiffeisen Polbank) podwyższają oprocentowanie swoich promocyjnych lokat. Nadal za poziom przyzwoitości wpuszczający do rankingu uznaję oprocentowanie na poziomie 3%. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z zestawieniem oraz w celu uzupełnienia do przejrzenia rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat długoterminowych.


Ranking staram się aktualizować na początku każdego tygodnia.


Najlepsze lokaty na 3 miesiące:


Najlepsze lokaty na 4 miesiące:


Najlepsze lokaty na 6 miesięcy:

Najlepsze lokaty na 7 miesięcy:


Kolejny raz absolutnym liderem jest BNP Paribas Bank i jego Lokata Dobrze ProcentującaProponowane 4% na 3-miesięcznej to najlepsza propozycja wśród lokat krótkoterminowych – kolejna EKOlokata Świetnie Procentująca jest o 0,35% gorzej oprocentowana. Niestety im dłuższy termin, na który chcemy ulokować pieniądze tym o dobre oprocentowanie jest coraz ciężej. Stawkę w wysokości 3,50% (poza lokatami na 3 i 6 miesięcy) możemy dostać dopiero w przypadku kilku najlepszych lokat 3-letnich. Póki co warto lokować pieniądze na krótsze terminy, bo oprocentowanie na 3-miesięcznych lokatach jest wyższe niż na lokatach 2- czy 3-letnich.

¹ Od 11.12 lokaty zniknęły z oferty BNP Paribas Banku.

² Od 12.12 ekolokata zniknęła z oferty BOŚ Banku.

³ W ofercie Plus Banku od 18.12.2014 r. do 28.12.2014 r.


* Biorąc pod uwagę lokaty Idea Banku oraz Bossabanku należy pamiętać, że szczególnie w tych dwóch bankach oferta depozytowa zmienia się kilka lub kilkanaście razy w ciągu miesiąca.

** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Aby poznać szczegóły lokat należy kliknąć w nazwę lokaty, ponieważ prawie wszystkie lokaty zostały już opisana na mojej stronie.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.