Kantor online czyli jak oszczędzić na wymianie walut

jak oszczędzić na wymianie walut

Witam. Dzisiaj chciałbym przedstawić jeden ze sposobów na uzyskanie dosyć znaczących oszczędności w naszym budżecie jakim jest korzystanie z możliwości wymiany walut online. Artykuł ten dedykowany jest dla osób, które spłacają kredyty walutowe, ale też dla tych, którzy jeżdżą za granicę i potrzebują trochę gotówki w walucie zagranicznej.

Trochę o kredytach hipotecznych

Zdecydowana większość kredytów hipotecznych zaciąganych do wybuchu kryzysu finansowego, czyli do 2008 roku była brana we frankach szwajcarskich, rzadziej w euro. Do dzisiaj ponad połowa spłacanych kredytów hipotecznych to kredyty w walutach. Są to kredyty walutowe, ale spłacane w złotówkach po ustalonym przed bank kursie. Banki przez bardzo długi czas korzystały z tego faktu narzucając bardzo korzystne dla siebie, a niekorzystne dla klientów kursy walut. A właściwie nadal narzucają ustalając bardzo duże spready walutowe.

Możliwość spłaty kredytu bezpośrednio w walucie

W 2011 roku weszła ustawa antyspreadowa, która pozwala bez żadnych kosztów spłacać kredyt walutowe bezpośrednio w walucie. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ kursy bankowe są bardzo zawyżone w porównaniu do kursów, które możemy uzyskać w kantorze. Sporo kredytobiorców zdecydowała się już na ten korzystny dla siebie krok, ale jest jeszcze bardzo dużo grupa kredytobiorców, która jeszcze tego nie zrobiła. Wiele osób o tym nie wie, niema do tego głowy, nie chce im się, nie mają czasu, itd. A to błąd. Wystarczą dwie wizyty w oddziale banku – jedna to złożenie wniosku o aneks i otwarcie konta walutowego a druga to podpisanie aneksu. I wcale nie trzeba chodzić po mieście, szukać kantoru, wymieniać pieniądze i wpłacać je w kasie banku*.

Jak oszczędzić na wymianie walut?

We współpracy z internetowym kantorem LiderWalut.pl chciałbym pokazać, jakie kwoty można konkretnie zaoszczędzić. Wymieniając potrzebną nam walutę przez ten kantor korzystamy z naprawdę bardzo dobrych kursów. Przykładowo kurs sprzedaży CHF w BZ WBK w dniu 15.09.2014 r. to 3,5895, a w LiderWalut.pl to 3,4813. To prawie 11 groszy różnicy na naszą korzyść. Przykładowo, przy racie w wysokości 500 CHF daje to odpowiednio 1.794,75 zł oraz 1.740,65 zł, czyli 54,10 zł różnicy tylko w jednym miesiącu. W skali roku to już 649,20 zł oszczędności, a w skali 25 lat 16.230 zł oszczędności!

Tańsza waluta

Na stronie LiderWalut.pl dzięki kalkulatorowi oszczędności można zobaczyć, ile możemy konkretnie zaoszczędzić, korzystając z tej platformy wymiany walut. Oszczędność z wymiany 100 CHF w porównaniu do kursów bankowych to kwota od ok. 5 zł do aż 20 zł. Różnica bardzo duża. I tutaj ciekawostka – dlaczego banki mają tak niekorzystne kursy? Po prostu udzieliły bardzo dużo kredytów hipotecznych z niską marżą. I na takich kredytach zarabiają bardzo mało lub wręcz tracą – na zawyżonych kursach próbują odrobić część strat.

Dlaczego online?

Dlaczego warto wymieniać waluty przez internet? Standardowo – jest szybciej, taniej i wygodniej. Nigdzie nie trzeba chodzić, a cała operacja kończy się na kilku kliknięciach. LiderWalut.pl, posiada konta w większości banków w Polsce**, więc przelewy odbywają się ramach jednego banku jako przelewy wewnętrzne i cała operacja zajmuje najczęściej kilka – kilkanaście minut. Maksymalny czas realizacji transakcji to 2 dni robocze w przypadku przelewu do banku, w którym Liderwalut.pl nie posiada konta. Liderwalut.pl nie pobiera żadnych opłat i prowizji – korzystanie z tego internetowego kantoru jest całkowicie bezpłatne. Wystarczy się zarejestrować, uzupełnić swoje dane, podać numery rachunków i już można wymieniać waluty.

Możliwe do uzyskania oszczędności są bardzo duże. Banki korzystają na osobach leniwych, którym nie chce się nic zmieniać.  Wymiana waluty online zajmuje kilka minut, a pieniądze z kieszeni banku można przełożyć do swojej własnej kieszeni.  Im większa kwota kredytu tym większa oszczędność. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na stronę:

liderwalut.pl

 *Sam byłem świadkiem kilku sytuacji, kiedy klienci wpłacali w końcu na konto złotówki, bo w zaprzyjaźnionym kantorze brakowało franków szwajcarskich. Przy wymianie internetowej taka sytuacja nie ma prawa się przydarzyć. Pomijając to, że nie zawsze kursy w tych kantorach są takie korzystne.

**Liderwalut.pl posiada konta w: Alior Banku, Banku BPH, BZ WBK, BNP Paribias Banku, BOŚ Banku, BGŻ Banku, City Handlowym, Credit Agricole, DNB, mBanku, Meritum Banku, Millenium, PEKAO S.A., PKO BP, Raiffeisen Polbanku.

Artykuł napisany we współpracy z internetowym kantorem wymiany walut LiderWalut.pl.

10 Komentarze

  1. Ten, kto wpadł na pomysł założenia kantoru online jest geniuszem, bo nieźle zarabia, a przy okazji ułatwia życie klientom, w tym mnie. Wymieniam często w Amronet i widzę olbrzymie oszczędności.

  2. Wymiana waluty w necie to spora oszczędność kasy ze względu na fakt, że nie trzeba nigdzie jeździć i dlatego, że kursy są korzystniejsze niż w kantorach stacjonarnych. Można usiąść przy komputerze wyklikać kilka kantorów i wybrać ten najkorzystniejszy, a nie jeździć po mieście. […]

  3. Liderwalut.pl to zdecydowanie najlepszy kantor, z jakiego korzystałem 🙂 Wymiana przebiega szybko i sprawnie, połączenie jest szyfrowane, a przelew wykonuje się bezpośrednio na konto bankowe. Polecam 🙂

  4. Wymieniam waluty online przez Intransfer24.com mają korzystne kursy i szybki czas realizacji, mogę też wymienić i wysłać euro z Holandii a złotówki będą na moim koncie już następnego dnia. Polecam 🙂

  5. Najlepiej sprawdzić jak najwięcej kantorów przed wymianą – różnice sa duże. jak nie mamy czasu, to polecam sprawdzić jakieś rankingi kantorów, choćby jakikantor.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.