738,6 mln zł wypłacone klientom SKOK Wspólnota przez BFG

wypłata skok wspólnota

SKOK Wspólnota przez BFG

Bankowy Fundusz Gwarancyjny poinformował w kolejnym komunikacie, że do 29.08.2014 r. zostało już wypłacone 738,6 mln zł uprawnionym deponentom upadłego SKOK Wspólnota. Stanowi to  90,4% środków gwarantowanych. Do wypłaty z BFG zostało ok 73,5 mln zł. Środki po okazaniu dowodu osobistego będzie można do 19.09.2014 r. wypłacić w placówkach PKO BP, później będzie trzeba udać się osobiście do siedziby Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w celu odzyskania środków.

W ciągu 10 dni wypłacone zostało ok 35 mln zł. Do końca wyznaczonego okresu zostało ok. 2 i pół tygodnia i tak kwota już pewnie znaczącą nie zwiększy się. Kto miał większą sumę do wypłaty z pewnością już to zrobił. Cała operacja zostało więc przeprowadzona bardzo sprawnie. Środki Bankowego Funduszu Gwarancyjnego zostaną zatem prawdopodobnie uszczuplone o kwotę ok. 750 mln zł. Na tą sumę zrzuciły się tak naprawdę banki, bo SKOK-i dopiero niedawno zostały objęte gwarancjami BFG.

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała także, że Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowej im. Św. Jana z Kęt zostanie przejęta przez Alior Bank. Właściwie została przejęta od początku września. To kolejna z Kas, która miała bardzo poważne problemy finansowe. Bankowy Fundusz Gwarancyjny zapewnia Alior Bankowi jako podmiotowi przejmującemu wsparcie w formie gwarancji i dotacji, choć o szczegółach nie napisano nic. Łakomym kąskiem dla Aliora na pewno jest ok. 18 tys. klientów oraz sieć placówek. Przejęcie przez bank jest na pewno lepszym rozwiązaniem, niż likwidacja i kolejna wypłata środków gwarantowanych z BFG.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.