Lokata Urodzinowa w PKO BP na 10%

Bank PKO BP w ostatnich dniach mocno zaskoczył. Z jednej strony zaoferował najlepiej oprocentowane konto oszczędnościowe na rynku – stawką 8,50% do kwoty 100.000 zł na 60 dni. Z drugiej strony pojawiła się dostępna dla wszystkich klientów PKO BP Lokata Urodzinowa na 6 miesięcy z oprocentowaniem 10% do kwoty 50.000 zł. Jest to stawka niespotykana w innych bankach, chyba, że wyjątkowo dla nowych klientów jako tzw. wabik. Aby skorzystać z wysokiego oprocentowania należy wykonać dodatkowe czynności ale są one banalnie proste.

Oferta Lokaty Urodzinowej w PKO BP jest ważna do odwołania. Jest ona dostępna w aplikacji mobilnej IKO czyli należy posiadać w PKO BP konto osobiste. A można do końca czerwca otworzyć je w specjalnym programie poleceń z premią do 250 zł – szczegóły tutaj. Oprocentowanie Lokaty Mobilnej to 5% lub 10%. Stawka oprocentowania jest podwyższa po spełnieniu jednego z trzech warunków w aplikacji IKO: zakupu ubezpieczenia w PKO TU lub nabycia jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych PKO TFI lub ustanowienia jednego zlecenia stałego. Jedną z tych czynności należy wykonać bezwzględnie do 31.10.2023 r. Wiadomo, że najlepiej spełnić ostatni warunek, czyli ustawić w IKO zlecenie stałe na jakiś rachunek nawet na niewielką kwotę.

I to tyle – w zamian możemy się cieszyć wysokim oprocentowaniem. Obowiązuje ograniczenie – jedna Lokata Urodzinowa do jednego konta, nawet jak jest wspólne. Minimalna kwota lokaty – 1.000 zł, maksymalna – 50.000 zł. Zerwanie przed terminem – utrata naliczonych odsetek. Lokata nie jest odnawialna – odsetki i kapitał po 6 miesiącach wrócą na konto osobiste. Jeżeli ktoś ma taką możliwość i oszczędza w banku to warto skorzystać.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.