Ranking lokat krótkoterminowych lipiec 2015

Ranking lokat krótkoterminowych lipiec 2015

Witam. Jest początek lipca więc zamieszczam na swojej stronie najpopularniejszy i najbardziej obiektywny ranking lokat krótkoterminowych. W zeszłym miesiącu królowały umiarkowane spadki ale były też krótkoterminowe niespodzianki np. w postaci Lokaty Bezkonkurencyjnej w Idea Banku. W lipcu królują dwie lokaty, których oprocentowania przekracza magiczną stawkę 3%. Jest to Lokata Plan Depozytowy na 80 dni Toyota Banku oraz Lokata Słoneczna w Getin Banku. Oprocentowanie pozostałych najlepszych lokat krótkoterminowych waha się w granicach 2,70% – 2,90%. Póki co szans na podwyżkę tych stawek nie ma. Standardowo zachęcam do zapoznania się z rankingiem kont oszczędnościowych oraz z rankingiem lokat długoterminowych. Zapraszam także do przejrzenia nowego zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z bardzo dobrym oprocentowaniem, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient.


Ranking na bieżącą aktualizowany


Ranking lokat na 3 miesiące:


Ranking lokat na 4 miesiące:


Ranking lokat na 6 miesięcy:


Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste.


Tak jak wspomniałem wyżej niezmiennie najlepszą lokatą pozostaje Lokata Plan Depozytowy na 80 dni w małym, niepozornym Toyota Banku. Choć pojawiła się tez bardzo dobrze oprocentowana Lokata Słoneczna w Getin Banku. Niestety poza krótkoterminowymi wyjątkami banki nawet nie próbują konkurować z Toyota Bankiem. Wakacje mogą być okresem, w którym oferta banków jeszcze bardziej się ustabilizuje. Raczej nie ma co liczyć na rewelacyjne propozycje ale niespodzianki mogą się zdarzać. O tych mniejszych i większych niespodziankach na pewno będzie można poczytać na mojej stronie.


** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 3,50% – 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Aby poznać szczegóły lokat należy kliknąć w nazwę lokaty, ponieważ wszystkie lokaty zostały już opisane na mojej stronie.


Zmiany w lokatach:

  • 01.07 – Pojawiły się rewelacyjne Lokaty Słoneczne w Getin Banku, Open Online oraz Noble Banku.
  • 02.07 – Obniżenie oprocentowania lokat w BIZ Banku oraz Banku Smart.
  • 11.07 – Po pewnym czasie e-Lokatę Słoneczną można założyć także w Getin Online.
  • 13.07 – Do oferty Idea Banku powróciła Lokata Bezkonkurencyjna.
  • 15.07 – Podwyższenie oprocentowania 6-miesięcznej Lokaty Cloud w Idea Banku.
  • 16.07 – Obniżenie oprocentowanie Lokaty Plan Depozytowy na 80 dni w Toyota Banku.
  • 22.07 – Pojawiła się bardzo dobrze oprocentowana 2-miesięczna Lokata na Wakacje w Idea Banku.
  • 27.07 – Lokata na Wakacje zniknęła z oferty Idea Banku.
  • 28.07 – Także Lokata Bezkonkurencyjna zniknęła z Idea Banku.

4 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.