Lokaty Powitalne w USD i EUR na 1,70% – 2,50% w Getin Banku

Getin Bank bardzo aktywnie walczy na froncie pozyskiwania nowych klientów i nowych depozytów. M.in. można obecnie założyć w Getin Banku Lokatę na Nowe Środki z oprocentowaniem 3,40%, Konto Oszczędnościowe na 3,50% wraz z dodatkową premią 50 zł dla nowych kont osobistych – o szczegółach pisałem tutaj. Ale w Getin Banku znajdują się także jedne z najlepiej oprocentowanych lokat walutowych, o których piszę w moim ostatnim rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Kilka dni temu pojawiły się w Getin Banku także Lokaty Powitalne w USD oraz EUR z oprocentowaniem od 1,70% do 2,50%. To propozycja dla nowych posiadaczy depozytów walutowych Getin Banku. Z akcji mogą skorzystać Ci, którzy na dzień 10.02.2019 r. nie posiadali aktywnej lokaty w USD ani w EUR. Oferta Lokat Powitalnych ważna jest do 13.03.2019 r. i ważna jest tylko w placówkach Getin Banku.

Lokaty Powitalne w USD:
  • Na 3 miesiące z oprocentowaniem 2,20%.
  • Na 6 miesięcy z oprocentowaniem 2,50%.
Lokaty Powitalne w EUR:
  • Na 3 miesiące z oprocentowaniem 1,70%.
  • Na 6 miesięcy z oprocentowaniem 2%.

Lokaty Powitalne odnawiają się na standardowym oprocentowaniu (obecnie 0,40% – 0,75%) w przypadku braku złożenia dyspozycji ich nieodnowienia. Minus w przypadku tej oferty to konieczność udania się do placówki Getin Banku. Plusem jest za to fakt, że Getin Bank nie wyklucza wszystkich jakichkolwiek wcześniejszych posiadacz depozytów walutowych. Karencja jest o wiele łagodniejsza niż w przypadku innych lokat powitalnych w innych bankach. Dziwny jest fakt, że Getin Bank nie reklamuje się za bardzo ofertą – informacje o ofercie Lokat Powitalnych dostałem od Rzecznika Finansowego Getinu, informacje o tych lokatach można znaleźć w tabeli oprocentowania. Ale kto to śledzi (oprócz mnie)? A oprocentowanie jest po prostu bezkonkurencyjne.


Dodatkowo Getin Bank oferuje Konta Oszczędnościowe w USD i EUR dla nowych środków. W przypadku waluty USD jest to 1,60% dla kwot do 50.000 USD oraz 1% dla nadwyżki ponad tą sumę. Oprocentowanie standardowe wynosi 0,70%.  W przypadku waluty EUR jest to 0,80% dla kwot do 25.000 EUR oraz 0,40% dla nadwyżki ponad tą kwotę. Oprocentowanie standardowe wynosi 0,20%. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje do 31.03.2019 r.


Tabela oprocentowanie lokat terminowych w Getin Banku (17.02.2019 r.).

3 Komentarze

  1. W połączeniu z kontraktami terminowymi na EUR można ładnie zebrać odsteki. EUR jest kwotowane z premią – kurs kilka groszy powyżej spotu. Więc lokując 1000 EUR i sprzedając jeden kontrakt można dostać dodatkową premię i zabezpieczyć się przed spadkiem kursu EUR/PLN.

  2. W końcu ktoś pomyślał także o osobach posiadających kapitał w obcej walucie. Z reguły oprocentowanie lokat lub rachunków walutowych w bankach jest śmiesznie niskie. Taka opcja jest więc dla niektórych z nich na wagę złota. Sam nie wiem, czy nie skorzystam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.