Lokata Urodzinowa w BGŻ Optimie z oprocentowaniem od 2,40% do 2,70%

lokata urodzinowa bgż optima

W BGŻ Optimie skonczyła się oferta Lokaty Kolekcjonerskiej IV (kilkukrotnie przedłużanej) a w jej miejsce pojawiła się na swój sposób oryginalna 6-miesięczna Lokata Urodzinowa z oprocentowaniem 2,40% do 2,70%. Oprocentowanie uzależnione jest od tego, w którym roku zostaliśmy klientem BGŻ Optimy. Najwyższe oprocentowanie zyskują najwierniejsi klienci BGŻ Optimy, którzy rozpoczęli współpracę z tym bankiem w 2011 roku – 2,70%. Oprocentowanie spada o 0,05% z każdym rokiem – jeżeli założyliśmy konto w BGŻ Optimie w 2016 roku to oprocentowanie wyniesie tylko 2,45%. Jest jeszcze jedna dosyć niemiła niespodzianka – z jednej strony specjalna Lokata Urodzinowa, z drugiej strony dostępna jest tylko dla nowych środków. Lokata Urodzinowa będzie w ofercie BGŻ Optimy do 20.12.2017 r.

Lokata Urodzinowa– warunki:
 • Na 6 miesiące z oprocentowaniem: 2,40%, 2,45%, 2,50%, 2,55%, 2,60%, 2,65% lub 2,70%.
 • Dla posiadaczy Konta Oszczędnościowego w BGŻ Optimie.
 • Dla nowych środków.
 • Minimalna kwota 1.000 zł, maksymalna 200.000 zł.
 • Możliwość założenia 1 Lokaty Urodzinowej.
 • Lokata Urodzinowa jest nieodnawialna – wraca na Konto Oszczędnościowe.
 • Zerwanie Lokaty Urodzinowej powoduje brak odsetek.

lokata urodzinowa bgż optima

Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania obliczony na dzień 17.11.2017 r. Niby można sprawdzić ofertę w bankowości internetowej BGŻ Optimy, ale ja tam Lokaty Urodzinowej nie znalazłem.  Dziwne to trochę skoro BGŻ Optima sam zachęca do zalogowania się do bankowości internetowej i sprawdzenia propozycji. Poza tym, w odróżnieniu od Lokat Kolekcjonerskich, tym razem obowiązuje ograniczenie do jednej Lokaty Urodzinowej, do kwoty maksymalnej 200.000 zł. Wcześniej były to z reguły 3 lokaty.

Otwarcie Lokat Urodzinowej możliwe jest jedynie za pośrednictwem Konta Oszczędnościowego. Konto Oszczędnościowe w BGŻ Optimie jest całkowicie bezpłatne – brak jest opłat za prowadzenie, brak jest też opłat za przelewy na powiązane konto (tego, z którego przyszedł przelew weryfikacyjny). Jeżeli wpłacone pieniądze nie spełnią warunków nowych środków to oprocentowanie zostanie obniżone do standardowej stawki (zestawienie poniżej). Oczywiście nowy klient BGŻ Optimy powinien najpierw założyć Lokatę Bezkarną lub Bezkompromisową (szczegóły poniżej).

Pozostałe lokaty w BGŻ Optimie:
 • Na 3 miesiące z oprocentowaniem 1,40%.
 • Na 6 miesięcy z oprocentowaniem 1,50%.
 • Na 12 miesięcy z oprocentowaniem 1,80%.
 • Na 24 miesięcy z oprocentowaniem 2%.

Nowi klienci BGŻ Optimy mogą otworzyć także Lokatę Bezkarną do kwoty 20.000 zł z oprocentowaniem 3,50% lub Lokatę Bezkompromisową do kwoty 100.000 zł z oprocentowaniem 2,70%. Trzeba się zdecydować na jedną z tych dwóch lokat. Zainteresowanych bardziej zyskowną Lokatą Bezkarną zapraszam tutaj:

lokata urodzinowa bgż optima

1 Komentarz

 1. Dwa haczyki. Oprocentowanie bodajże do 18.01.2018 potem już tylko 0,7%. Drugi haczyk całość środków musi być „nowymi”, więc jeśli wypłacicie środki z głównego konta gdy trwa lokata może ona stracić bonusowe oprocentowanie. Jakieś kpiny. Właśnie zlikwidowałem wszystkie konta które miałem w tym banku. Dla kilku złotych nie chce mi się czytać regulaminu od deski do deski bo kochani bankowcy uważają ludzi za idiotów? A myślałem, że takie rzeczy tylko w Alior i Getin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.