Ranking lokat długoterminowych luty 2017

Ranking lokat długoterminowych luty 2017

Witam. Jest trzeci dzień lutego więc publikuję na swojej stronie Ranking lokat długoterminowych luty 2017, wyjątkowo jeszcze przed rankingiem kont oszczędnościowych. Jeżeli chodzi o lokaty długoterminowe to w styczniu doszło do kilku zmian, głównie u jednego z liderów – Credit Agricole. Standardowo najsłabiej oprocentowane są lokaty 12-miesięczne, o wiele lepsze oprocentowanie obowiązuję na lokatach 24- i 36-miesięcznych, a nawet dłuższych. Liderem od kilku miesięcy jest BOŚ Bank i jego bardzo długoterminowa lokata na 2,84%. Jak zwykle zapraszam do przejrzenia rankingu jak też do zapoznania się z pozostałymi moimi rankingami: kont oszczędnościowych oraz lokat krótkoterminowych. Zapraszam również do przejrzenia zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z oprocentowaniem co najmniej 3%, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient. 


Ranking lokat długoterminowych luty 2017

Ranking lokat na 12 miesięcy:

Ranking lokat na 24 miesiące:

Ranking lokat na 36 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Jak już wspomniałem na początku do poważniejszych zmian doszło w Credit Agricole, jak też w PEKAO SA i Getin Banku. Jak zwykle zmiany polegają na obniżeniu oprocentowania. Choć z drugiej strony jeżeli pominąć lokaty roczne to nadal bez problemu otrzymamy oprocentowanie w wysokości 2,50% – 2,75% nieosiągalne na krótkoterminowych lokatach. Póki co rozkręca się inflacja, ale raczej nie będzie to miało wpływu na oprocentowanie lokat.


Zmiany:

1 Komentarz

  1. Wydaje mi sie, że na chwile obecna lokaty sa bardzo slabym mechanizmem przechowywania gotówki. Trudno je nawet nazwać inwestycja.

    Osoby, ktore maja wolne srodki wola inne produkty bankowe lub inwestycje w zloto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.