Ranking lokat krótkoterminowych kwiecień 2015

Ranking lokat krótkoterminowych kwiecień 2015

Witam. Tym razem odmiennie niż w poprzednich miesiącach zaraz na początku miesiąca publikuję ranking lokat krótkoterminowych za kwiecień 2015. W kwietniu co raz mocniej widać skutki ostatniego obniżenia stóp procentowych. Na kilku lokatach terminowych można otrzymać jeszcze oprocentowanie przekraczające 3%, ale takich ofert jest z każdym dniem mniej. Zdecydowałem, że w moim rankingu znajdą się lokaty z oprocentowaniem co najmniej 2,50%. Przypominam, że ranking staram się na bieżącą (lub z niewielkim opóźnieniem) aktualizować, więc będzie on przez cały kwiecień aktualny. Jak zwykle zapraszam  do przejrzenia rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat długoterminowych.


Ranking lokat na 3 miesiące:


Ranking lokat na 4 miesiące:


Ranking lokat na 6 miesięcy:


Ranking lokat na pozostałe okresy:


W tym miesiącu bezapelacyjnie najlepszą lokatą zostaje Plan Depozytowy na 80 dni w Toyota Banku. Oprocentowanie w wysokości 3,50% na lokacie dostępnej dla wszystkich to już rzecz niespotykana. Następne miejsca w rankingu zajmują dwie lokaty w Idea Banku: powiązana z bezpłatnym kontem osobistym Lokata Cloud oraz dostępna dla nowych środków Lokata Power. Poza tym jeszcze w kilku bankach bez problemu można założyć lokaty oprocentowane w granicach 3% – 3,10%. Zniknęła bardzo dobra Lokata na 125 dni z oferty T-Mobile Usługi Bankowe, która przez dwa miesiące była jedną z najlepszych lokat na rynku. Zostało obniżone także oprocentowanie lokat w Getin Online, Open Online oraz Getin Banku. A z pewnością to nie koniec obniżek…


** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Aby poznać szczegóły lokat należy kliknąć w nazwę lokaty, ponieważ wszystkie lokaty zostały już opisane na mojej stronie.


Zmiany w lokatach:

 • 02.04 Obniżenie oprocentowania lokat w Meritum Banku.
 • 08.04 Zmiana oferty lokat w Idea Banku.
 • 09.04 Zniknęła Lokata Wielkich Liczb z BGŻ Optimy.
 • 09.04 Pojawiła się neoLokata Zysku z neoBanku.
 • 14.04 Obniżenie oprocentowania EKOlokaty Premium do 3%.
 • 15.04 Zmiana oprocentowania lokat w Meritum Banku.
 • 16.04 Pojawiła się Lokata w Chmurach w Getin Online, Open Online oraz Getin Banku.
 • 16.04 Obniżenie oprocentowania lokat w Idea Banku.
 • 22.04 Pojawiła się Wiosenna Lokata w mBanku z oprocentowaniem 3%.
 • 23.04 Obniżenie oprocentowania Lokat Stabilnych oraz Lokaty Cloud w Idea Banku. Zniknęła Lokata Power.
 • 24.04 Zmiana oprocentowanie EKOlokat w BOŚ Banku.

3 Komentarze

 1. Żeby założyc lokate w Toyocie trzeba miec konto. konto jest płatne 2,5 miesiecznie chyba ze ktoś zaplaci karta za 400 zl miesiecznie. nie ma opcji konta bez karty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.