Lokata Cloud w Idea Banku

??????????

W ofercie Idea Banku po dłuższym przestoju pojawiła się krótkoterminowa, wysoko oprocentowana lokata. Lokata Cloud to 4-miesięczną lokata powiązana z Kontem Idealnym z oprocentowaniem 3,60%. Warunkiem uzyskania 3,60% oprocentowania na Lokacie Cloud jest utrzymywanie na Koncie Idealnym (czyli na koncie osobistym) 10% salda Lokaty Cloud. Warunek ten musi być spełniony w każdym momencie trwania Lokaty Cloud. Jeśli chociażby w jednym dniu na Koncie Idealnym będzie mniej niż 10% salda Lokaty Cloud, to oprocentowanie zostanie obniżone za cały okres do poziomu 2%. Oferta ważna jest do odwołania.

<<<Od 26.03.2015 r. oprocentowanie obniżone do 3,60% z wcześniejszych 4%>>>

lokata cloud idea bank

Warunkiem otwarcia Lokaty Cloud jest więc posiadanie lub otwarcie Konta Idealnego. Wcześniej Idea Bank w ogóle nie naciskał na otwieranie konta osobistego. Jeśli na Lokatę Cloud wpłacimy 20.000 zł to na Koncie Idealnym powinna na stale znajdować się kwota w wysokości 2.000 zł. Konto Idealne nie jest oprocentowane Czyli oprocentowanie rzeczywiste Lokaty Cloud wyniesie tak naprawdę 3,27%. To nadal bardzo dużo. Poza tym standardowo – minimalna kwota Lokaty Cloud to 1.000 zł, maksymalna to 1.000.000 zł, a jej zerwanie przed terminem zapadalności powoduję utratę naliczonych odsetek. Każdy klient może posiadać tylko jedną Lokatę Cloud.

Prowadzenie Konta Idealnego jest bezwarunkowo bezpłatne. Bezpłatne są wszystkie przelewy internetowe oraz wypłaty w bankomatach znajdujących się w Oddziałach Idea Banku. Koszt wypłaty w pozostałych bankomatach to 2,99 zł. Obsługa karty debetowej do Konta Idealnego kosztuje 5 zł – można tej opłaty uniknąć wykonując transakcję bezgotówkowe na kwotę co najmniej 100 zł. Ale posiadanie karty nie jest obowiązkowe. Podsumowując oferta Lokaty Cloud nawet po uwzględnieniu nieoprocentowanych 10% wartości lokaty to bardzo dobra propozycja. Należy jednak uważać, aby saldo Konta Idealnego nie spadło poniżej wymaganej kwoty. Wszystkich zainteresowanych Lokatą Cloud zapraszam tutaj:

lokata cloud idea bank

O pozostałej ofercie depozytowej Idea Banku pisałem tutaj. Jeśli ktoś jeszcze nie miał styczności z Idea Bankiem to korzystniej jest najpierw założyć Lokatę Happy z oprocentowaniem 4% do kwoty 10.000 zł.

3 Komentarze

    • Aż miło patrzeć – jak dobry lekarz do spraw rozjaśniania ludziom w ich własnych głowach. CHWAŁA TEŻ TYM KTÓRZY NIE WSTYDZĄ SIĘ I PYTAJĄ!!! Pozdrawiam wszystkich. Maja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.