Ranking lokat długoterminowych luty 2015

Ranking kont oszczędnościowych

Ranking lokat długoterminowych luty 2015

Witam. Tym razem trochę wcześniej niż w połowie miesiąca publikuję ranking lokat długoterminowych. Podobnie jak w przypadku rankingu lokat krótkoterminowych zdecydowałem się na obniżenie wymagań i wpuszczenie do rankingu lokat z oprocentowaniem co najmniej 2,70%. Banki niestety stopniowo obniżają oprocentowanie swoich lokat i niedługo lokata z oprocentowaniem 3% może być rzadkością. Może to być ostatnia okazja na założenie wysoko oprocentowanej lokaty na dłuższy termin. Z jednej strony dobrze, że inflacja jest ciągle niska (a raczej deflacja), z drugiej strony żal odsetek z lokat. W każdym razie jak zawsze zapraszam do zapoznania się także z rankingiem lokat krótkoterminowych oraz rankingiem kont oszczędnościowych, jak też z rankingiem lokat i kont oszczędnościowych w walutach.


Ranking lokat na 12 miesięcy:


Ranking lokat na 24 miesiące:


Ranking lokat na 36 miesięcy:


Ranking lokat na pozostałe okresy:


W lutym liderem rankingu zostały e-lokaty dynamiczne w Getin Banku lub Open Online. Na tych 3-letnich lokatach uzyskamy oprocentowanie w wysokości 3,50%. Z tonu spuścił Santander Consumer Bank, który obniżył ponownie oprocentowanie swoich lokat. Niestety o lokaty z oprocentowaniem powyżej 3% jest co raz trudniej. Średnie oprocentowanie lokat długoterminowych spada z każdym miesiącem. Ale jest jeszcze kilka banków, które nie poddały się całkowicie temu trendowi. Czy warto mrozić pieniądze na tak długi termin – jak zwykle odpowiedź pozostawiam moim czytelnikom.


* W przypadku lokat długoterminowych banki nie wymagają lokowania nowych środków, jak to często bywa w przypadku lokat krótkoterminowych. Aby zapoznać się ze szczegółami lokat należy kliknąć w ich nazwę, ponieważ zdecydowana większość z nich została już opisana na mojej stronie. Zestawienie staram się w miarę moich możliwości aktualizować na bieżącą.

3 Komentarze

  1. Już kilka miesięcy z rzędu getin banku wygrywa dlatego ja swoje pieniądze też u nich ulokowałam. Teraz zostało tylko systematyczne odkłdanie [napisał pracownik Getin Banku – przypuszczenie autora bloga]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.