Konto z Lwem z premią 100 zł za otwarcie w ING Banku Ślaskim

Konto z Lwem z premią

W ING Banku Ślaskim ponownie pojawiła się promocja „100 zł za otwarcie konta”, w której ING za otwarcie rachunku przez internet proponuje nowym klientom premię w wysokości 100 zł. Warunki są bardzo podobne jak w przypadku poprzedniej edycji promocji, o której pisałem tutaj. Wystarczy otworzyć rachunek przez internet oraz do 15.06.2015 r. wykonać transakcje bezgotówkowe na kwotę co najmniej 1.000 zł. Tym razem promocja skierowana jest zarówno do osób fizycznych jak i prowadzących działalność gospodarczą i ważna jest do 15.01.2015 r. Promocja została przedłużona do 16.02.2015 r.

<<<Informacje o nowej edycji promocji rachunku w ING Banku Śląskim z premią 100 zł>>>

Konto z Lwem z premią

Z promocji „100 zł za otwarcie konta” mogą skorzystać klienci, którzy:

  • Nie są i nie byli od 01.01.2014 r. posiadaczami lub współposiadaczami Konta z Lwem: Direct, Klasyczne, Student, Komfort, VIP dla klientów indywidualnych.
  • Nie są nie byli od 01.01.2014 r. posiadaczami lub współposiadaczami Konta z Lwem: Direct, Zysk, Zysk + dla firm.
  • Prześlą wniosek o otwarcie konta osobistego przez internet lub przez system bankowości internetowej ING BankOnline.
  • Do 16.02.2015 r. zawrą umowę rachunku, umowę o korzystanie z systemu bankowości elektronicznej ING Bank Online oraz umowę o kartę płatniczą do rachunku. Lub do 16.03.2015 r. dla klientów otwierających konto pomiędzy 15.02 a 16.03.2015 r.
  • Aktywują bankowość internetową i kartę do rachunku.
  • Do 15.06.2015 r. zostaną na ich koncie zaksięgowane i rozliczone transakcje bezgotówkowe wydaną kartą do konta na łączną kwotę minimum 1.000 zł. Lub do 16.07.2015 r. dla klientów otwierających konto pomiędzy 15.02 a 16.03.2015 r.
  • Na dzień wypłaty premii, tj. na 15.07.2015 r. będą nadal posiadaczami Konta z Lwem oraz karty debetowej. Lub na 15.08.2015 r. dla klientów otwierających konto pomiędzy 15.02 a 16.03.2015 r.
  • Zgodzą się na przetwarzanie danych marketingowych.

Warunków jest dużo ale nie są trudne do spełnienia. Wystarczy tak naprawdę otworzyć rachunek osobisty lub firmowy przez internet w ING Banku Ślaskim oraz wydać do 15.06.2015 r. kwotę minimum 1.000 zł, czyli mniej niż 200 zł miesięcznie. Wypłata premii nastąpi najpóźniej do 15.07.2015 r. Po przedłużeniu ważności promocji oba terminy zostały przesunięte równo o miesiąc. Premia jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych, a jeśli w międzyczasie zmieni się prawo i powstanie obowiązek zapłaty podatku to ING zobowiązuje się do ustanowienia dodatkowej premii na pokrycie tego podatku. To zupełnie inne podejście niż mBank, który też proponuje nowym klientom 100 zł za otwarcie eKonta. mBank obowiązek zapłaty podatku przerzuca niestety na uczestników promocji.

Co ciekawe, z promocji mogą skorzystać także klienci firmowi, którzy z reguły z takich promocji są wyłączeni. Jedyny warunek to tak naprawdę otwarcie Konta z Lwem przez internet – w placówkach ING Banku Śląskiego promocja „100 zł za otwarcie konta” nie obowiązuje. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na stronę promocji, gdzie można otworzyć rachunek osobisty lub firmowy w ING:

<<<strona promocji 100 zł za otwarcie konta w ING Banku Śląskim>>>

Najpopularniejszym kontem osobistym w ING Banku Śląskim jest Konto z Lwem Direct. Prowadzenie Konta z Lwem Direct jest bezpłatne, ale płatna jest obsługa karty debetowej – 7 zł miesięcznie. Można uniknąć tej opłaty, jeśli wykonami transakcje bezgotówkowe na kwotę co najmniej 200 zł w okresie od 29 dnia miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca. Bezpłatne są także przelewy przez internet, wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego.

konto z lwem direct konto oszczędnościowe

Niemiło mogą nas zaskoczyć koszty obsługi Konta z Lwem Direct w placówkach ING Banku Śląskiego – np. bank pobiera 9 zł za każdą wpłatę na rachunek. Można tej opłaty uniknąć otwierając przy okazji bezpłatne Otwarte Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 3% w promocji „Bonus na start” przez 4 miesiące od otwarcia rachunku oszczędnościowego. Dzięki temu możemy wpłacać na Otwarcie Konto Oszczędnościowe bezpłatnie, a dodatkowo przysługuje nam jedna bezpłatna wypłata czy przelew w miesiącu kalendarzowym.


Podsumowując oferta jest bardzo dobra. Chętnie bym skorzystał, ale dopiero kilka miesięcy temu zamknąłem konto osobiste w ING Banku Śląskim. Ale jeśli za rok pojawi się podobna promocja to na pewno skorzystam, ponieważ współpracę z ING wspominam bardzo mile (mimo zapłaconych przez moje gapiostwo na początku 14 zł za obsługę karty). Zainteresowanych podobnymi promocjami zachęcam do zapoznania się z ofertą eKonta z premią 100 zł w mBanku oraz z ofertą Jesteśmy Gotowi Credit Agricole, gdzie w ciągu 18 miesięcy można otrzymać 1.000 zł. Ważne są także promocje w Getin Online – Aktywna Karta Szybki Start II oraz Konto z Nagrodą.

6 Komentarze

  1. Osobiście uważam, że oprócz takich „bajerów” na start, żeby zachęcić klienta. ING ma jedną z najgorszych ofert, jeśli chodzi o banki na rynku…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.