Ranking lokat krótkoterminowych listopad 2014

Ranking lokat krótkoterminowych listopad 2014

Witam w kolejnym rankingu lokat krótkoterminowych. Minął już ponad miesiąc od decyzji Rady Polityki Pieniężnej w sprawie obniżenia stóp procentowych. Oferta najlepszych krótkoterminowych lokat zmieniła się w tym czasie diametralnie. W przeciągu miesiąca prawie wszystkie banki zmodyfikowały swoją ofertę depozytową i obniżyły oprocentowanie swoich lokat. Ale są dwa banki które nie zareagowały – BIZ Bank oraz Neobank, oraz jeden bank – BNP Paribas – który podwyższył oprocentowanie swoich lokat. Wszystkich zainteresowanych jak zwykle zapraszam do przejrzenia listopadowego rankingu lokat oraz, w celu uzupełnienia, do przejrzenia rankingu kont oszczędnościowych za listopad oraz rankingu lokat długoterminowych.


Najlepsze lokaty na 3 miesiące:


Najlepsze lokaty na 4 miesiące:


Najlepsze lokaty na 6 miesięcy:

Najlepsze lokaty na 7 miesięcy:


Niekwestionowanym liderem w tym miesiącu został BNP Paribas Bank i jego Lokata Dobrze ProcentującaProponowane 4% na 3-miesięcznej lokacie nokautuje konkurencję – pozostałe lokaty mają oprocentowanie niższe o co najmniej 0,40%. W czołówce jak zwykle znajdują się takie banki jak Idea Bank, BIZ Bank, Getin Online/Getin Bank oraz niespodziewanie BGŻ Optima. Mimo, że oprocentowanie większości lokat mocno spadło nadal możemy bez większych problemów ulokować swoje środki na 3,50% – 3,60%. Im dłuższy termin tym oprocentowanie lokat jest mniej atrakcyjne. Za poziom minimum dający przepustkę do rankingu uznałem stawkę oprocentowania wynoszącą co najmniej 3%.

* Biorąc pod uwagę lokaty Idea Banku oraz Bossabanku należy pamiętać, że szczególnie w tych dwóch bankach oferta depozytowa zmienia się kilka lub kilkanaście razy w ciągu miesiąca.

** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Aby poznać szczegóły lokat należy kliknąć w nazwę lokaty, ponieważ zdecydowana większość lokat została już opisana na mojej stronie.

5 Komentarze

  1. cieszę się, że wśród lokat półrocznych jest spory wybór, poszukuję właśnie takich, które powinny być korzystne, dlatego właśnie zajrzałem i jest co trzeba 🙂 serdeczne dzięki za wpis, pozdrawiam

  2. Na długie uziemienie swoich pieniedzy nie mogę sobie pozwolić dlatego już dłuższy czas temu zdecydowałam się na lokaty w getin banku i zamierzam się ich trzymać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.