BFG wypłacił już ponad 600 mln zł klientom SKOK Wspólnota

wypłata skok wspólnota

wypłata skok wspólnota

W zeszłym miesiącu pisałem o upadłość Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Wspólnota, czyli SKOK-u Wspólnota. Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszam do tutaj. SKOK-ów nie darzę głębokim uczuciem, ale temat śledzę na bieżącą ponieważ na przykładzie całej sytuacji można ocenić sprawność działania Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, który chroni nasze depozyty w bankach. Kilka dni temu BFG wydał komunikat nr 4 w którym mówi o kwocie, którą wypłacił w ciągu pierwszych siedmiu dni wypłat środków gwarantowanych.

Łączna wartość środków gwarantowanych została ustalona na ok. 815 mln zł. W ciągu siedmiu dni za pośrednictwem placówek PKO BP Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłacił blisko 607 mln zł. Stanowi to ok 75% środków gwarantowanych. Środki te odebrało ok. 14 tys. byłych klientów SKOK-u Wspólnota z ogólnej liczby ok. 74 tys. uprawnionych. Do wypłaty pozostało więc ok 208 mln zł. Byli klienci Kasy mogą do 19.09.2014 r. odebrać tą kwotę w placówkach PKO BP, po tym terminie trzeba będzie się w ciągu 5 lat zgłosić osobiście do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, który mieści się w Warszawie, przy ul. Skorupki 4.

Przedstawione dane świadczą, że ok. 50 tys. byłych klientów SKOK-u Wspólnota jeszcze nie zgłosiło się po swoje środki. Część z pewnością zdąży do 19 września, ale na pewno jest dużo takich osób, które nie wiedzą o całej sytuacji, bo np. są za granicą. Część byłych klientów pewnie też machnęła ręką bo straciła stosunkowo nieduże pieniądze i uważają, że nic nie odzyskają. Tak naprawdę brakuje informacji – nie każdy odnajdzie informacje w internecie – przydała by się chociażby skromna kampania telewizyjna.

Dobrze, że chociaż strona SKOK Wspólnota już nie działa tak jak poprzednio:

SKOK wspólnota

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.