Ranking lokat długoterminowych kwiecień 2017

Ranking kont oszczędnościowych

Ranking lokat długoterminowych kwiecień 2017

Witam. Jak na początku każdego miesiąca kontynuuję swój cykl rankingów. Po rankingu lokat krótkoterminowych i rankingu kont oszczędnościowych czas na mojej stronie na ranking lokat długoterminowych kwiecień 2017. W kwietniu (a właściwie już w marcu) rządzi Inbank ze swoimi długoterminowymi lokatami. Minus jest jeden – ograniczenie maksymalnych kwot lokat (łącznie) do 100.000 zł. Poza tą niespodzianką niestety w rankingu królują spadki. Nieznaczne ale spadki. Standardowo zapraszam do przejrzenia rankingu jak też do zapoznania się z pozostałymi moimi rankingami: kont oszczędnościowych oraz lokat krótkoterminowych. Zapraszam również do przejrzenia zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z oprocentowaniem co najmniej 3%, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient. 


Ranking lokat długoterminowych kwiecień 2017

Ranking lokat na 12 miesięcy:

Ranking lokat na 24 miesiące:

Ranking lokat na 36 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Oprocentowanie swoich długoterminowych lokat obniżył Idea Bank, Santander Consumer Bank, Credit Agricole, Eurobank, Getin Bank oraz Plus Bank. W większości są to obniżki o 0,05% – 0,15%. Najbardziej oprocentowanie lokat ściął Eurobank. Nadal najlepiej są oprocentowane lokaty długoterminowe na 2 i 3 lata. Poza Inbankiem liderzy są jak zwykle tacy sami: Idea Bank, Toyota Bank oraz BOŚ Bank.


Zmiany:

 • 13.04 – Obniżki w Nest Banku.
 • 25.04 – Uaktualnienie rankingu o aktualne stawki w Inbanku, Idea Bank i Toyota Banku.
 • 26.04 – Obniżki ponownie w Nest Banku.
 • 29.04 – Uaktualnienie oferty Plus Banku.

5 Komentarze

 1. Powinniście podawać przy lokatach maksymalne kwoty. Co z tego, że Toyota ma dobry procent, skoro tam można włożyć na lokatę max 10k z hakiem? Akurat teraz faktycznie zdecydowanym liderem jest ten nowy Inbank. Ciekawe jak zareagują inni. Przecież oczywiste, że ludzie będą przenosili kasę tam, gdzie dają więcej odsetek.

  • A skąd takie informacje? Jak już to na Lokatę na 160 dni można ulokować 13.000 zł i otworzyć do 10 takich lokat. Wystarczy kliknąć w nazwę lokaty a później odszukać opisy lokat…

   No i ludzie nie zaczną masowo przenosić pieniędzy. Niby tak powinno być ale nie jest. Najwięcej depozytów nie bez powodu ma PKO BP, PEKAO SA i BZ WBK…

 2. Codziennie rozmawiam z ludźmi, którzy przenieśli tam kase. Najwięcej depozytów? Raczej dlatego, że mają najwięcej klientów. Nie sądzę, żeby trzymali tam pieniądze ludzie, którzy mają większe oszczędności, bo to głupota z lekka. O masowych przenosinach raczej nie ma mowy – musiałyby się pojawić mocne kampanie w mediach. Sprawdzę Toyotę.

 3. Inbank nie zgarnie od razu wielkiego udziału w rynku lokat, bo są mało znani. Podejrzewam, że ludzie będą stopniowo przenosili oszczędności. Oni organizują jakieś poważniejsze kampanie? TV nie oglądam, więc nie wiem, ale w sieci w zasadzie nie widziałem żadnych reklam. Zatem klientami będą głównie osoby interesujące się rynkiem.

 4. Ja tam InBank widzę wszędzie, baner na banerze, w mediach też jest ich coraz więcej. Wiadomo, że muszą popracować nad wizerunkiem i przekonać klientów w Polsce, ale od czegoś trzeba zacząć. Zawsze dodatkowa konkurencja pozytywnie wpływa na ofertę dla klientów, także tylko przyklasnąć nowej inicjatywie na rynku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.