Najlepsze konta oszczędnościowe październik 2016

Najlepsze konta oszczędnościowe październik 2016

Witam. Jak zwykle pod koniec miesiąca publikuję kolejne zestawienie na mojej stronie – Najlepsze konta oszczędnościowe październik 2016. Jest to propozycja najlepiej oprocentowanych obecnie kont oszczędnościowych na październik. Jest to także niejakie uzupełnienie do moich wcześniej publikowanych kilku rankingów lokat i kont oszczędnościowych. Zawsze warto wiedzieć, gdzie można otrzymać najlepsze oprocentowanie na kontach oszczędnościowych czy lokatach.


Najlepsze konta oszczędnościowe październik 2016


Konto Oszczędnościowe EKOprofit w BOŚ Banku. Oprocentowanie EKOprofit-u wynosi 1,75% do kwoty 50.000 zł oraz 2% dla nadwyżki ponad 50.000 zł. Klienci BOŚ Banku posiadający wpływ z tyt. programu Rodzina 500+ otrzymują bonus – podwyższenie oprocentowani o 1,25% do kwoty 50.000 zł, pozostali klienci z wpływem co najmniej 1.000 zł na ROR podwyżkę o 1% do kwoty 50.000 zł. Czyli na Koncie Oszczędnościowym EKOprofit można otrzymać oprocentowanie 2,75% lub 3% do kwoty 50.000 zł. Bonus w postaci dodatkowych odsetek będzie wypłacany na koniec każdego kwartału, tj. 31.03, 30.06, 30.09, 31.12. Do promocji EKOprofit przystąpić mogą osoby, które: posiadają comiesięczne wpływy na ROR w kwocie min. 1000 zł lub wpływ bezpośrednio z tytułu 500+, posiadają aktywną kartę debetową do ROR, ustanowiły comiesięczne zlecenie stałe z ROR zasilające konto oszczędnościowe EKOprofit na kwotę min. 500 zł oraz nie dokonywały wypłat gotówkowych i bezgotówkowych z EKOprofitu w danym kwartale za który wypłacany byłby Bonus. Więcej o promocji BOŚ Banku pisałem tutaj:

Najlepsze konta oszczędnościowe październik 2016


Konto Oszczędnościowe w Getin Banku. W ramach promocji Na dobry początek nowi klienci otrzymują oprocentowaniem nawet 2,80% do kwoty 100.000 zł na 4 miesiące. Opcje są dwie: Konto Oszczędnościowe wraz z kontem osobistym i oprocentowaniem 2,80%, lub same Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,50%. Nowi klienci to osoby, które od 01.09.2014 r. nie posiadały w Getin Banku produktu bankowego. Stawka standardowa i dla nadwyżki ponad 100.000 zł to 1% – 1,40%. W pakiecie jest pełen dostęp do bankowości internetowej oraz dwie wypłaty/przelewy bez opłat w miesiącu. Promocja trwa do 31.10.2016 r. Wszystkich zainteresowanych nową ofertą Getin Banku zapraszam tutaj:

Najlepsze konta oszczędnościowe październik 2016


Rachunek Oszczędnościowy Ekstra Zysk w Eurobanku. Nowi klienci otwierający w Eurobanku Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk otrzymają oprocentowanie 3% do 30.000 zł na 3 miesiące. Dotychczasowi klienci z wpływem dochodu mogą liczyć oprocentowanie niższe o 1%, tak jak 2%. Nowi klienci to osoby, które na 12 miesięcy przed otwarciem Rachunku oszczędnościowego Ekstra Zysk nie posiadały w Eurobanku konta, zawrą umowę Konta z Eurobankiem w pakiecie innym niż Standard i Junior oraz w ciągu 30 dni otworzą Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk. Więcej o nowej promocji Eurobanku pisałem tutaj:

Najlepsze konta oszczędnościowe październik 2016


Konto Oszczędnościowe w Banku Millennium. Standardowo w Banku Millennium promocyjne oprocentowanie otrzymują nowi klienci posiadający Konto 360º lub posiadający klienci Konto 360º wpłacający na Konto Oszczędnościowe nowe środki. Oprocentowanie Konta Oszczędnościowego w Banku Millennium wynosi 2,70% do kwoty 100.000 zł oraz 2% dla nadwyżki ponad tą kwotę. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 92 dni od daty wpłaty nowych środków a promocja ważna jest do 08.10.2016 r. Oprocentowanie dla klientów z pozostałymi typami kont wynosi odpowiednio 2,30% oraz 2% pod warunkiem wpłaty nowych środków (nadwyżki ponad stan obliczony na dzień 20.08.2016 r.). Oprocentowanie standardowe wynosi od 0,80% do 1,40%. Konto 360º jest bezpłatne pod warunkiem wpływu 1.000 zł i jednej operacji bezgotówkowej kartą. Wszystkich zainteresowanych Kontem 360º z dobrym kontem oszczędnościowym zapraszam tutaj:

Najlepsze konta oszczędnościowe październik 2016


Pracowite Konto Oszczędnościowe w Banku BPH. W Banku BPH otrzymujemy wysokie oprocentowanie pod warunkiem posiadania odpowiedniego (wymagającego) konta osobistego. Klienci posiadający w Banku BPH Kapitalne Konto lub Maksymalne Konto otrzymują oprocentowanie w wysokości 2,75% do kwoty 50.000 zł. Oprocentowanie ponad tą kwotę spada do niezbyt atrakcyjnej stawki – 0,75%. Oprocentowanie dla kont oszczędnościowych z innymi typami kont wynosi jeszcze mniej – tylko 0,25%. Minusem są opłaty za konto. Kapitalne Konto to koszt 9,99 zł miesięcznie. Chyba, że jesteśmy „klientami” ZUS to wtedy w ramach promocji Kapitalne Konto dla Klientów ZUS przez 2 lata nie ma opłat. Maksymalne Konto kosztuje 19,99 zł miesięczne jeżeli nie zapewnimy wpływów miesięcznych w wysokości 7.500 zł. Z ofertą Banku BPH można zapoznać się tutaj:

Najlepsze konta oszczędnościowe październik 2016


Konto Oszczędnościowe w BGŻ Optima. Oprocentowanie Konta Oszczędnościowego w BGŻ Optimie nadal utrzymuje się na dosyć atrakcyjnym poziomie, oczywiście jedynie jak zwykle dla nowych środków. Podstawowa stawka wynosi 2,50% do kwoty 150.000 zł dla nowych klientów i wpłacających nowe środki. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje obecnie do 24.10.2016 r., a stan środków badany jest na dzień 04.07.2016 r. Oprocentowanie standardowe to 1,50%. Nowi klienci BGŻ Optimy powinni otworzyć najpierw Lokatę Bezkarną z możliwością zerwania w każdym momencie z zachowaniem odsetek z oprocentowaniem 3% do kwoty 100.000 zł. Więcej o Koncie Oszczędnościowym oraz Lokacie Bezkarnej pisałem tutaj:

Najlepsze konta oszczędnościowe październik 2016


db Konto Oszczędnościowe Plus w Deutsche Banku. Całkiem niespodziewanie solidnie oprocentowane konto oszczędnościowe znajduje się także w Deutsche Banku. Nowi klienci zakładający w placówkach Deutsche Banku db Konto Oszczędnościowe Plus otrzymają oprocentowanie w wysokości 2,55% do kwoty poniżej 100.000 zł na 4 miesiące. Powyżej tej kwoty stawka spada do 1,05% – należy uważać aby kwota na db Koncie Oszczędnościowym Plus nie osiągnęła magicznych 100.000 zł. Posiadanie konta osobistego nie jest wymagane ale w takim wypadku zapłacimy 10 zł za każdą wypłatę/przelew. Więcej o db Koncie Oszczędnościowym Plus pisałem tutaj:

Najlepsze konta oszczędnościowe październik 2016


Konto Oszczędnościowe Zośka w Idea Banku. Po okresie utrzymywania się naprawdę atrakcyjnego oprocentowania Idea Bank obniżył oprocentowanie swoich kont oszczędnościowych. Oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Zośka wynosi 2,50% i obowiązuje do kwoty 100.000 zł przez pierwszy miesiąc. Później należy dopłacić 10% średniego salda z poprzedniego miesiąca aby utrzymać tak wysokie oprocentowanie. W innym przypadku zamiast 2,50% oprocentowanie wyniesie 1%. Nie trzeba się martwić opłatą za wymagane konto osobiste – Konto Idealne, pozostaje opłata za kartę debetową ale nie jest ona wymagana. Jest jeszcze Konto Zośka PRO a tam realne oprocentowanie wynosi już tylko 2,27%. Więcej o Koncie Oszczędnościowym Zośka więcej pisałem tutaj:

Najlepsze konta oszczędnościowe październik 2016


W porównaniu do poprzedniego zestawienia doszło do jednej zmiany związanej z kontami oszczędnościowymi w Idea Banku (a może i do dwóch bo dotyczy to dwóch kont). Poza zmianami w Idea Banku nie doszło do innych ruchów w zestawieniu. Żaden bank nie postanowił zaskoczyć. Promocja na nowe środki kończy się w BGŻ Optimie oraz Banku Millennium ale można się domyślać, że oba banki przedłużą swoje promocje…


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

4 Komentarze

  1. A teraz przyłożyć do tego inflację 🙂 niestety przy obecnych stopach procentowych lokaty nadają się jedynie do nauki oszczędzania i zarządzania budżetem – co oczywiście jest dla każdego korzystne. Jednak na dłuższą metę trzeba szukać innych możliwości.

  2. Dopiero uczę się zarządzania własnym budżetem i poszukuję nowych dróg. Dzięki za to zestawienie. Okazało się, ze moje konto oszczędnościowe nie znalazło się na Twojej liście, dlatego dzięki Tobie przerzucam fundusze i szukam promocji
    gdzie indziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.