Konto Oszczędnościowe Zośka w Idea Banku

konto oszczędnościowe zośka oprocentowanie

Aktualizacja 23.09.2016 r.

W Idea Banku od dłuższego czasu można założyć bardzo dobrze oprocentowane Konto Oszczędnościowe Zośka. Oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Zośka jest jedynym z najwyższych i wynosi 3% 2,50% do kwoty 100.000 zł. Ale takie oprocentowanie obowiązuje tylko w pierwszym miesiącu po otwarciu tego konta. Aby utrzymać wysokie oprocentowanie w kolejnych miesiącach należy utrzymać saldo z poprzedniego miesiąca oraz dopłacić określoną kwotę. To unikalne rozwiązanie niespotykane w żadnym innym banku. Od września oprocentowanie obniżone do 2,50%.

Oprocentowanie standardowe Konta Oszczędnościowego Zośka wynosi 1%. Aby otrzymać promocyjną stawkę w wysokości 2,50% należy w pierwszym miesiącu z Konta Idealnego (osobistego) przelać na Konto Oszczędnościowe Zośka kwotę do 100.000 zł. W pierwszym miesiącu to wystarczy. Ale aby w kolejnym miesiącu oprocentowanie także wynosiło 2,50% należy utrzymywać na rachunku Zośka średnie miesięczne saldo z poprzedniego miesiąca oraz dopłacić w dowolnym dniu kwotę co najmniej 10% średniego miesięcznego salda z poprzedniego miesiąca. Na koniec miesiąca należy utrzymać saldo w wysokości minimum 110% średnio miesięcznego salda z poprzedniego miesiąca – taka kwota będzie oprocentowana stawką 2,50%.

konto oszczędnościowe zośka

Aby w kolejnych miesiącach obowiązywało oprocentowanie promocyjne należy znowu dopłacić co najmniej 10% salda z miesiąca poprzedniego oraz nie wypłacać żadnych pieniędzy. Z jednej strony oprocentowanie spore ale należy się pilnować bo jeden błąd albo przeoczenie sprawi, że oprocentowanie spadnie równo o połowę bez możliwości powrotu do wyższego oprocentowania. System podpowie jakie saldo należy utrzymać i jaką kwotę dopłacić ale trzeba mieć jeszcze z czego.

Konto Oszczędnościowe Zośka – przykładowy schemat oprocentowania.

  • Pierwszy miesiąc – wpłata 10.000 zł.
  • Drugi miesiąc – utrzymywanie salda 10.000 zł + wpłata 1.000 zł.
  • Trzeci miesiąc – utrzymywanie salda 11.000 zł + wpłata 1.1000 zł.
  • Czwarty miesiąc – utrzymywanie salda 12.100 + wpłata 1.210 zł.
  • Piąty miesiąc – utrzymywanie salda 13.310 + wpłata 1.310 zł.

Dla przejrzystości nie uwzględniłem oprocentowania oraz uznałem, że na Konto Oszczędnościowe Zośka wpłacamy pierwszego dnia miesiąca. Jeżeli dopłacać będziemy w ostatnich dniach miesiąca to wymagane średnie miesięczne saldo nie będzie się wiele różnić niż w poprzednim miesiącu.

Podsumowując Konto Oszczędnościowe Zośka to ciekawa propozycja – po spełnieniu konkretnych warunków oprocentowanie wynosi 2,50%. Takie same oprocentowanie do 100.000 zł można uzyskać tylko na Kontach Oszczędnościowych w BGŻ Optimie oraz Banku Millennium, ale po wpłacie nowych środków. Należy pamiętać także o tym, że takie oprocentowanie nie jest dane na stałe – pewnie po kilku miesiącach zostanie obniżone. Konto Oszczędnościowe Zośka mogą otworzyć tylko nowi posiadacze Konta Idealnego z bankowością internetową, lub dotychczasowi z. Prowadzenie Konta Idealnego jest bezpłatne ale trzeba pamiętać o koszcie obsługi karty debetowej – 5 zł. Można tej opłaty uniknąć wykonując transakcje bezgotówkowe na kwotę nie niższą niż 100 zł albo po prostu…pozbywając się tej karty.

O pozostałej, bardzo dobrej ofercie depozytowej Idea Banku można poczytać tutaj. Standardowo klientów, którzy jeszcze nie mieli styczności z Idea Bankiem zapraszam do otwarcia najpierw 3-miesięcznej Lokaty Happy z oprocentowaniem 4% do kwoty 10.000 zł tutaj:

lokaty happy konto oszczędnościowe zośka


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

2 Komentarze

  1. Witam, interesuję się założeniem konta w https://www.deutschebank.pl i mam pytanie czy ma ktoś jakieś większe doświadczenie bankowe bądź bezpośrednio z tym bankiem i mógłby się nim podzielić ? Z tego co wiem założenie i prowadzenie konta nic nie kosztuje a oprocentowanie to 2,55%. Prosiłbym w takim układzie o jakieś informacje. Z góry dzięki ! Pozdrawiam

  2. Dzięki za info – uciekła mi informacja o nowym koncie oszczędnościowym w Deutsche Banku.

    Rzeczywiście można otrzymać 2,55% przez pierwsze 4 miesiące. Nie trzeba zakładać nawet konta osobistego. Ale kruczki są dwa: trzeba się udać do oddziału oraz gdy nie mamy konta w DB to każda wypłata będzie nas kosztować 10 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.