db Konto Oszczędnościowe Plus w Deutsche Banku

db konto oszczędnościowe Plus Deutsche Bank oferta db lok@ta


Wydzielona część działalności Deutsche Bank Polska została przejęta przez Santander. Wybrane produkty klientów detalicznych, private banking i biznesowych Deutsche Bank Polska zostały przeniesione do systemów Santander Bank Polska.

Deutsche Bank Polska nadal jest obecny na polskim rynku, kontynuuje rozwój Bankowości Inwestycyjnej i Korporacyjnej, w tym Globalnej Bankowości Transakcyjnej i obsługę Posiadaczy walutowych kredytów i pożyczek zabezpieczonych hipotecznie.


O Deutsche Banku było ostatnio głośno ze względu na zaangażowanie na rynku instrumentów pochodnych. Jedni ekonomiści twierdzą, że Deutsche Bank jest w poważnych opałach, drudzy twierdzą, że ze względu na wielkość i znaczenie dla globalnej gospodarki Deutsche Bankowi nic nie może się stać. Jakby trochę na przekór tym problemom w ofercie Deutsche Banku znalazło się ostatnio nowe db Konto Oszczędnościowe Plus z oprocentowaniem 2,55% do kwoty 100.000 zł. Promocyjne oprocentowanie ważne jest przez 4 miesiące od otwarcia o dotyczy nowych klientów/nowych środków.


Deutsche Bank został przejęty przez Santander i nie oferuje już produktów dla klientów indywidualnych.


Stawka 2,55% to dosyć sporo jak na dzisiejszą sytuację na rynku bankowym. Taką stawkę (i to do 100.000 zł) na kontach oszczędnościowych oferuje tylko kilka banków i to z dużymi ograniczeniami. Także wśród lokat krótkoterminowych na 3 i 4 miesiące jest tylko kilka lepszych lub porównywalnych propozycji. Choć db Konto Oszczędnościowe Plus w Deutsche Banku nie jest niestety pozbawione wad.

db Konto Oszczędnościowe Plus:

  • Oprocentowanie 2,55% do kwoty 100.000 zł.
  • Oprocentowanie promocyjne obowiązuje przez 4 miesiące.
  • Dostępne tylko w placówkach Deutsche Banku.
  • Bez konieczności posiadania konta osobistego.
  • Tylko dla nowych klientów i/lub nowych środków.

db konto oszczędnościowe Plus Deutsche Bank

db Konto Oszczędnościowe Plus przeznaczone jest tylko dla nowych klientów i nowych środków. Niestety Deutsche Bank nie precyzuje kto jest nowym klientem i nowymi środkami. Tego pewnie można dowiedzieć się podczas wizyty w placówce Deutsche Banku. A placówki Deutsche Banku są tylko w większych miastach. Stawka 2,55% obowiązuje dla kwot poniżej 100.000 zł. Jeżeli saldo przekroczy tą kwotę to stawka oprocentowanie spadnie do 1,05%. Należy uważać na ten kruczek.

Deutsche Bank nie wymaga posiadania konta osobistego. Ale jeżeli nie posiadamy konta osobistego w Deutsche Banku to za każdą wypłatę/przelew z db Konta Oszczędnościowego Plus zapłacimy 10 zł. Bezpłatny jest tylko pierwszy przelew w miesiącu na konto w Deutsche Banku. To kolejny, ale ostatni kruczek. Oprocentowanie standardowego db Konta Oszczędnościowego wynosi 1% do kwoty 10.000 zł, 0,50% dla kwoty od 10.000 zł do 50.000 zł oraz 0,25% dla kwot powyżej 50.000 zł. Jeżeli db Konto Oszczędnościowe 24h było otwierane przez internet razem z Kontem Osobistym dbNET to oprocentowanie do 10.000 zł wynosi 1,50%. Ale to nadal nie dużo.

db konto oszczędnościowe Plus Deutsche Bank db lok@taOprocentowanie lokat w Deutsche Banku nie powala. Dla 3 miesięcy to 0,60%, dla 6 miesięcy – 0,75%, dla 12 miesięcy – 1%. Oprocentowanie lokat progresywnych db Lokat Pracujących na 5, 8 i 11 miesięcy to odpowiednio 1,05%, 1,18% oraz 1,21%. Bez rewelacji. Z kolei progresywnie oprocentowane db Lokaty 4 Pory Zysku na 6, 9 i 12 miesięcy dają odpowiednio 1,10%, 1,15% oraz 1,20%. Bez rewelacji. Najlepiej oprocentowana jest 2-miesięczna db Lok@ta internetowa – 2,50% do kwoty 10.000 zł. Oprocentowanie wzrośnie do 5% jeżeli razem z db Lok@tą otworzymy Konto Osobiste dbNet.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

1 Komentarz

  1. Dzień dobry szkoda że wcześniej nie przeczytałem tego artykułu dałem się nabrać na ten kruczek skierowano mnie do tzw doradcy klienta zamożnego a ten nie raczył nawet poinformować że 1 grosz powyżej 100 000 zł i nici z promocji przelałem spokojnie 100 000 złotych gdyż zwykle powyżej tej kwoty obowiązuje oprocentowanie standardowe spokojnie przeczekałem 4 mce i cóż okazało się należy ponad 300 złotych mnie nowa doradca nawet rzekła była czy nie czytałem umowy gratuluję banksterskiej uczciwości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.