Rewelacyjna Lokata od Zająca oraz Lokta Wiosenny Zysk w Idea Banku

lokata od zająca lokata wiosenny zysk idea bank

Wygląda na to, że w Idea Banku komuś skleiły się kartki w kalendarzu. Dzisiaj w ofercie Idea Banku pojawiły się dwie rewelacyjne lokaty: 1-miesięczna Lokata od Zająca z oprocentowaniem 3% oraz 2-miesięczna Lokata Wiosenny Zysk z oprocentowaniem 2,85%. Lokaty są bardzo wysoko oprocentowane – nie ma na co narzekać. Choć biorąc pod uwagę nazwę Lokata od Zająca powinna się chyba pojawić w ofercie Idea Banku przed Świętami Wielkanocnymi. Mimo rewelacyjnego oprocentowania nie ma obowiązku posiadania konta osobistego ani wpłaty nowych środków. Obie propozycje: Lokata od Zająca oraz Lokata Wiosenny Zysk będą dostępne do odwołania, nie krócej niż do 30.03.2016 r. Jak pokazuje praktyka mogą być dostępne o wiele dłużej. Niestety obie lokaty zniknęły z oferty Idea Banku w dniu 31.03.2016 r.

Lokata od Zająca – warunki:

 • Na 1 miesiąc z oprocentowaniem 3%.
 • Bez konieczności otwierania konta osobistego oraz wpłaty nowych środków.
 • Minimalna kwota 1.000 zł, maksymalna 1.000.000 zł.
 • Lokata od Zająca odnawia się na taki sam okres na standardowym, bardzo niskim oprocentowaniu – 0,10%.
 • Możliwość założenia online, przez telefon i w placówkach Idea Banku.
 • Czas na opłacenie wniosku – 5 dni.

Lokata Wiosenny Zysk – warunki:

 • Na 2 miesiące z oprocentowaniem 2,85%.
 • Bez konieczności otwierania konta osobistego oraz wpłaty nowych środków.
 • Minimalna kwota 1.000 zł, maksymalna 1.000.000 zł.
 • Lokata Wiosenny Zysk odnawia się na taki sam okres na standardowym, bardzo niskim oprocentowaniu – 0,10%.
 • Możliwość założenia online, przez telefon i w placówkach Idea Banku.
 • Czas na opłacenie wniosku – 5 dni.

Można założyć maksymalnie po 5 Lokat od Zająca oraz Lokat Wiosenny Zysk. Zerwanie Lokaty od Zająca czy Lokaty Wiosenny Zysk przed terminem zapadalności powoduje utratę należnych odsetek. Lokaty w Idea Banku odnawiają się na standardowym, bardzo niskim oprocentowaniu. Obecnie należy zadzwonić na infolinię w celu zmiany opcji odnowienia albo zerwać Lokatę od Zająca czy Lokatę Wiosenny Zysk zaraz po odnowieniu. Lokata od Zająca zmotywowała mnie do zresetowania hasła do bankowości internetowej w Idea Banku. Muszę uciec ze swoimi oszczędnościami z BGŻ Optimy, aby moje pieniądze za miesiąc ponownie były traktowane jako nowe środki.

Jednocześnie w ofercie Idea Banku nadal znajdują się poprzednie propozycje: Lokata Mobilna, Lokata Girls Girls GirlsLokata Tylko Teraz oraz Lokata Niezwykła Ósemka. Można się spodziewać, że obie lokaty będą dostępne dłużej niż do jutra, choć ze względu na wysokie oprocentowanie nie musi się to spełnić. Podsumowanie oferty lokat w Idea Banku standardowo przedstawiam poniżej.


Lokaty w Idea Banku – aktualna oferta:

 • * Lokata Tylko Teraz na 5 miesięcy z oprocentowaniem 2,65%.
 • Lokata Niezwykła Ósemka na 8 dni z oprocentowaniem 2,38%.
 • * Lokata Girls Girls Girls na 3 miesiące z oprocentowaniem 2,40%.
 • * Lokata od Zająca na 1 miesiąc z oprocentowaniem 3%.
 • * Lokata Wiosenny Zysk na 2 miesiące z oprocentowaniem 2,85%.
 • Lokata PING-PONG na jeden dzień z oprocentowaniem 1,85% dla kwoty do 20.000 zł.
 • Lokata Stabilna na 1 miesiąc z oprocentowaniem 1,50%, 2-miesiące – 2%, 3 miesiące – 2,15%, 4 miesiące – 2,15%, 6 miesięcy – 2,20%, 9 lub 12 miesięcy – 2,30%, 14 miesięcy – 2,40% oraz 24 miesiące – 2,75%.
 • Lokata Happy na 3 miesiące z oprocentowaniem 4% dla nowych klientów do kwoty 10.000 zł.
 • Lokata Beztroska na 3 miesiące z oprocentowaniem 2% z możliwością zerwania w każdym momencie bez utraty odsetek.
 • Lokata Mobilna na 3 miesiące z oprocentowaniem 2,65% dla posiadaczy Kont Idealnych.
 • Lokata Power na 3 lub 4 miesiące z oprocentowaniem 2,50% lub 6 i 9 miesięcy z oprocentowaniem 2,55%. Dostępna tylko dla nowych środków, stanowiących nadwyżkę ponad stan posiadania obliczony na dzień 20-ty miesiąca, poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków na rachunek danej Lokaty Power.
 • Lokata NR 1 na 3 miesiące z oprocentowaniem 2,20%, 4 miesiące – 2,25%, 6 miesięcy – 2,30%, 8 miesięcy – 2,35%, 10 miesięcy – 2,40%, 12 miesięcy – 2,50% oraz 14 miesięcy – 2,55%.
 • Lokata CLOUD na 3 lub 4 miesiące z oprocentowaniem podwyższonym do 2,75% lub 6 czy 12 miesięcy z oprocentowaniem 2,80%. Aż 10% kwoty Lokaty Cloud trzeba utrzymywać na koncie osobistym.
 • Lokata Zyskująca z oprocentowaniem progresywnym – na 3 miesiące – 2,15%, na 6 miesięcy – 2,35% oraz 12 miesięcy – 2,45%.
 • Lokata FAIR PLAY na 6 miesięcy z oprocentowaniem 2,25% z możliwością zerwania po 4 miesiącach i zachowaniem odsetek w wysokości 1,80%, na 9 miesięcy – 2,30% z możliwością zerwania po 6 miesiącach z zachowaniem odsetek w wysokości 1,80% oraz na 24 miesiące – 2,65% z możliwością zerwania po 13 miesiącach z zachowaniem odsetek w wysokości 2,45%. Można również założyć Lokatę Fair Play na 36 miesięcy z oprocentowaniem 2,75% z możliwością zerwania po 18 miesiącach przy zachowaniu odsetek na poziomie 2,55%.
 • Lokata Happy Plus na 3 miesiące oprocentowaniem 3,25% dla nowych klientów od kwoty 10.000 zł do 100.000 zł.
 • Lokata Gotówka na 3 miesiące z oprocentowaniem 2,75% dla klientów wpłacających pieniądze poprzez Mobilny Wpłatomat.

Standardowo całkowicie nowych klientów Idea Banku zachęcam najpierw do założenia Lokaty Happy z oprocentowaniem 4% do kwoty 10.000zł tutaj:

Lokata od Zająca


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

7 Komentarze

 1. Złożyłem wniosek o Lokatę od Zająca który przez system został przyjęty, ale niestety nie otrzymałem od Banku e-maila z danymi do logowania. Natomiast Idea Bank przysłał mi e-maila z reklamą swoich produktów.Dodatkowo wysłałem e-maila na adres Banku z opisaniem zaistniałej sytuacji, który jednak pozostał bez odpowiedzi.
  Nie polecam tej lokaty i podejrzewam że Bankowi chodzi o pozyskanie danych osobowych potencjalnych klientów i ich adresów.

 2. Daleko idące uogólnienia.

  Miał Pan kiedyś jakieś lokaty w Idea Banku? Bo ja tak i miałem taką samą sytuację. Zakładałem półtora roku temu Lokatę Happy i wtedy dostałem dostęp do bankowości internetowej. Odnalazłem na @ login, zadzwoniłem na infolinię i się odblokowałem. Bo zalogowaniu do bankowości internetowej złożyłem jeszcze raz wniosek i wtedy wiadomość wreszcie doszła.

 3. Nie miałem lokaty w Idea Banku, ale w ubiegłym roku składałem podobny wniosek który pozostał również bez odpowiedzi. Mam natomiast lokatę w Lions Banku, ale mimo że banki są powiązane nie jest to chyba powodem odrzucania moich wniosków.

 4. Środki ktore wplacilem ponad 20 000 zł sa dla mnie niewidoczne natomiast pani mowi ze lokata istnieje u nich a mnie zglosza do systemu ze jakis blad. Pytalem jak dlugo i nie uzyskalem odpowiedzi a piąty dzien juz czekam. Dzwonienie graniczy z cudem…Porażka odradzam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.