Ranking lokat krótkoterminowych sierpień 2015

Ranking lokat krótkoterminowych sierpień 2015

Witam. Z początkiem sierpnia publikuję najpopularniejszy i najbardziej obiektywny ranking lokat krótkoterminowych sierpień 2015 r. Są wakacje więc w zeszłym miesiącu nie było wiele zmian. Ale za to były to zmiany znaczące. W drugiej połowie miesiąca zaskoczył Idea Bank oferując Lokatę Bezkonkurencyjną oraz Lokatę na Wakacje. Niestety obie lokaty zostały pod koniec lipca wycofane z oferty. Tak samo jak została zmieniona oferta Lokaty Słonecznej w Getin Banku Lokata Słoneczna II to już lokata na 3 miesiące i z oprocentowaniem o 0,35% mniejszym. Zostały już tylko dwie lokaty z oprocentowaniem co najmniej 3%. Standardowo zachęcam do zapoznania się z rankingiem kont oszczędnościowych oraz z rankingiem lokat długoterminowych. Zapraszam także do przejrzenia nowego zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z bardzo dobrym oprocentowaniem, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient. Ranking jest na bieżącą aktualizowany.


Ranking lokat krótkoterminowych sierpień 2015


Ranking lokat na 3 miesiące:


Ranking lokat na 4 miesiące:


Ranking lokat na 6 miesięcy:


Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Zgodnie z prośbą jednego z moich czytelników uzupełniłem ranking o informacje mówiące o konieczności posiadania konta osobistego w danym banku. Dodałem też informacje czy wymagana jest wpłata nowych środków. Dzięki temu zabiegowi ranking powinien być bardzo czytelny i jeszcze bardziej obiektywny. W sierpniu póki co najlepsze lokaty to Lokata Cloud na 6 miesięcy w Idea Banku oraz Lokata Plan Depozytowy na 80 dni (a raczej była) w Toyota Banku. Te dwie propozycje wymagają niestety posiadania konta osobistego w tych bankach. Ja czekam na niespodzianki, których byliśmy świadkiem w poprzednim miesiącu, zwłaszcza ze strony Idea Banku.


** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 3,50% – 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Aby poznać szczegóły lokat należy kliknąć w nazwę lokaty, ponieważ wszystkie lokaty zostały już opisane na mojej stronie.


Zmiany:

  • 05.08 – Pojawiły się dwie Smart Lokaty Wariant Promocyjny w Banku Smart oraz zostało obniżone oprocentowanie pozostałych lokat.
  • 11.08 – Niewielkie obniżenie oprocentowania lokat w Idea Banku.
  • 18.08 – Obniżenie oprocentowania Lokat Cloud oraz Power w Idea Banku.
  • 20.08 – Kolejne obniżenie oprocentowania lokat (NR 1) w Idea Banku.
  • 26.08 – Obniżenie oprocentowania lokat w Toyota Banku.
  • 27.08 – Zmiana oprocentowania Lokat Power w Idea Banku.
  • 28.08 – Zmiana oprocentowanie Lokat w Meritum i Alior Banku.
  • 30.08 – Zmiana oprocentowania Lokat w Plus Banku.
  • 30.08 – Uaktualnienie oprocentowania Lokat w neoBanku.
  • 30.08 – Uaktualnienie oprocentowania Lokat w Banku Smart.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.