Ranking lokat krótkoterminowych październik 2016

Ranking lokat krótkoterminowych wrzesień 2016Witam. Ze względu na weekend na początku miesiąca, jak też lekki wysyp promocji bankowych z lekkim opóźnieniem publikuję kolejny ranking lokat krótkoterminowych październik 2016. Jak zwykle to bywa ostro na koniec poprzedniego miesiąca grał Idea Bank ale to już niestety historia. Pojawił się za to nowy lider – BGŻ Optima ze swoją Lokatą Deklasującą. Oprocentowanie w wysokości 2,50% można otrzymać jedynie jest na Lokacie Plan Depozytowy na 130 dni (z szansą na premię w wysokości 50 zł lub 100 zł). I te dwie lokaty to najlepsze propozycje października 2016 (oprócz mocno ograniczonej lokaty mobilnej w BZ WBK). Standardowo zapraszam do zapoznania się z rankingiem, jak również do przejrzenia pozostałych moich rankingów: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych. Zapraszam również do przejrzenia zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z oprocentowaniem powyżej 2,50%, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient. Ranking staram się na bieżącą aktualizować.


Ranking lokat krótkoterminowych październik 2016


Ranking lokat na 3 miesiące:


Ranking lokat na 4 miesiące:


Ranking lokat na 6 miesięcy:


Ranking lokat na 9 miesięcy:


Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


O dziwo w październiku kilka banków podwyższyło nieznacznie oprocentowanie. Niestety dotyczy to podwyżek symbolicznych – z 2% do 2,05%. Bardzo pozytywnie zaskoczył BGŻ Optima z Lokatą Deklasującą IV. Liczba dostępnych lokat ograniczona jest do 5.000 sztuk więc zainteresowani powinni się śpieszyć. Nadal można założyć sporo lokat z oprocentowaniem ponad 2%. A wydawało mi się, że od tego miesiąca obniżę stawkę do 1,50%. Na szczęście jeszcze nie jest jeszcze tak źle. Po raz kolejny spadło oprocentowanie lokat w Getin Banku (w tym Lokaty na Nowe Środki).


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 2%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 3% – 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować. Aby poznać szczegóły lokat należy kliknąć w nazwę lokaty, ponieważ wszystkie lokaty zostały już opisane na mojej stronie.


Zmiany:

  • 05.10 – Pojawiła się Lokata Jesienny Seans w Idea Banku.
  • 07.10 – Pojawiła się Lokata na Nowe Środki w Banku Smart.
  • 11.10 – Pojawiła się Lokata Bezkonkurencyjna, a później Lokata Tylko Teraz w Idea Banku.
  • 16.10 – Nie ma już Lokaty Deklasujące w BGŻ Optimie.
  • 17.10 – Pojawiła się Lokata Deklasująca V w BGŻ Optimie.
  • 18.10 – Pojawiła się Lokata Oby do Wiosny w Idea Banku.
  • 22.10 – Zmiana oprocentowania lokat w BOŚ Banku.
  • 25-27.10 – Zmiany w Idea Banku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.