Lokata Rentierska oraz Lokata na Nowe Środki – nowe warunki

lokata-rentierska

Z początkiem października po raz kolejny zmieniła się oferta depozytowa Getin Banku. Z jednej strony nadal nowi klienci mogą otworzyć bardzo dobre Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem w wysokości 2,80% w opcji z kontem osobistym lub 2,50% bez konta osobistego. Z drugiej strony spada oprocentowanie klasycznych lokat bankowych. Obecnie Lokata na Nowe Środki oprocentowana jest na 2,20%, a Lokata Rentierska daje oprocentowanie 2,50% lub 2,60%. Dodatkowo spadło oprocentowanie Lokat Tradycyjnych oraz Progresywnych. To niestety kolejne, pewnie nie ostatnie obniżki oprocentowania w Getin Banku.

Lokaty w Getin Banku – aktualna oferta:

  • 2-miesięczna Lokata Mobilna z oprocentowaniem 3% do kwoty 10.000 zł.
  • 4-miesięczna Lokata na Nowe Środki z oprocentowaniem 2,20%.
  • 3-miesięczna Lokata Tradycyjna z oprocentowaniem 1,85%.
  • 6-miesięczna Lokata Tradycyjna z oprocentowaniem 1,95%.
  • 12-miesięczna Lokata Progresywna z oprocentowaniem 2,05%.
  • 24-miesięczna Lokata Rentierska z oprocentowaniem 2,50%.
  • 36-miesięczna Lokata Rentierska z oprocentowaniem 2,60%.

Lokaty Rentierskie dostępne są tylko w ofercie Noble Banku (już miesiąc temu straciły przydomek „Gold”). Lokata Rentierska charakteryzuje się tym, że odsetki wypłacane są  raz w miesiącu w wyznaczonym przez nas dniu. Jej zerwanie w pierwszym roku powoduje obniżenie oprocentowania do 1%, zerwanie w kolejnych latach sprawia, że oprocentowanie wynosi 1,25%. Minimalna kwota jaką trzeba ulokować to 150.000 zł, maksymalna to aż 20.000.000 zł. Wymagane jest posiadanie konta osobistego w Noble Banku jednak po ulokowaniu 200.000 zł staje się ono bezpłatne.

Lokata na Nowe Środki to ponownie 4-miesięczna lokata z oprocentowaniem 2,20% do kwoty 200.000 zł dostępna jak sama nazwa wskazuje dla nowych środków. Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania obliczony na dzień 31.07.2016 r. Oferta jest co miesiąc przedłużana, spada tylko trochę, lecz systematycznie, oprocentowanie oraz zmienia się termin progowy dla nowych środków. Obecna oferta ważna jest do 16.10.2016 r. Można założyć tylko jedną Lokatę na Nowe Środki w ramach bieżącej oferty. Zakładając pozostałe lokaty w Getin Banku w placówce zamiast przez internet otrzymujemy w przypadku niektórych lokat oprocentowanie nawet o 0,15% niższe. Wszystkich zainteresowanych Lokatą na Nowe Środki zapraszam tutaj:

lokata-rentierska


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.