Lokata e-Rentier z małym haczykiem w Idea Banku

lokata e-rentier

Dosłownie kilka dni temu miałem telefon od miłego Pana z Idea Banku z propozycją ulokowania swoich oszczędności na rocznej lokacie. Doradca Idea Banku namawiał mnie do 12-miesięcznej Lokaty e-Rentier opartej na kursie akcji 4 spółek z branży internetowej: Amazon, eBay, Netflix oraz Facebook. Lokata e-Rentier kusi sporym zyskiem – 1% gwarantowany, 4% potencjalny oraz zwrotem 1/12 kwoty lokaty co miesiąc na konto ale jest jest dosyć spore ale.

Co prawda Lokata e-Rentier jest dostępna tylko do końca maja, ale postanowiłem opisać tą ofertę aby inni czytelnicy mieli szansę zwrócić na jeden bardzo ważny aspekt opisywanej lokaty. W końcu w ofercie Idea Banku pojawiają nowe edycje opisywanych przeze mnie lokat strukturyzowanych w Idea Banku. Do tej pory opisywałem na swojej stronie lokaty:Top Giganci, Liderzy Internetu oraz Liderzy Technologi.

Lokata e-Rentier – najważniejsze cechy:

 • Roczny okres inwestycji. (?)
 • Okres subskrypcji do 31.05.2016 r.
 • Okres trwania inwestycji od 06.06.2016 r. do 10.06.2017 r. (?)
 • 100% gwarancji ochrony kapitału na koniec inwestycji.
 • Minimalna kwota inwestycji – 10.000 zł.
 • Brak opłat wstępnych.
 • Opłata administracyjna 0% – 0,50%.
 • Opłata za rezygnację – 1% + opłata administracyjna.
 • Od zysku pobierany jest podatek „belki”.

Lokata Strukturyzowana e-Rentier oparta jest na kursie 4 spółek: Amazon.com Inc, eBay Inc, Netflix Inc oraz Facebook Inc. Start Lokaty e-Rentier nastąpi 06.06.2016 r. i wtedy też zostaną ustalone kursy zamknięcia wszystkich wymienionych wyżej spółek. Będzie to tzw. Dzień Otwarcia Lokaty. W kolejnych miesiącach około 28-31 każdego miesiąca nastąpi tzw. Dzień Ustalenia Odsetek. W każdym takim dniu będzie wypłacana 1/12 kwota lokaty wraz z gwarantowanym 1% oprocentowaniem.

Dodatkowo jeżeli w każdym dniu okresu lokaty kurs zamknięcia każdej z wymienionych spółek będzie nie będzie niższy niż 75% – 80% oraz nie wyższy niż 135% – 145% od kursu z dnia otwarcia lokaty to zostanie naliczone dodatkowe oprocentowanie w wysokości 4%. Ostateczna wartość przedziału zostanie podana w dniu otwarcia Lokaty e-Rentier. Jeżeli kursy wzrosną lub spadną za bardzo to dodatkowe oprocentowanie wyniesie 0%. I tutaj zaczyna się robić wielki problem pod tytułem Lokata e-Rentier.

Lokata zawierana jest na okres 12 miesięcy, a w dniu jej otwarcia mierzymy indeksy 4 światowych firm takich jak :Amazon, eBay, Netflix, Facebook. Co miesiąc  wypłacamy Panu  1/ 12 kwoty lokaty + 1 % (od salda w banku )gwarantowanego zysku. Dzięki temu, że kapitał stopniowo wraca na Pana konto, zarabia Pan podwójnie ponieważ środki są dostępne i można je jednocześnie lokować np. na klasycznym depozycie. Dodatkowo w dniu zamknięcia Lokaty gwarantujemy zysk na poziomie 4 % przy spełnionym założeniu, że przez okres jej trwania  kursy 4 ww spółek nie wzrosły więcej niż 35 % i nie spadły o więcej niż 20 %.

Tak mnie zachęca w wiadomości e-mail doradca Idea Banku. O ile dzień ustalenia odsetek to kolejno 30.06.2016 r., 29.07.2016 r. ….. 28.04.2017 r. to dzień zamknięcia lokaty to 06.06.2018 r., czyli po dwóch latach. O ile 11/12 w ciągu roku to ostatnie 1/12 dopiero po 2 latach. Dzień zamknięcia lokaty dokładnie jest określany na 2018 rok. Nie sądzę, żeby był to błąd w warunkach Lokaty Strukturyzowanej „E-RENTIER”.

Drugi problem to przedział, w którym mogą znajdować się kursy 4 spółek. Jestem trochę dociekliwy i sprawdziłem dwa wykresy na stronie stooq.pl. Fajnie, że wycena spółek rośnie ale jeżeli w ciągu najbliższego roku będzie podobnie to z dodatkowego oprocentowania na Lokacie e-Rentier nici.

Wykres kursu akcji Amazon za ostatni rok:
lokata e-rentier amazon wykres

Wykres kursu akcji Facebook za ostatni rok:

lokata e-rentier facebook wykres

Nijak to się nie zawiera w pożądanym przedziale. I według mnie nikłe są szanse na spełnienie warunków Lokaty e-Rentier. Do tego niejasność z okresem Lokaty e-Rentier sprawia, że według mnie do propozycji Idea Banku trzeba podchodzić z bardzo dużą rezerwą. Ja osobiście na Lokatę e-Rentier zgodziłem się tylko dlatego, aby dostać jej warunki na adres e-mail. Po lekturze warunków i tak bym się nie zdecydował… Lepiej korzystać z doskonałej oferty depozytowej Idea Banku – lokaty z Idea Banku regularnie lokują się w czołówce w moim rankingu lokat krótkoterminowych.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

13 Komentarze

 1. 7 lat temu dałem się wciągnąć w program inwestycyjny AEGON. Facet tak wszytko kolorowo przedstawiał że byłem przekonany że to dobra inwestycja. Już od początku zobaczyłem że są częściej straty aniżeli zyski. Wycofać się zupełnie nie opłaca bo opłata likwidacyjna jest drakonska. Będę a szczęśliwy jeśli strata będzie nie większa aniżeli 20% na koniec inwestycji. Ach gdybym mógł cofnąć czas to zalozybym zwykłą lokatę bankową… Teraz to ostrzegam wszystkich którzy ten temat podejmują i mówię NIE.

  • Dlatego nie lubię wszystkich programów systematycznego oszczędzania opartych na funduszach. Prowizja wstępna kilka %, prowizja za zarządzanie kilka % + opłata administracyjna. I wyjdź człowieku chociaż na zero. A zawsze ma być pięknie i bogato…

 2. Panie BLOGERZE,
  Co Pan za przeproszeniem pierdzieli??? Niejasny czas trwania lokaty??? OKRES zamknięcia na 2018 rok? Skoro lokata jest roczna?

  Za takie wprowadzenia czytelnika w błąd można pójść do więzienia. a nie przepraszam, Pan nie pojdzie bo jest PAn ANONIMOWY i mozna w necie pisać wszystko:)

  Współczuje ludziom, którzy lokują swoje środki kierując sie opiniami ludzi na forach…
  Wystarczy logicznie spojrzec na warunki lokaty, porownac ja z tym co mamy na zwyklym depozycie i dziekuje:) wybor jest prosty,
  Ja wybralem Lokate rentier bo gwarantowany zysk z lokaty wychodzi około 2% czyli tyle ile na standardowych depozytach, dodatkowo moge miec 4% wiec czemu nie? zobaczymy czy bedzie wiecej czy podobnie co na zwyklej lokacie, skoro nie ma ryzyka to po co pozbywac sie szansy na dodatkowy zysk? a warunki mowia jasno jaki jest okres lokaty,

  • Hehehe dawno się tak nie uśmiałem 🙂

   Roczna: „Dzień Zamknięcia Lokaty: 6 czerwca 2018”

   Gwarantowany zysk 2%? W którym miejscu…? 🙂

   Więzienia? A z jakiego paragrafu jak mogę wiedzieć? 🙂

   Anonimowy? O nie… wszystkie artykuły są pisane pod imieniem i nazwiskiem a średnio rozgarnięty 6-latek znajdzie mnie na facebook-u w 2 minuty. A mogłem o tym pomyśleć 900 artykułów temu…

   Zainteresowani czytajcie kolejny komentarz bo MAREK ZYCH i Kamil J. to…

 3. Musze zgodzic sie z przedmówcą..
  Rzeczywiście nie wiem czemu, ale latwo odebrac negatywne nastawienie do struktur ideabanku tego Pana ktory napisal post, tak bylo kiedys i tak jest ciagle..

  Ja wymagam tylko jednego, rzetelnosci i PRAWDY, bo wprowadzacie ludzi w bład.. WYdaje mi sie a nawet jestem pewny ze Pan prowadzacy po prostu dostaje KASE za takei posty od innych bankow zeby oczernic konkurencje ( na tym przykladzie Idea) – przeciez nie pisze tego za darmo wiec musi jakos zarabiac:):):)

  Odnosnie lokaty RENTIER II i nowej lokaty RENTIER 30M, w Idea, to rowniez do mnie dzwonia co miesiac, ale ja zawsze sam czytam wszystko i licze dokladnie ile z tego bede mial:

  Jestem w stanie wszystkim zainteresowanym przeslac dokladne wyliczenia jesli mi nie wierza:
  – ZYSK gwarantowany z lokaty Rentier – 1% z kapitalu ktory jest na tej lokacie (realnie w skali roku około 0,8%)
  – Zysk gwarantowany z relokacji środkow (czemu na tyle komentarzy nikt o tym nie napisał????????????????????????????? – przeciez skoro srodki mamy co miesiac zwracane to je lokujemy dalej, przyjac ze bedzie to np marne nawet 2,5-2,7%, mamy z tego zysk gwarantowany w skali roku – około 1,5%.
  Więc jak widac łaczny zysk gwraantowany to około 2,3% – podobnie co na standardowej lokacie moi drodzy!!!!!!!!!!!!!!

  Ja jeszcze dostalem lokate promocyjna dla 1/3 pozostalych moich srodkow na 4% na 4m wiec z tego bonusowo dostalem około 0,2%.. wyszlo mi łacznie 2,50% czyli tyle ile Idea daje na stronie int.

  No tylko glupi wzialby lokate zwykla skoro dostaje podobny zysk na rentierze i dodatkowo mozliwosc zarobienia tych 4% .
  nawet jesli ich nie bedzie (tych 4%) to i tak warto zaryzykowac, bo przynajmniej plynność finansowa mam lepsza na tej lokacie niz na standardowej,
  POZDRO ludzie i prośba, czytajcie dokladnie i liczcie SAMI a nie kierujcie sie subiektywnymi opiniami ludzi na forum!!!!!!!!!!!!

  • Ta sama osoba 🙂 a wystarczyło pokombinować z adresem IP a nie wystawiać się jak dziecko 🙂

   A więc odnosząc się do przedmówcy:

   Nie mam negatywnego nastawienia tylko nie lubię jak ktoś coś ukrywa, nie mówi całej prawdy, a czasami wprowadzając nawet w błąd…

   Idea Bank osobiście bardzo lubię i cenię za dobrą ofertę depozytową.

   Pieniędzy od innych banków nie dostaję, ale chętnie rozpatrzę takie propozycje – jakieś kontakty? 🙂

   Porównanie tak skonstruowanej lokaty strukturyzowanej ze standardową lokatą bankową nie ma sensu. Nie każdemu chce się co miesiąc pilnować terminu i zakładać najlepsze lokaty (o których notabene ciągle piszę). A właściwie nikomu…

   PS

   To nie forum 🙂

   Ja nie dostałem oferty specjalnej lokaty? Dlaczego?

   Jakim cudem płynność na lokacie strukturyzowanej, gdzie są opłaty (kary) za zerwanie jest wyższa niż na standardowej lokacie, gdzie takich opłat brak?

 4. nie polecam żadnej lokaty stukturyzowanej idea banku na nich tylko zarabia bank. warunki do osiągniecia dodatkowego zzysku sa nie do spelnienia. ten bank po prostu okrada ludzi mam sama lokate top gigantow i juz trwa dwa lata i wyjme tylko swoj kapial bo nic na niej nie zarobire a jak zerwe lokate w trakvie jej trwania to zaplace 12 % oplat.

  klamcy!

 5. Witam! Dałam się namówić na lokatę rentierską 30 M- dzień otwarcia 01.08.2016 r. Zgodnie z przesłaną informacja, dodatkowy zysk ze spółek ma być co 6 miesięcy. Wprawdzie już okres minął w moim przypadku, co dalej, czy Idea Bank informuje o kondycji spółek, czy jest wzrost czy spadek. Jak to działa?

 6. hehe no i założyłem tą lokatę i minął rok, a ostatniej wpłaty nie ma. Autor tekstu miał rację 🙂 Chyba muszę czekać jeszcze rok na ostatnią wypłatę. Poczekam ale niech do mnie zadzwoni ten gość co mnie na lokatę namawiał to nieźle oberwie 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.