Lokata Strukturyzowana Liderzy Internetu w Idea Banku

lokata strukturyzowana liderzy internetu

W poprzednim roku opisywałem dwie lokaty strukturyzowane w Idea Banku: Top Giganci oraz Liderzy Technologi. Ponieważ w Idea Banku pojawiają się ciągle nowe subskrypcje tych lokat to oba artykuły cieszą się nadal sporą popularnością. Zmieniają się daty ale ogólne założenia lokat nie. Dzisiaj na tapetę idą: Lokata Strukturyzowana Liderzy Internetu (VII subskrypcja) oraz trochę inna wersja: Lokata Strukturyzowana Liderzy Internetu II (II subskrypcja). Pora prześwietlić obie nowo-stare propozycje Idea Banku.

Ostatnio odzyskałem dostęp do bankowości internetowej Idea Banku a tym samym zyskałem dostęp do informacji o nowych lokatach strukturyzowanych. Niestety na stronie internetowej Idea Banku nie ma oficjalnych informacji a infolinia odsyła do placówek. Ale teraz już postaram się być na bieżącą o nowych lokatach inwestycyjnych Idea Banku.

Lokata Strukturyzowana Liderzy Internetu – najważniejsze cechy:

 • Maksymalnie 2-letni okres inwestycji.
 • Okres subskrypcji do 30.04.2016 r.
 • Maksymalny okres trwania inwestycji od 10.05.2016 r. do 10.05.2018 r.
 • 100% gwarancji ochrony kapitału na koniec inwestycji.
 • Minimalna kwota inwestycji – 10.000 zł.
 • Brak opłat wstępnych.
 • Dla osób w wieku 18 – 71 lat.
 • Opłata za rezygnację – 2% lub 1% w zależności o terminu rezygnacji + opłata administracyjna (1,50% – 4,50%).
 • Od zysku pobierany jest podatek „belki”.

Lokata Strukturyzowana Liderzy Internetu oparta jest na kursie akcji 6 spółek: Yahoo! Inc, Amazon.com Inc, eBay Inc, Alphabet Inc, Netflix Inc oraz Facebook Inc. Czyli Lokata Strukturyzowana Liderzy Internetu oparta jest na kursach akcji 6 spółek z branży internetowej. Chyba żadnej ze spółki nie trzeba nikomu przedstawiać. Start Lokaty Liderzy Internetu nastąpi 10.05.2016 r. i wtedy też zostaną ustalone kursy zamknięcia wszystkich wymienionych wyżej spółek. Będzie to tzw. Dzień Otwarcia Lokaty.

Oprocentowanie Lokaty Strukturyzowane Liderzy Internetu:

 • 2,50% jeżeli w Dniu Ustalenia Odsetek 1 (10.11.2016 r.) kursy zamknięcia wszystkich spółek będą wyższe lub równe od ich kursów w Dniu Otwarcia Lokaty pomnożone przez 95%. Jeżeli nie lokata trwa dalej.
 • 5% jeżeli w Dniu Ustalenia Odsetek 2 (10.05.2017 r.) kursy zamknięcia wszystkich spółek będą wyższe lub równe od ich kursów w Dniu Otwarcia Lokaty pomnożone przez 95%. Jeżeli nie lokata trwa dalej.
 • 7,50% jeżeli w Dniu Ustalenia Odsetek 3 (10.11.2017 r). kursy zamknięcia wszystkich spółek będą wyższe lub równe od ich kursów w Dniu Otwarcia Lokaty. Jeżeli nie lokata trwa dalej.
 • 10% jeżeli w Dniu Zamknięcia Lokaty (10.05.2018 r). kursy zamknięcia wszystkich spółek będą wyższe lub równe od ich kursów w Dniu Otwarcia Lokaty.
 • 0% jeżeli w Dniu Zamknięcia Lokaty (10.05.2018 r). kursy zamknięcia wszystkich spółek nie będą wyższe lub równe od ich kursów w Dniu Otwarcia Lokaty.

Jak widać oprocentowanie Lokaty Strukturyzowanej Liderzy Internetu może wynosić 5% w skali roku lub 0% po dwóch latach. Jeżeli zostanie spełniony pierwszy warunek to po pół roku lokata się kończy i zostanie naliczone oprocentowanie. Jeżeli jednak kursy spadną za bardzo to lokata trwa dalej. Po roku kursy muszą już być wyższe lub równe jak w dniu otwarcia lokaty aby zostało naliczone oprocentowanie. Jednak jeżeli przez całe dwa lata kurs akcji choćby jednej ze spółek będzie poniżej wartości początkowej to nie zostanie naliczone żadne oprocentowanie i otrzymamy tylko zainwestowany kapitał.

Lokata Strukturyzowana Liderzy Internetu – scenariusze:

 • 2,50% po pół roku i koniec lokaty, lub
 • 5% po roku i koniec lokaty, lub
 • 7,50% po półtora roku i koniec lokaty lub
 • 10% po dwóch latach i koniec lokaty lub 0%.

Pieniądze (+ ewentualne oprocentowanie) z Lokaty Strukturyzowanej Liderzy Internetu wrócą na nasze konto w ciągu 14 dni od daty zamknięcia lokaty. Co ważne Idea Bank zastrzega sobie możliwość przedłużenia subskrypcji Lokaty o maksymalnie dwa miesiące. W takim przypadku wskazane wyżej terminy ulegną odpowiednim przesunięciom. Inwestując swoje środki w Lokatę Strukturyzowaną Liderzy Internetu należy pamiętać, że to inwestycja długoterminowa. Jeżeli będziemy chcieli wcześniej zrezygnować to wykup jest po bieżącej wycenie + opłata za rezygnację (1% lub 2%) + opłata administracyjna (od 1,50% do 4,50%). Wysokość opłaty administracyjnej zostanie ustalona w dniu startu Lokaty Strukturyzowanej Liderzy Internetu. Stawka 5% w skali roku to sporo ale czy inwestować każdy powinien decydować sam.


Jednocześnie w ofercie Idea Banku znajduje się także Lokata Strukturyzowana Liderzy Internetu II. Warunki są prawie identycznie jak w przypadku Lokaty Liderzy Internetu bez „II”. Różnica to wyższe potencjalne oprocentowanie, inne terminy oraz to, że kursy akcji nie mogą być niższe niż w Dniu Otwarcia Lokaty (10.05.2016 r.).

Oprocentowanie Lokaty Strukturyzowane Liderzy Internetu II:

 • 4,50% jeżeli w Dniu Ustalenia Odsetek 1 (10.02.2017 r.) kursy zamknięcia wszystkich spółek będą wyższe lub równe od ich kursów w Dniu Otwarcia Lokaty. Jeżeli nie lokata trwa dalej.
 • 9% jeżeli w Dniu Ustalenia Odsetek 2 (10.11.2017 r.) kursy zamknięcia wszystkich spółek będą wyższe lub równe od ich kursów w Dniu Otwarcia Lokaty. Jeżeli nie lokata trwa dalej.
 • 13,50% jeżeli w Dniu Ustalenia Odsetek 3 (10.08.2018 r). kursy zamknięcia wszystkich spółek będą wyższe lub równe od ich kursów w Dniu Otwarcia Lokaty. Jeżeli nie lokata trwa dalej.
 • 18% jeżeli w Dniu Zamknięcia Lokaty (10.05.2019 r). kursy zamknięcia wszystkich spółek będą wyższe lub równe od ich kursów w Dniu Otwarcia Lokaty.
 • 0% jeżeli w Dniu Zamknięcia Lokaty (10.05.2019 r). kursy zamknięcia wszystkich spółek nie będą wyższe lub równe od ich kursów w Dniu Otwarcia Lokaty.

Lokata Strukturyzowana Liderzy Internetu II może trwać nawet 3 lata. Jeżeli zostaną spełnione warunki to oprocentowanie wyniesie 6% w skali roku. Ale jeżeli nie to oprocentowanie po 3 latach wyniesie 0%. Rośnie opłata administracyjna – wynosi od 4% do 7% oraz opłata za rezygnację – 3%, 2% oraz 1% w zależności od tego w którym roku nastąpi rezygnacja. To koszty zwiększonego ewentualnego oprocentowania.

Lokata Strukturyzowana Liderzy Internetu II – scenariusze:

 • 4,50% po 9 miesiącach i koniec lokaty, lub
 • 9% po 18 miesiącach i koniec lokaty, lub
 • 13,50% po 27 miesiącach i koniec lokaty lub
 • 18% po 36 miesiącach i koniec lokaty lub 0%.

Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

6 Komentarze

 1. Liderzy internetu ze stycznia zakończyły się, bo akurat fartownie wszystkie spółki wyskoczyły do góry na poziom najwyższy od 2-3 lat. Idea chce wcisnąć następne lokaty ale jak się nie wyrazi zainteresowania to cisza, pieniędzy nie wypłacają i graja w głupa, mówiąc że lokata została zamknięta / z zyskiem/ i jej już nie mogą wyświetlić. Kasa gdzieś znika pomimo minięcia 14 dni roboczych i grają z klientem ” nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi?”.
  Zabieram od nich wszystko , i nie polecam , to loteria, a klienta mają za głupa.

 2. Witam, moja lokata też zastała niby zamknięta z zyskiem 05.08.2016 i do dnia dzisiejszego nie mam środków na koncie. A mija 14 dni ( roboczych) Po kontakcie z konsultantem Pani mówi że lokata dalej trwa i że zgłosi do kogoś tam żeby się ze mną skontaktował. Pomijam fakt że mam założone inne lokaty zwykłe i ja mam 5 sztuk na niewielkie kwoty – a oni widzą tylko jedną. Coraz bardziej zastanawiam się nad zabraniem środków z tego „banku”

 3. To naciągacze !!! Panienka o niebieskich oczach najpierw przepytała mnie jaki mam majątek, a potem założyła mi lokatę na 6 miesięcy, bo taką chciałem. Mam już swoje lata i nie wiadomo jak długo jeszcze!? Podsunęła mi jakieś papiery do podpisu, resztę uzupelni później. Po pół roku, gdy chciałem zrealizować zysk i wycofać pieniądze, okazało się, że oszczędności mojego życia zostały ulokowane na „lokacie” Liderzy Internetu na 24 miesiące i żeby się wycofać muszę zostawić u nich ok.12000 zł wydumanych opłat. Nikt mnie o tym nie uprzedził!!!
  Teraz kontakt z nimi żaden, nie odbierają telefonów. Nie odpowiadają na maile, lub zbywają byle czym. Po wpłaceniu pieniędzy stajesz się śmieciem! Warto by tymi „specjalistami” zajął się prokurator!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.