Ranking lokat długoterminowych styczeń 2016

Ranking lokat długoterminowych styczeń 2016

Witam. Po rankingu lokat krótkoterminowych i kont oszczędnościowych publikuje na swojej stronie ranking lokat długoterminowych za styczeń 2016. Ranking lokat długoterminowych to zestawienie lokat dla tych, którzy szukają wysokiego oprocentowanie i nie chcą co kilka miesięcy zmieniać banku. Właśnie na lokatach długoterminowych banki powinny oferować najwyższe oprocentowanie. I rzeczywiście tak jest. Na na najlepszych lokata dwu i trzyletnich otrzymamy bez problemu oprocentowanie 3% bez dodatkowych warunków. Zapraszam do przejrzenia rankingu jak też do zapoznania się z pozostałymi rankingami: kont oszczędnościowych oraz lokat krótkoterminowych. Zapraszam również do przejrzenia zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z oprocentowaniem powyżej 3%, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient.


Ranking lokat długoterminowych styczeń 2016


Ranking lokat na 12 miesięcy:


Ranking lokat na 24 miesiące:


Ranking lokat na 36 miesięcy:


Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Ranking lokat długoterminowych za styczeń nie zmienił się wiele od rankingu z poprzedniego miesiąca. Uporządkowałem jedynie informacje o oprocentowaniu lokat w Plus Banku. Cytując siebie z poprzedniego rankingu: Liderzy są nadal tacy sami. Niezmiennie najlepsze lokaty długoterminowe to: Lokata Rentierska Gold w Noble Banku oraz Lokata Rynek+ w Banku Pocztowym. Nadal nie brakuje propozycji z oprocentowaniem 3% co w przypadku lokat krótkoterminowych jest ogromną rzadkością. Być może jest to ostatnia chwila aby założyć długoterminową lokatę z dobrym oprocentowaniem. Już niedługo banki mogą zareagować obniżeniem oprocentowania lokat po wprowadzeniu podatku bankowego…


Zmiany:

  • 15.01 – Zmiana oprocentowania lokat w Idea Banku.
  • 16.01 – Obniżenie oprocentowania lokat w Noble Banku.
  • 16.01 – Zmiana oprocentowania lokat w Getin Banku. Likwidacja marki Open Online.
  • 19.01 – Zmiana oprocentowania lokat w Idea Banku.
  • 22.01 – Kolejna zmiana oprocentowania lokat w Idea Banku.
  • 25.01 – Następne obniżenie oprocentowania lokat w Idea Banku.

5 Komentarze

  1. Obserwuję lokaty Getinowskie, wszystkie są w czubie w zależności od terminu możemy mieć przedział 2.5%-3.25%. .Oczywiście najkorzystniejsza Lokata Rentierska. I słowo renta od razu zmienia optykę.

  2. Oprocentowanie lokat drga nieco przy niektórych wskazaniach ale generalnie uśrednienie jest wciąż na miejscu. Czytam te wskazówki żeby zadbać o swoją lokatę w Getinie. Jak dotąd była bezpieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.