Lokata Mini, Midi, Maxi oraz Lokata Rynek +30M w Banku Pocztowym

lokata mini bank pocztowy oprocentowanie

Aktualizacja 15.06.2016 r.

Kolejnym bankiem, który z początkiem kwietnia postanowił radykalnie zmienić swoją ofertę depozytową został Bank Pocztowym. Z oferty Banku Pocztowego zniknęły Lokaty Coraz Więcej, a w ich miejsce pojawiły się: Lokata Mini, Lokata Midi oraz Lokata Maxi. W ofercie Banku Pocztowego zachowała się jedynie Lokata Rynek+ na 30 miesięcy w takiej samej jak poprzednio formule. Przy czym przyzwoite oprocentowanie można uzyskać jedynie na dwóch ostatnich lokatach.

Aktualna oferta lokat w Banku Pocztowym:

  • Lokata Mini na 4 miesiące z oprocentowaniem 1,55%, obecnie 1,05%.
  • Lokata Midi na 6 miesięcy z oprocentowaniem 1,65%, obecnie 1,15%..
  • Lokata Maxi na 36 miesięcy z oprocentowaniem obecnie 2,50%.
  • Lokata Rynek +30M na 30 miesięcy z oprocentowaniem WIBID 3M + 1,65%, obecnie 3,17%, od 01.02.2016 r. to WIBID 3M + 1% obecnie 2,48%.

Oprocentowanie Lokat Mini, Midi oraz Maxi jest progresywne. W przypadku ich wcześniejszego zerwania otrzymamy odsetki z apełne miesiące utrzymywania lokaty. W przypadku Lokaty Rynek +30M już tak dobrze nie ma. Zerwanie tej lokaty powoduje utratę wszystkich naliczonych odsetek. Dodatkowo tak jak poprzednio posiadacze Pocztowych Kont i/lub osoby, które otworzą Lokaty Mini, Midi oraz Maxi przez internet lub Infolinię otrzymają oprocentowanie w pełnej wysokości (nie ma obowiązku posiadania konta osobistego). Otwierając te same lokaty w placówkach banku pocztowego, ale nie będąc posiadaczami konta osobistego otrzymamy oprocentowanie niższe o 0,20%.

Jak widać dobrze oprocentowane są jedynie: Lokata Maxi oraz Lokata Rynek +30M. Choć w przypadku tej drugiej lokaty Bank Pocztowy posługuje się oprocentowaniem, które już dawno nie ma nic wspólnego z rzeczywistością:

lokata mini bank pocztowy

Osoby, które nie sprawdzą aktualnej wartości wskaźnika WIBID 3M mogą się srogo zawieść. Obecnie wskaźnik ten przyjmuje wartość 1,36% i z pewnością długo nie wzrośnie. Ale tej informacji na stronie Banku Pocztowego nie znajdziemy. Trzeba uważać. Oprocentowanie Pocztowego Konta Oszczędnościowego nie przekracza 1,25% więc nie jest warte uwagi.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.