Ranking lokat długoterminowych kwiecień 2015

Ranking lokat długoterminowych kwiecień 2015

Witam. Na mojej stronie pojawił się już ranking lokat krótkoterminowych oraz ranking kont oszczędnościowych więc publikuję uzupełniający te dwa zestawianie ranking lokat długoterminowych za kwiecień 2015. Niestety podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich rankingów w tym miesiącu o wiele mocniej widać skutki obniżenia stóp procentowych, dlatego też obecnie z moim rankingu znajdują się lokaty z oprocentowaniem co najmniej 2,50%. Niestety oprocentowanie lokat długoterminowych zaczyna być słabsze niż oprocentowanie lokat na krótsze terminy a stawka 3% dostępna jest jedynie w przypadku kilku lokat. Co nie znaczy, że nie ma już takich lokat. Wszystkich, którzy zastanawiają się, w jaką lokatę zainwestować pieniądze zapraszam do przejrzenia rankingu.


Ranking lokat na 12 miesięcy:


Ranking lokat na 24 miesiące:


Ranking lokat na 36 miesięcy:


Ranking lokat na pozostałe okresy:


Tym razem najlepszą lokatą długoterminową jest Lokata Rynek+ na 30 miesięcy w Banku Pocztowym. Należy jednak pamiętać, że oprocentowanie tej lokaty zależy od stawki WIBID 3M. Zaraz za tą lokatą znajdują się propozycje Toyota Banku, Credit Agricole oraz pozostałych trzech banków należących do tej samej grupy: Open Online, Getin Online oraz Getin Banku. Dochodzi do tego, że w przypadku lokat rocznych oprocentowanie nie osiąga nawet 3%. Można się domyślać, że niedługo takie same oprocentowanie będzie w przypadku lokat krótkoterminowych. Lokując swoje oszczędności w najlepsze lokaty krótkoterminowe można zarobić trochę więcej niż na lokatach długoterminowych.


* W przypadku lokat długoterminowych banki nie wymagają lokowania nowych środków, jak to często bywa w przypadku lokat krótkoterminowych. Aby zapoznać się ze szczegółami lokat należy kliknąć w ich nazwę, ponieważ zdecydowana większość z nich została już opisana na mojej stronie. Zestawienie staram się w miarę moich możliwości aktualizować na bieżącą.


Zmiany:

  • 15.04 Zmiana oprocentowania Lokat w Meritum Banku.
  • 15.04 Z oferty Getin Banku, Getin Online oraz Open Online zniknęła z Lokata Otwarta.
  • 23.04 Zmiana oferty Lokat Stabilnych w Idea Bank.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.