Liczy się każda kropla czyli oddawanie krwi i nagrody

Witam. Dzisiaj powracam do bardzo przyjemnego i zapomnianego przeze mnie (ze względu na natłok obowiązków i potomka) tematu, a mianowicie oddawania krwi. Ponad 5 lat temu pisałem o programie lojalnościowym Każda kropla krwi jest cenna w ramach którego można było otrzymać nagrody za oddawanie krwi. Ten program wygasł zdaje się w ubiegłym roku, jak nie wcześniej. Będąc w dniu dzisiejszym i oddając płytki krwi okazało się, że wystartował nowy program Liczy się każda kropla dzięki której ponownie można otrzymywać nagrody (trochę inne). To bardzo dobra wiadomość, bo gadżetów i nagród za oddawanie krwi nigdy dosyć. Jak zwykle prześwietlam.

Program Liczy się każda kropla wystartował w dniu 23 maja 2022 r. czyli niedawno. Przynajmniej w RCKiK w Warszawie bo każde centrum na swój odrębny regulamin (powinny być one takie same). Program jak zwykle trwa do odwołania i nie łączy się z poprzednim programem lojalnościowym. Należy podpisać nową deklarację uczestnictwa i odebrać kartę do rejestracji pieczątek (stempli krwinek). Ponownie jest mała dyskryminacja mężczyzn ale uzasadnione jest to rzadszą możliwością oddawania krwi przez kobiety.

Liczy się każda kropla – zasady przyznawania stempli:
Liczba oddań krwi  pełnej w ciągu roku Mężczyźni Kobiety
Pierwsza donacja w ramach programu (od tego momentu rozpoczyna się 12-miesięczny okres rozliczeniowy) 4 stemple 6 stempli
2 oddanie od daty pierwszej donacji w ciągu 12 miesięcy 4 stemple 6 stempli
3 oddanie od daty pierwszej donacji w ciągu 12 miesięcy 4 stemple 6 stempli
4 oddanie od daty pierwszej donacji w ciągu 12 miesięcy 4 stemple 6 stempli
5 oddanie od daty pierwszej donacji w ciągu 12 miesięcy 4 stemple
6 oddanie od daty pierwszej donacji w ciągu 12 miesięcy 4 stemple
Osocze 1 stempel 1 stempel
Krwinki czerwone 4 stemple 4 stemple
Płytki krwi 4 stemple 4 stemple
Krwinki białe 4 stemple 4 stemple
Przyprowadzenie nowego krwiodawcy 1 stempel 1 stempel

Tym razem wystarczy przyprowadzić nową osobę aby otrzymać jeden dodatkowy stempel – nie musi ona zostać zakwalifikowana do donacji. Ale trzeba się o to upomnieć.  Stemple ewidencjonowane są (wbijane) w kartę uczestnika. Po nagrodę należy zgłosić się do organizatora, którym są Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (każde z osobna). Broszurę wraz z katalogiem nagród można zobaczyć w RCKiK lub na stronach internetowych (tutaj np.). Oczywiście nie będą to telewizory i rowery ale i tak bardzo fajne upominki dla krwiodawców.

Liczy się każda kropla czyli oddawanie krwi i nagrody

I tutaj mała dygresja – pani doktor nie wiem czy żartowała ale raczej złośliwie powiedziała, że czekają nagrody, samochody, wycieczki, mieszkania itp. Ja nie znając zasad nie komentowałem, zresztą nie załapałem i zrozumiałem do końca jej, poza tym jakoś dekadę temu pozbyłem się takiej wrażliwości i nie przejmuje się takimi złośliwościami. Mogła zobaczyć, że jestem już 90-ty raz i na pewno nie przychodzę dla nagród. Ale z poprzedniej akcji mam koc, kubek termiczny oraz 3 kubki zwykłe i jeden po którym można pisać kredką. Jako łowca promocji, fan aplikacji Biedronki, Lidla i darmowych rzeczy chętnie przytulam nagrody także z krwi i uważam, ze trzeba się tym chwalić. To nie tylko obowiązke ale i przyjemność. Tym razem są inne nagrody.

Liczy się każda kropla – katalog nagród:
  1. Zestaw do gry – karty i kości – 8 stempli.
  2. T-shirt krwiodawcy – 10 stempli.
  3. Bambusowe pudełko śniadaniowe – 12 stempli.
  4. Ręcznik sportowy – 14 stempli.
  5. Ekologiczny kubek – 16 stempli.
  6. Składany parasol – 18 stemple.
  7. Bambusowa butelka sportowa – 20 stempli.
  8. Sportowa torba – 22 stemple.
  9. Plecak antykradzieżowy – 24 stempli.

https://www.twojakrew.pl/wp-content/uploads/2022/05/Broszura_program_lojalnosciowy.pdfLiczy się każda kropla czyli oddawanie krwi i nagrody

Ostatni program trwał chyba ponad 4 lata, postaram się regularnie oddawać płytki krwi więc celuję w parasolkę, t-shirt i ręcznik, może torbę sportową. Przypominam niezdecydowanym, że za oddawanie krwi można mieć darmową komunikację miejską, za trzykrotne oddanie krewi przysługuje zniżka na komunikację 33% a obecnie są 2 dni wolnego pełnopłatnego. Na koniec małe moje statystyczne podsumowanie.


Od maja 2009 roku oddawałem krew lub płytki krwi już 90 razy. Raz zostałem zdyskwalifikowany ze względu na nieprawidłowe wyniki (początek choroby), 24 oddawałem krew pełną, 44 razy płytki krwi (250 ml lub 270 ml) i 22 płytki krwi plus trochę osocza (nowe maszyny). W przeliczeniu na krew pełną wychodzi to 47,1 l pełnej krwi. Od lipca 2014 nie płacę już za bilet komunikacji w Warszawie (280 zł na 3 miesiące, 1120 rocznie, do tego czasu 8.960 zł w kieszeni a ceny wzrosną). Do 65 roku życia w dzisiejszych cenach oszczędzę jeszcze około 29.120 zł, regularnie odliczam także co roku 40 zł – 60 zł z tytułu marnej, ale zawsze ulgi podatkowej dla krwiodawców. Dostałem także 733 czekolady (od ponad dwóch lat dają 9) (można pomnożyć x 2 zł czy 3 zł) około 90 małych soczków, 73 wafelki lub coś podobnego oraz czasami (bardzo rzadko) inne gadżety.


Regulamin programu lojalnościowego Liczy się każda kropla (nie zmienili nazwy programu :).

Broszura z nagrodami.

Strona RCKiK w Warszawie o programie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.