Ranking lokat krótkoterminowych listopad 2017

ranking lokat krótkoterminowych listopad 2017

Witam. Ze względu na pewne problemy czasowo-organizacyjne z niewielkim opóźnieniem publikuję mój najpopularniejszy ranking – ranking lokat krótkoterminowych listopad 2017. Listopad, a właściwie końcówka października rozpoczęła się od bardzo mocnego uderzenia Idea Banku, który zaproponował stawki 2,75% i 3% dla zwykłych lokat na 3 miesiące. I dzięki temu Idea Bank także w listopadzie oferuje najatrakcyjniejsze lokaty krótkoterminowe. Zaraz za Idea Bankiem jest Nest Bank (także po podwyżce oprocentowania) oraz dopiero 0,40% później Getin Bank. Standardowo zapraszam do przejrzenia rankingu, jak też do zapoznania z pozostałymi moimi rankingami: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych.


Ranking lokat krótkoterminowych listopad 2017

Ranking lokat na 3 miesiące:

Ranking lokat na 4 miesiące:

Ranking lokat na 6 miesięcy:

Ranking lokat na 9 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Z jednej strony Idea Bank podwyższył oprocentowanie kilku lokat promocyjnych, z drugiej strony obniżył oprocentowanie Lokat Stabilnych, NR 1 czy Beztroskiej. Po Idea Bank oprocentowanie lokat na 6 i więcej miesięcy podwyższył także Nest Bank. Spadło za to oprocentowanie w Inbanku oraz kilku lokat, których oprocentowanie było sporo mniejsze niż 2%.


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 1,50%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje nawet 3% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Minimalny okres to 2 miesiące. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować (co mi ostatnio nie wychodzi do końca).


 Zmiany:

  • 09.11 – zniknęła Lokata Tylko Teraz z Idea Banku.
  • 10.11 – pojawiła się Lokata Kolekcjonerska IV w BGŻ Optimie.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.