Ranking lokat krótkoterminowych październik 2017

Ranking lokat krótkoterminowych październik 2017

Witam. Jest początek miesiąca więc pora na najnowszy ranking lokat krótkoterminowych październik 2017. Ranking rozpoczyna się bardzo mocnym uderzeniem Idea Banku, który na 3-miesięcznej Lokacie Tylko Teraz oferuje oprocentowanie w wysokości 2,75% (a na 1-miesięcznej nawet 2,85%). Wyższe oprocentowanie znalazło się także w Nest Banku oraz BGŻ Optimie, czyli w bankach, które stale walczą o nasze depozyty. Jak długo utrzyma się wyższe oprocentowanie? Tego jak zwykle nic nie może przewidzieć i ustalić więc z pojawiających się okazji trzeba korzystać bez skrupułów. Zapraszam do przejrzenia rankingu, jak też do zapoznania z pozostałymi moimi rankingami: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych.


Ranking lokat krótkoterminowych październik 2017

Ranking lokat na 3 miesiące:

Ranking lokat na 4 miesiące:

Ranking lokat na 6 miesięcy:

Ranking lokat na 9 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Pod koniec miesiąca bardzo dobre oferty i możliwości pojawiły się w Idea Banku – niestety nie wiadomo na jak długo. Nadal nie śpi również Nest Bank oraz BGŻ Optima. Cieszy fakt, że co raz więcej banków oferuje oprocentowanie powyżej 2%, a w niektórych są już stawki powyżej 2,50%. Tym bardziej, że wskaźnik inflacji w ostatnim miesiącu wyniósł już 2,20%, czyli realnie na swoich oszczędnościach tracimy…


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 1,50%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje nawet 3% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować (co mi ostatnio nie wyszło).


 Zmiany:

  • 06.10 – Zmiany w Inbanku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.