Lokata Kolekcjonerska na 2,40% w BGŻ Optimie

Lokata Kolekcjonerska

W Idea Banku można jeszcze założyć kilka bardzo dobrze oprocentowanych lokat krótkoterminowych – szczegóły tutaj. Także BGŻ Optima walczy nieustannie o nowe depozyty. Co prawda oprocentowanie jest trochę skromniejsze, ale i tak jedne z najlepszych biorąc pod uwagę ofertę innych banków. Lokata Kolekcjonerska, to tak naprawdę kopia dobrze znanej Lokaty Deklasującej, dostępna jest na okres 4 miesięcy, z oprocentowaniem 2,40%, tylko dla nowych środków i/lub nowych klientów. Można założyć maksymalnie 3 Lokaty Kolekcjonerskie do kwoty maksymalnie 100.000 zł każda. Czyli ponownie można ulokować maksymalnie 300.000 zł. Oferta ważna jest do 02.10.2017 r. (wiem, trochę późno o niej piszę…, ale istnieje duża możliwość, że oferta będzie przedłużana).

Lokata Kolekcjonerska – warunki:
 • Na 4 miesiące z oprocentowaniem 2,40%
 • Dla posiadaczy Konta Oszczędnościowego w BGŻ Optimie.
 • Dla nowych środków.
 • Minimalna kwota 1.000 zł, maksymalna 100.000 zł.
 • Możliwość założenia do 3 Lokat Kolekcjonerskich.
 • Lokata Kolekcjonerska odnawia się na taki sam okres na standardowym oprocentowaniu (1,40%).
 • Zerwanie Lokaty Kolekcjonerskiej powoduje brak odsetek.

Lokata Kolekcjonerska

Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania obliczony na dzień 25.09.2017 r. Standardowo w BGŻ Opitmie otwarcie Lokaty Kolekcjonerskiej możliwe jest jedynie za pośrednictwem Konta Oszczędnościowego (obecnie Konto Smart). Konto Oszczędnościowe w BGŻ Optimie jest całkowicie bezpłatne – brak jest opłat za prowadzenie, brak jest też opłat za przelewy na powiązane konto. Jeżeli wpłacone pieniądze nie spełnią warunków nowych środków to oprocentowanie zostanie obniżone do standardowej stawki (zestawienie poniżej).

Lokaty w BGŻ Optimie:
 • Na 3 miesiące z oprocentowaniem 1,40%.
 • Na 6 miesięcy z oprocentowaniem 1,50%.
 • Na 12 miesięcy z oprocentowaniem 1,80%.
 • Na 24 miesięcy z oprocentowaniem 2%.

Nowi klienci BGŻ Optimy mogą otworzyć także Lokatę Bezkarną do kwoty 20.000 zł z oprocentowaniem 3% lub Lokatę Bezkompromisową do kwoty 100.000 zł z oprocentowaniem 2,50%. Trzeba się zdecydować na jedną z tych dwóch lokat. Zainteresowanych bardziej zyskowną Lokatą Bezkarną zapraszam tutaj:

lokata deklasująca XIV


Nadal ważna jest także promocja (Konto nieustająco zarabiające) dotycząca nowych środków na Koncie Oszczędnościowym. Konto Oszczędnościowe w BGŻ Optimie jest obecnie oprocentowane na 2,20% do kwoty 150.000 zł. Promocja dotyczy nowych środków, stanowiących nadwyżkę ponad saldem obliczonym na dzień 12.07.2017 r. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje do 26.10.2017 r.

2 Komentarze

 1. Notabene lokata ze stratą. Oprocentowanie netto wychodzi poniżej inflacji (2.2% za wrzesień).
  Ale jeśli połowa klientów banków trzyma pieniądze na nieoprocentowanych rorach to powinni zmniejszyć utratę wartości środków choćby tutaj. Inaczej klasyk może mieć trochę racji mówiąc o tej części społeczeństwa „ciemny lud”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.