Konto Proste Zasady oraz Konto Oszczędnościowe na 2,70% w Getin Banku

Konto Proste Zasady

Z początkiem obecnego miesiąca w Getin Banku zmieniła się oferta konta osobistego, a dosłownie chwilę wcześniej także oferta dotycząca konta oszczędnościowego. W miejsce dotychczasowego konta osobistego pojawiło się w Getin Banku całkiem niezłe Konto Proste Zasady z bardzo prostym warunkiem zwalniającym z opłat. Druga dobra informacja to podniesienie oprocentowania Konta Oszczędnościowego do 2,70% do kwoty 200.000 zł dla nowych środków i/lub nowych klientów. Dzięki temu Konto Oszczędnościowe w Getin Banku staje się obok propozycji T-Mobile Usługi Bankowe najlepszym kontem oszczędnościowym.

Konto Proste Zasady to konto osobiste, które oprócz jednej małej, lecz czytelnej gwiazdki nie ma innych ukrytych haczyków. Prowadzenie Konta Proste Zasady kosztuje miesięcznie 8 zł – można tej opłaty uniknąć wykonując dosłownie jedną płatność kartą bez względu na kwotę. I to wystarczy. Nie ma opłat za wydanie i obsługę karty, nie ma też opłat za wypłatę gotówki w każdym bankomacie w Polsce. O bezpłatnych przelewach internetowych nie pisze, bo to już praktycznie standard (poza głupimi pomysłami BZ WBK – opłaty za sms autoryzujący). Posiadacze Konta Proste Zasady w wieku 18-26 lat nie muszę spełniać warunku jednej transakcji kartą aby konto było bezpłatne.

Konto Proste Zasady

Do Konta Proste Zasady można dobrać jeszcze pakiety ubezpieczeń: Pakiet Ochrona Karty (4 zł miesięcznie) oraz Pakiet Niezawodny – pomoc medyczna i assistance domowy (6 zł miesięcznie).  Ubezpieczenie a właściwie usługi z Pakietu Niezawodnego po dosyć pobieżnej analizie wygląda całkiem sensownie ale jak każdy powinien przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia lub chociażby Kartę Produktu, aby nie było rozczarowania. Sam przymierzam się do jakiegoś pakietu assistance bo na nowym mieszkaniu jest dużo nowych sprzętów, a pomoc w przypadku awarii czy np. zgubienia kluczy jest nieoceniona.

Druga dobra zmiana to podwyższenie oprocentowania Konta Oszczędnościowego w Getin Banku do stawki 2,70% do kwoty 200.000 zł na 4 miesiące dla nowych środków (to warunek to niestety standard). Promocja Na nowe środki – edycja II mówi, że nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania obliczony na dzień 28.09.2017 r., nowe środki można wpłacać do 15.11.2017 r. Promocja nie obejmuje rachunków wspólnych, a także kont, które korzystały z poprzedniej promocji Na nowe środki, którym skończyło się obecnie podwyższone oprocentowanie.

Oprocentowanie standardowe Konta Oszczędnościowego w Getin Banku wynosi od 1% do 1,40% więc nie ma co o nim pisać. Ale z drugiej strony taki już urok kont oszczędnościowych w naszych polskich bankach – aby mieć wysokie oprocentowanie trzeba po prostu „skakać” bo różnych bankach aby nasze oszczędności zawsze były traktowane jako nowe środki i były wyżej oprocentowane (np. pomiędzy Bankiem Millennium oraz BGŻ Optimą). Pisząc o ofercie Getin Banku należy także wspomnieć o e-Lokacie na Nowe Środki na 4 miesiące z oprocentowaniem 2,30% w Getin Banku oraz Lokacie Mobilnej do 10.000 zł na 3%. W każdym wszystkich zainteresowanych nowym Kontem Oszczędnościowym (otwierane za pośrednictwem kuriera) w Getin Banku zapraszam tutaj:

Konto Proste Zasady


Regulamin Oferty Specjalnej „Na nowe środki” – II edycja.

Tabela opłat i prowizji Getin Noble Banku S.A. dla Klientów Indywidualnych. Konta Osobiste w zł.

Karta Produktu – Pakiet Niezawodny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.