Ranking lokat krótkoterminowych kwiecień 2017

Ranking kont oszczędnościowych

Ranking lokat krótkoterminowych kwiecień 2017

Witam. Minęło kilka dni kwietnia (właściwie weekend) więc pojawia się na mojej stronie najświeższy ranking lokat krótkoterminowych kwiecień 2017. W marcu nie było za dużo niespodzianek poza jedną bardzo ważną zmianą – pojawieniem się nowego banku – Inbanku z bardzo dobrą 6-miesięczną lokatą. I właśnie najlepsze propozycje to lokaty w dwóch niszowych bankach: Toyota Banku (Lokata Plan Depozytowy na 160 dni z oprocentowaniem 2,50%) oraz Inbanku (Lokata na 6 miesięcy 2,40%).  Poza tym pojawiła się w BGŻ Optimie dobra Lokata Deklasująca na 3 miesiące z oprocentowaniem 2,20%. Standardowo zapraszam do zapoznania się z rankingiem, jak również do przejrzenia pozostałych moich rankingów: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych. Zapraszam również do przejrzenia zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z oprocentowaniem powyżej 2,50%, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient. 


Ranking lokat krótkoterminowych kwiecień 2017

Ranking lokat na 3 miesiące:

Ranking lokat na 4 miesiące:

Ranking lokat na 6 miesięcy:

Ranking lokat na 9 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Z jednej strony utrzymała się oferta Toyota Banku, do gry wszedł Inbank oraz BGŻ Optima oraz wzrosło oprocentowanie lokat w Nest Banku. Z drugiej strony oprocentowanie swoich lokat obniżył Idea Bank, Eurobank i Plus Bank. Co raz mniej jest propozycji przekraczających 2%, czyli tyle, ile obecnie wynosi inflacja. A przecież od zysku z lokat należy odjąć jeszcze podatek „belki”. Banki rosnącą inflacją jakoś sobie nie zaprzątają głowy i nie podwyższają oprocentowania. Najważniejszym czynnikiem są dla nich stopy procentowanie NBP a te raczej jeszcze długo pozostaną niezmmienne.


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 1,50%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 3% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować.


 Zmiany:

 • 06.04 – Spadki w mBanku.
 • 10.04 – Pojawiła się świetna Nest Lokata Nowe Środki na 2 miesiące.
 • 10.04 – Kolejne spadki w Idea Banku.
 • 10.04 – Spadki także w Getin Banku.
 • 11.04 – Zniknęła Lokata Deklasująca.
 • 13.04 – Zmiany – obniżki w Nest Bank. Zniknęła 2-miesięczna Nest Lokata Nowe Środki.
 • 13.04 – Obniżenie (kolejne) w Idea Banku za to pojawiła się Lokata od Zająca.
 • 25.04 – Zaktualizowanie oprocentowanie lokat w Inbanku, Toyota Banku i Idea Banku – spadki.
 • 27.04 – Spadki oprocentowania w Nest Banku.
 • 28.04 – Zniknęła Lokata od Zająca.
 • 29.04 – Uaktualnienie oferty Lokat w Plus Banku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.