Najlepsze konta oszczędnościowe wrzesień 2016

Najlepsze konta oszczędnościowe wrzesień 2016

Witam. Jest końcówka sierpnia więc pora na kolejne zestawienie produktów oszczędnościowych na mojej stronie – zestawienie Najlepsze konta oszczędnościowe wrzesień 2016, a tak naprawdę na wrzesień 2016. Standardowo już od kilu miesięcy przedstawiam (w ramach uzupełnienia moich rankingów lokat i kont oszczędnościowych) kilka najlepszych propozycji kont oszczędnościowych. Jak to zwykle bywa najlepsze oprocentowanie otrzymują nowi klienci/nowe środki więc warto co jakiś czas zmienić bank.


Najlepsze konta oszczędnościowe wrzesień 2016


Konto Oszczędnościowe EKOprofit w BOŚ Banku. Oprocentowanie EKOprofit-u wynosi 1,75% do kwoty 50.000 zł oraz 2% dla nadwyżki ponad 50.000 zł. Klienci BOŚ Banku posiadający wpływ z tyt. programu Rodzina 500+ otrzymują bonus – podwyższenie oprocentowani o 1,25% do kwoty 50.000 zł, pozostali klienci z wpływem co najmniej 1.000 zł na ROR podwyżkę o 1% do kwoty 50.000 zł. Czyli na Koncie Oszczędnościowym EKOprofit można otrzymać oprocentowanie 2,75% lub 3% do kwoty 50.000 zł. Bonus w postaci dodatkowych odsetek będzie wypłacany na koniec każdego kwartału, tj. 31.03, 30.06, 30.09, 31.12. Do promocji EKOprofit przystąpić mogą osoby, które: posiadają comiesięczne wpływy na ROR w kwocie min. 1000 zł lub wpływ bezpośrednio z tytułu 500+, posiadają aktywną kartę debetową do ROR, ustanowiły comiesięczne zlecenie stałe z ROR zasilające konto oszczędnościowe EKOprofit na kwotę min. 500 zł oraz nie dokonywały wypłat gotówkowych i bezgotówkowych z EKOprofitu w danym kwartale za który wypłacany byłby Bonus. Więcej o promocji BOŚ Banku pisałem tutaj:

Najlepsze konta oszczędnościowe wrzesień 2016


Konto Oszczędnościowe Zośka w Idea Banku. W Idea Banku od kilku dobrych miesięcy, a tak naprawdę od ponad roku dostępne jest bardzo oryginalne Konto Oszczędnościowe Zośka. Oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Zośka wynosi 3% i obowiązuje do kwoty 100.000 zł przez pierwszy miesiąc. Później należy dopłacić 10% średniego salda z poprzedniego miesiąca aby utrzymać tak wysokie oprocentowanie. W innym przypadku zamiast 3% oprocentowanie wyniesie 1,50%. Nie trzeba się martwić opłatą za wymagane konto osobiste – Konto Idealne, pozostaje opłata za kartę debetową ale nie jest ona wymagana. Więcej o Koncie Oszczędnościowym Zośka więcej pisałem tutaj:

Najlepsze konta oszczędnościowe wrzesień 2016


Konto Oszczędnościowe Zośka PRO w Idea Banku. To nowa odmiana konta Zośka ze zmienionymi warunkami. Tym razem oprocentowanie w wysokości 3% będzie naliczane dla środków znajdujących się na Koncie Zośka PRO o wartości 10 razy większej niż saldo na Koncie Idealnym. Czyli tak naprawdę 1/10 swoich oszczędności trzeba trzymać na nieoprocentowanym Koncie Idealnym. Sprawia to, że oprocentowanie realne Konta Zośka PRO wynosi 2,73%. Jedyne na co trzeba uważać to to aby kwota na Koncie Idealnym nie była mniejsza niż 1/10 kwoty na Koncie Oszczędnościowym Zośka PRO. Nie ma ograniczenia kwotowego. I to wszystko. Wszystkich zainteresowanych Kontem Oszczędnościowym Zośka PRO zapraszam tutaj:

Najlepsze konta oszczędnościowe wrzesień 2016


Konto Oszczędnościowe w Getin Banku. W ramach promocji Na dobry początek nowi klienci otrzymują oprocentowaniem nawet 2,80% do kwoty 100.000 zł na 4 miesiące. Opcje są dwie: Konto Oszczędnościowe wraz z kontem osobistym i oprocentowaniem 2,80%, lub same Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,50%. Nowi klienci to osoby, które od 01.09.2014 r. nie posiadały w Getin Banku produktu bankowego. Stawka standardowa i dla nadwyżki ponad 100.000 zł to 1% – 1,40%. W pakiecie jest pełen dostęp do bankowości internetowej oraz dwie wypłaty/przelewy bez opłat w miesiącu. Promocja trwa do 31.10.2016 r. Wszystkich zainteresowanych nową ofertą Getin Banku zapraszam tutaj:

na dobry początek


Rachunek Oszczędnościowy Ekstra Zysk w Eurobanku. Nowi klienci otwierający w Eurobanku Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk otrzymają oprocentowanie 3% do 30.000 zł na 3 miesiące. Dotychczasowi klienci z wpływem dochodu mogą liczyć oprocentowanie niższe o 0,50%, tak jak 2%. Jeszcze dwa tygodnie temu najwyższa stawka wynosiła 2,50% ale Eurobanku podniósł oprocentowanie. Nowi klienci to osoby, które na 12 miesięcy przed otwarciem Rachunku oszczędnościowego Ekstra Zysk nie posiadały w Eurobanku konta, zawrą umowę Konta z Eurobankiem w pakiecie innym niż Standard i Junior oraz w ciągu 30 dni otworzą Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk. Więcej o nowej promocji Eurobanku pisałem tutaj:

Najlepsze konta oszczędnościowe wrzesień 2016


Pracowite Konto Oszczędnościowe w Banku BPH. W Banku BPH można otrzymać wysokie oprocentowanie pod warunkiem posiadania odpowiedniego (wymagającego) konta osobistego. Klienci posiadający w Banku BPH Kapitalne Konto lub Maksymalne Konto otrzymują oprocentowanie w wysokości 2,75% do kwoty 50.000 zł. Oprocentowanie ponad tą kwotę spada do niezbyt atrakcyjnej stawki – 0,75%. Oprocentowanie dla kont oszczędnościowych z innymi typami kont wynosi jeszcze mniej – tylko 0,25%. Minusem są opłaty za konto. Kapitalne Konto to koszt 9,99 zł miesięcznie. Chyba, że jesteśmy „klientami” ZUS to wtedy w ramach promocji Kapitalne Konto dla Klientów ZUS przez 2 lata nie ma opłat. Maksymalne Konto kosztuje 19,99 zł miesięczne jeżeli nie zapewnimy wpływów miesięcznych w wysokości 7.500 zł. Z ofertą Banku BPH można zapoznać się tutaj:

Najlepsze konta oszczędnościowe wrzesień 2016


Konto Oszczędnościowe w BGŻ Optima. Oprocentowanie Konta Oszczędnościowego w BGŻ Optimie choć w ostatnich miesiącach trochę spadło to nadal jest na atrakcyjnym poziomie, oczywiście jedynie dla nowych środków. Podstawowa stawka wynosi 2,50% do kwoty 150.000 zł dla nowych klientów i wpłacających nowe środki. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje do 24.10.2016 r., a stan środków badany jest na dzień 04.07.2016 r. Oprocentowanie standardowe to 1,50%. Nowi klienci BGŻ Optimy powinni otworzyć najpierw Lokatę Bezkarną z możliwością zerwania w każdym momencie z zachowaniem odsetek z oprocentowaniem 3% do kwoty 100.000 zł. Więcej o Koncie Oszczędnościowym oraz Lokacie Bezkarnej pisałem tutaj:

Najlepsze konta oszczędnościowe wrzesień 2016


Konto Oszczędnościowe w Banku Millennium. Standardowo w Banku Millennium promocyjne oprocentowanie otrzymują nowi klienci posiadający Konto 360º lub posiadający klienci Konto 360º wpłacający na Konto Oszczędnościowe nowe środki. Oprocentowanie Konta Oszczędnościowego w Banku Millennium wynosi 2,70% do kwoty 100.000 zł oraz 2% dla nadwyżki ponad tą kwotę. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 92 dni od daty wpłaty nowych środków a promocja ważna jest do 08.10.2016 r. Oprocentowanie dla klientów z pozostałymi typami kont wynosi odpowiednio 2,30% oraz 2% pod warunkiem wpłaty nowych środków (nadwyżki ponad stan obliczony na dzień 20.08.2016 r.). Oprocentowanie standardowe wynosi od 0,80% do 1,40%. Konto 360º jest bezpłatne pod warunkiem wpływu 1.000 zł i jednej operacji bezgotówkowej kartą. Wszystkich zainteresowanych Kontem 360º z dobrym kontem oszczędnościowym zapraszam tutaj:

Najlepsze konta oszczędnościowe wrzesień 2016


db Konto Oszczędnościowe Plus w Deutsche Banku. Całkiem niespodziewanie solidnie oprocentowane konto oszczędnościowe znajduje się także w Deutsche Banku. Nowi klienci zakładający w placówkach Deutsche Banku db Konto Oszczędnościowe Plus otrzymają oprocentowanie w wysokości 2,55% do kwoty poniżej 100.000 zł na 4 miesiące. Powyżej tej kwoty stawka spada do 1,05% – należy uważać aby kwota na db Koncie Oszczędnościowym Plus nie osiągnęła magicznych 100.000 zł. Posiadanie konta osobistego nie jest wymagane ale w takim wypadku zapłacimy 10 zł za każdą wypłatę/przelew. Więcej o db Koncie Oszczędnościowym Plus pisałem tutaj:

Najlepsze konta oszczędnościowe wrzesień 2016


W porównaniu do poprzedniego miesiąca zaszło kilka zmian. W Getin Banku pojawiło się bardzo dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe, niestety dostępne tylko dla nowych klientów. Swoją promocję dla nowych środków przedłużył Bank Millennium oraz oprocentowanie dla nowych klientów podwyższył Eurobank. Choć liderzy są ciągle tacy sami. Póki co oprocentowanie na kontach oszczędnościowych jest wyższe niż na lokatach. Nie wiadomo jak długo się to utrzyma…


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.