Konto Zośka PRO w Idea Banku

konto zośka pro idea bank oprocentowanie

Prawie rok temu opisywałem na swojej stronie ofertę Konta Zośka w Idea Banku, czyli ofertę konta oszczędnościowego, na którym można otrzymać oprocentowanie w wysokości 3% pod warunkiem regularnych, określonych dopłat. Konto Zośka nie zmieniło się od tego czasu – o szczegółach można poczytać tutaj. Niedawno w ofercie Idea Banku pojawiła się nowa wersja konta oszczędnościowego – Konto Zośka PRO z oprocentowaniem do 3%. Oprocentowanie wydaje się być bardzo atrakcyjne, choć podobnie jak w przypadku Lokat Cloud jest ono tak naprawdę trochę mniejsze.

Konto Zośka PRO najlepiej otworzyć razem w kontem osobistym – Kontem Idealnym. Oprocentowanie standardowe Konta Zośka PRO wynosi 1%. Oprocentowanie w wysokości 3% będzie naliczane dla środków znajdujących się na Koncie Zośka PRO o wartości 10 razy większej niż saldo na Koncie Idealnym. Czyli tak naprawdę 1/10 swoich oszczędności trzeba trzymać na nieoprocentowanym Koncie Idealnym. Sprawia to, że oprocentowanie realne Konta Zośka PRO wynosi 2,73%. To bardzo dobre oprocentowanie ale jest jeszcze jeden haczyk na który należy uważać.

konto zośka pro idea bank

Oprocentowanie na Koncie Zośka PRO będzie naliczane w wysokości 1% w przypadku:

  • Nieposiadania konta osobistego w Idea Banku.
  • Środki na Koncie Zośka PRO będą wyższe, niż 10-krotność środków znajdujących się na koncie osobistym. Oprocentowanie 1% będzie dotyczyć nadwyżki.

Czyli decydując się na oszczędzanie na Koncie Zośka PRO należy dbać regularnie o to, żeby kwota była odpowiednio (10-krotnie) większa niż na Koncie Idealnym. Oprocentowanie Konta Zośka PRO jest bardzo wysokie ale należy uważać, aby dobrze operować kwotą na obu kontach. Prowadzanie Konta Idealnego jest darmowe. Jedyny koszt to obsługa karty debetowej w wysokości 5 zł. Opłata ta nie zostanie pobrana po wykonaniu i rozliczeniu transakcji bezgotówkowych na kwotę 100 zł, lub (nowość) wykonaniu wpłat gotówkowych w bankomatach i wpłatomatach na kwotę 500 zł.

konto zośka pro idea bank oprocentowanie oferta

Podsumowując – Konto Zośka PRO to bardzo dobra oferta. Oprocentowanie realne w wysokości 2,73% to nadal bardzo dużo. A nie ma póki co żadnego ograniczenia kwotowego. Warunki wysokiego oprocentowania nie są wymagające choć trzeba rzeczywiście uważać. Dla przykładu: lokując 55.000 zł w Idea Banku (50.000 zł na Koncie Zośka PRO oraz 5.000 zł na Koncie Idealnym) po uwzględnieniu warunku utrzymania salda i pobieranej opłaty za kartę realne oprocentowanie wyniesie 2,62%. Ale opłaty bardzo łatwo uniknąć. Z (bardzo dobrą) ofertą lokat w Idea Banku, które opisuję regularnie można zapoznać się tutaj.


W ofercie Idea Banku znajduje się także Konto Zyskowne z oprocentowaniem 2,80% do 10.000 zł, 2% od 10.000 zł do 50.000 zł, 2,20% od 50.000 zł do 100.000 zł oraz 2,30% dla kwot powyżej 100.000 zł. Warunek tak korzystnego oprocentowania to zasilanie Konta Idealnego kwotą nie niższą niż 1.000 zł oraz transakcje bezgotówkowe na kwotę nie mniejszą niż 100 zł. Niespełnienie tego warunku spowoduje, że oprocentowanie na Koncie Zyskownym będzie wynosić odpowiednio 1,30% do 10.000 zł, 1,35% od 10.000 zł do 50.000 zł, 1,40% od 50.000 zł do 100.000 zł oraz 1,45% dla kwot powyżej 100.000 zł. Można też założyć Konto Idea Saver z oprocentowaniem 2,50% do kwoty 10.000 zł oraz 1,50% dla nadwyżki ponad tą kwotę.


Standardowo całkowicie nowych klientów Idea Banku zachęcam najpierw do założenia Lokaty Happy z oprocentowaniem 4% do kwoty 10.000zł tutaj:

konto Zośka PRO

Lub  Lokaty Happy Plus na 3 miesiące z oprocentowaniem 3,25% od kwoty 10.000 zł do kwoty 100.000 zł tutaj:

Lokata Niezwykła Ósemka


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

6 Komentarze

  1. wiec zaraz się okaże, że te 1 czy 0,5 % różnicy pomiędzy standardowymi lokatami będzie zjedzona przez te dodatkowe koszty. Nie mówiąc już nawet o tym, że szkoda czasu na zabawy, pilnowanie tego salda itp. dla marnych kilku złotych. Oferta stworzona głównie po to by połapać klientów którzy z niewiedzy i nierozgarnięcia będą mieli tylko te 1%.Tyle w temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.