Kapitalne Konto dla Klientów ZUS z 5% zwrotem w Banku BPH

Kapitalne Konto dla Klientów ZUS

Bank BPH mimo już praktycznie pewnego przejęcia przez Alior Bank mocno walczy o nowych klientów. Dwa tygodnie temu pisałem o promocji Konto dla Kinomaniaków, w ramach której otrzymuje się 2 bilety do Multikina. Bank BPH mocno reklamuję także promocję Kapitalne Konto dla Klientów ZUS dzięki której można otrzymać 5% zwrotu za płatności kartą w aptekach. Maksymalnie można zyskać 30 zł miesięcznie przez aż 24 miesiące od daty otwarcia Kapitalnego Konta. Czyli w ciągu dwóch lat można otrzymać aż 720 zł pod warunkiem sporych wydatków w aptekach.

Właściwie Kapitalne Konto dla Klientów ZUS to no wersja promocji Kapitalne Konto 65+ o której pisałem prawie dwa lata temu. Wtedy zwrot przysługiwał przez rok a promocja skierowana była do klientów, którzy skończyli 65 lat. Tym razem warunki nowej promocji są sporo korzystniejsze niż w poprzedniej wersji akcji. Dotyczy to zarówno zwrotu za płatności w aptekach, jak i opłat za Kapitalne Konto. Z reguły warunki promocji zmieniają się na minus a tutaj niespodzianka.

Aby wziąć udział w promocji Kapitalne Konto dla Klientów ZUS należy:

 • Do 31.03.2017 r. zawrzeć umowę rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego typu Kapitalne Konto.
 • Od 01.01.2015 r. nie być posiadaczem lub współposiadaczem żadnego konta osobistego w Banku BPH.
 • Mieć ukończone 55 lat.
 • Zapewnić na otwarte Kapitalne Konto wpływy z ZUS z tytułu świadczenia emerytalno-rentowego.

Promocja Kapitalne Konto dla Klientów ZUS polega na:

 • Nienaliczaniu uczestnikowi promocji opłaty za prowadzenie rachunku Kapitalne Konto (9,99 zł) przez okres kolejnych 24 miesięcy pod warunkiem wpływu z ZUS.
 • Przyznanie 5% zwrotu za zakupy wykonane w aptekach przez kolejne 24 miesiące od daty otwarcia rachunku Konto Kapitalne.

Według regulaminu promocji Kapitalne Konto dla Klientów ZUS apteka to punkt handlowy posługujący się kodem akceptanta kart płatniczych (Merchant Category Code) o numerze 5912, Apteki. Zwrot będzie przekazywany na konto do końca następnego miesiąca, następującego po miesiącu wykonania i rozliczenia transakcji. Promocja trwa przez 24 miesiące ale Bank BPH zastrzega sobie możliwość wcześniejszego jej zakończenia, o czym poinformuje z co najmniej 2-miesięcznym wyprzedzeniem.

Kapitalne Konto to:

 • 0 zł za prowadzenie w ramach promocji Kapitalne Konto dla Klientów ZUS przez 24 miesiące, opłata standardowa 9,99 zł.
 • 0 zł za wszystkie przelewy krajowe przez internet jak też w placówkach Banku BPH.
 • 0 zł za obsługę karty debetowej bez żadnych warunków.
 • 0 zł za wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce.
 • 0 zł za assistance medyczny, domowy i samochodowy.

Aby otrzymać maksymalny zwrot w wysokości 30 zł należy wydawać aż (lub tylko) 600 zł w aptece. Wbrew pozorom dla osób „zmuszonych” sporo wydawać na leki nie jest to dużo. W porównaniu do poprzedniej promocji brak jest opłat za kartę – to duży plus. Darmowe są także wszystkie przelewy w placówkach Banku BPH co jest obecnie ogromną rzadkością. Wszystko to sprawia, że promocja Kapitalne Konto dla Klientów ZUS to naprawdę świetna propozycja dla osób w wieku co najmniej 55 lat. Nawet, jeżeli osoby te niewiele wydają w aptekach. Kapitalne Konto dla Klientów ZUS można otworzyć telefonicznie lub w placówkach Banku BPH.

3 Komentarze

  • Inflacja inflacją ale wtedy oprocentowanie kredytu będzie rosło. Nie można liczyć, że inflacja będzie wyższa od oprocentowania.

   Nie ma prostej reguły i odpowiedzi czy kredyt hipoteczny się opłaca czy nie. To zależy od potrzeb i możliwości. W większości to po prostu konieczność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.