Kapitalne Konto 65+ dla seniora w BPH + 5% zwrotu za płatności w aptece

kapitalne konto+

Bank BPH próbuje przyciągnąć do siebie osoby, które mają ukończone 65 lat proponując Kapitalne Konto 65+ z możliwością 5% zwrotu za płatności kartą w aptekach. Propozycja skierowana jest jedynie do osób w wieku emerytalnym i biorąc pod uwagę inne podobne oferty wydaje się być bardzo atrakcyjna. Oto szczegóły oferty.

Z promocji Kapitalne Konto 65+ mogą skorzystać osoby, które do 31.12.2014 r. otworzą Kapitalne Konto wraz z kartą do konta oraz:

  • Mają ukończone 65 lat.
  • Od 30.11.2013 r. nie posiadały w BPH żadnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.

W ramach promocji Kapitalne Konto 65+ BPH proponuje:

  • 5% zwrotu za zakupy we wszystkich aptekach za pomocą karty wydanej do konta – do wysokości 30 zł miesięcznie przez kolejne 12 miesięcy od otwarcia Kapitalnego Konta+.
  • Obniżoną do 5 zł opłatę za prowadzenie rachunku przez 12 miesięcy od momentu otwarcia konta – standardowa opłata to 9,99 zł.
  • Darmowe przelewy krajowe w placówkach, przez telefon i internet.
  • Brak opłaty za obsługę karty do konta, wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych, polecenia zapłaty oraz zlecenia stałe.
  • Darmowy assistance medyczny, domowy i samochodowy.

Aby uzyskać 30 zł premii miesięcznie wystarczy wydać 600 zł w aptece. Dla większości starszych ludzi nie jest to kwota nieosiągalna. Premia wypłacana jest do końca następnego miesiąca, po miesiącu w którym zostały spełnione warunki promocji. Od potencjalnych zysków należy odliczyć opłatę w wysokości 5 zł miesięcznie w pierwszym roku posiadania konta. Opłata nie jest duża, choć szkoda, że nie można jej ominąć. Także na plus wypadają darmowe bankomaty oraz przede wszystkim darmowe przelewy, szczególnie te składane w placówkach banku, co jest wielka rzadkością na rynku. W innych bankach przelew złożony w placówce banku to koszt 5 – 10 zł za sztukę. A osoby w starszym wieku prędzej zrobią przelew w placówce niż przez bankowość internetową.

Podsumowując propozycja dla „seniorów” z 5% cashbackiem to bardzo dobra oferta. Większość klientów po 65 roku życia posiada konto osobiste w PKO BP, który poza opłatami właściwie nic nie oferuje. W Banku BPH „seniorzy” mogą uzyskać premię za zakupy w aptekach oraz mają wszystkie przelewy za darmo. Więc warto przy różnych okazji zainteresować swoją tatę, mamę, dziadka czy babcię ofertą BPH. Tylko szkoda, że bank dyskryminuje posiadaczy Konta Kapitalnego 65+ proponując im Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 1,75%, podczas, gdy posiadacze Maksymalnego Konta korzystają z oprocentowania 3% do kwoty 50.000 zł. Oferta ważna jest do 31.12.2014 r.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.