Najlepsze konta oszczędnościowe na koniec roku

najlepsze konta oszczędnościowe na koniec roku

Na rynku lokat krótkoterminowych panuje zastój – od dłuższego czasu nie pojawiają się żadne ciekawe oferty. Na nowe propozycje będzie trzeba poczekać pewnie do nowego roku o ile banki nie przestraszą się planowanego podatku bankowego. Przedstawiam więc kilka propozycji najlepszych kont oszczędnościowych na koniec roku na których w większości przypadków otrzymamy lepsze oprocentowanie niż na lokatach. A w każdym momencie z kont oszczędnościowych możemy wypłacić część lub całość środków bez utraty oprocentowania.


Konto Oszczędnościowe EKOprofit w BOŚ Banku. Nowi, aktywni klienci BOŚ Banku posiadający ROR z wpływami co najmniej 1.000 zł oraz kartę debetową otrzymują oprocentowanie w wysokości 3,25% do kwoty 50.000 zł na 5 miesięcy. Mniej aktywni klienci Konta Oszczędnościowego EKOprofit otrzymają oprocentowanie trochę mniejsze – 2,75%. Wymagane jest posiada ROR-u ale jest on bezwarunkowo bezpłatny a karta debetowa to koszt do 5 zł – staje się ona bezpłatna po wydaniu 200 zł. Konto Oszczędnościowe EKOprofit mogą założyć klienci, którzy na dzień 31.10.2015 r. nie byli współposiadaczami ani posiadaczami konta oszczędnościowego w BOŚ Banku lub zawarły umowę o prowadzenie konta oszczędnościowego przed 01.01.2015 r ale w okresie  01.01 – 31.10.2015 r. nie dokonywały żadnych wpłat ani wypłat a saldo konta oszczędnościowego nie przekraczało 1.000 zł. Oprocentowanie standardowe to 2% do 500.000 zł oraz 2,25% ponad tą kwotę. Wszystkich zainteresowanych Kontem Oszczędnościowym EKOprofit zapraszam tutaj:

najlepsze konta oszczędnościowe na koniec roku EKOprofit


Konto Oszczędnościowe w Banku Millennium. Wysokie oprocentowanie otrzymują nowi klienci posiadający Konto 360º oraz/lub wpłacający na Konto Oszczędnościowe nowe środki. Oprocentowanie Konta Oszczędnościowego w Banku Millennium wynosi 3% do kwoty 100.000 zł oraz 2,50% dla nadwyżki ponad tą kwotę. Posiadacze innych typów kont osobistych otrzymują oprocentowanie odpowiednio 2,70% oraz 2,30%. Promocyjne oprocentowanie ważne jest przez 92 dni od daty wpływu nowych środków. Stan środków badany jest na dzień 05.12.2015 r. a promocja ważna jest do 05.12.2016 r. Oprocentowanie standardowe wynosi od 0,80% do 1,40%. Posiadanie konta osobistego jest niezbędne ale jest one bezpłatne po zasileniu go kwotą 1.000 zł oraz wykonaniu jednej transakcji bezgotówkowych. Dodatkowo otwierając Konto 360º do 20.12.2015 r. można otrzymać do 150 zł premii. Wszystkich zainteresowanych zapraszam tutaj:

najlepsze konta oszczędnościowe na koniec roku


Konto Oszczędnościowe w Idea Banku. W Idea Banku od kilku dobrych miesięcy dostępne jest bardzo oryginalne Konto Oszczędnościowe Zośka. Oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Zośka wynosi 3% i obowiązuje do kwoty 100.000 zł przez pierwszy miesiąc. Później należy dopłacić 10% średniego salda z poprzedniego miesiąca aby utrzymać promocyjne oprocentowanie. W innym przypadku zamiast 3% oprocentowanie wyniesie 1,50%. Nie trzeba się martwić opłatą za wymagane konto osobiste – Konto Idealne, pozostaje opłata za kartę debetową ale można ją zastrzec albo wyrobić obrót na kwotę 100 zł. Więcej o Koncie Oszczędnościowym Zośka więcej pisałem tutaj:

najlepsze konta oszczędnościowe na koniec roku


Konto Oszczędnościowe w Banku Smart. Konto Oszczędnościowe w Banku Smart nazywa się Smart Procent. Nowi klienci otwierający Smart Procent po 17.11.2015 r. mają zagwarantowane oprocentowanie w wysokości 2,80% do kwoty 50.000 zł oraz 2% dla nadwyżki ponad tą kwotę do co najmniej 17.01.2016 r. Dla pozostałych klientów jest to oprocentowanie od 2% do 2,60% w zależności od daty otwarcia Smart Procent. Obowiązkowe jest posiadanie konta osobistego Smart Konto ale jest ono bezwarunkowo bezpłatne (jedyny wyjątek na rynku bankowym). Plusy to brak obowiązku wpłaty nowych środków oraz stosunkowo niska opłata za drugi i kolejny przelew (także zewnętrzny) z Konta Oszczędnościowego – 5 zł. Bliźniaczą ofertę posiada także bank-matka – BIZ Bank. Zainteresowanych Kontem Oszczędnościowym w Banku Smart zapraszam tutaj:

najlepsze konta oszczędnościowe na koniec roku Bank Smart


Konto Oszczędnościowe w BGŻ Optima. Oprocentowanie Konta Oszczędnościowego w BGŻ Optimie pozostaje na niezmiennie wysokim poziomie ale tylko dla nowych środków. Podstawowa stawka wynosi 2,80% do kwoty 100.000 zł dla nowych klientów i wpłacających nowe środki. Oprocentowanie takie obowiązuje do 05.02.2016 r., a stan środków badany jest na dzień 20.11.2015 r. Oprocentowanie standardowe to 1,50%. Nowi klienci BGŻ Optimy powinni otworzyć najpierw Lokatę Bezkarną (z możliwością zerwania w każdym momencie z zachowaniem odsetek) z oprocentowaniem 3,20% do kwoty 100.000 zł tutaj:

najlepsze konta oszczędnościowe na koniec roku


Na rynku jest jeszcze kilka propozycji kont oszczędnościowych na których możemy otrzymać oprocentowanie 3,50% – 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł i po spełnieniu dodatkowych warunków. Mija się to trochę z celem. Przy mniejszych kwotach oprocentowanie konta oszczędnościowego nie ma większego znaczenia – ważniejsze jest regularne odkładanie mniejszych lub większych kwot. Oprocentowanie ma znaczenie przy wyższych kwotach rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Co nie znaczy, że nie trzeba szukać lepszych rozwiązań. Jeżeli w jednym banku nasze pieniądze nie są traktowane już jako nowe środki i tym samy są słabo oprocentowane to należy przelać je do innego banku. Takie są po prostu reguły tej gry – na te reguły nie mamy wpływu.

5 Komentarze

  1. Interesującą propozycją dla prowadzących działalność gospodarczą jest Konto lokacyjne BIZ w BIZ Banku. Saldo powyżej 10.000 jest oprocentowane na 3%. Brak górnego limitu. Konto idzie w parze z Biznes kontem active, na którym saldo 5.000-10.000 jest oprocentowane na 4%. Prowadzenie obu kont jest darmowe.

  2. A Konto Godne Polecenia w WBK w promocyjnej odsłonie 4% 4 tys. ale aż 3 rachunki (maks. 12 tys.) może w nazwie nie jest kontem oszczędnościowym, ale dzięki niemu można oszczędzić dużo lepiej i to bez ograniczeń w robieniu przelewów

  3. Ja mam konto oszczędnościowe w Rajfie, ogólnie mówiąc to jestem raczej zadowolony 🙂 Trochę obsługa klienta może ma kilka was, ale w każdym banku w jakim byłem tak czułęm, więc to chyba nie wyjątek :p

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.