Lokata Skarbonka z oprocentowaniem do 3,20% w Idea Banku

lokata skarbonka

Lokata Skarbonka to lokata, która w ofercie Idea Banku znajduje się od 10.07.2014 r. Pierwotnie można byłą ją założyć na 6, 9 lub 15 miesięcy, a oprocentowanie w zależności od kwoty i terminu trwania wynosiło od 3,50% do 3,80%. Jeśli chodzi o krótkoterminowe lokaty Idea Bank nie za bardzo przejął się obniżeniem stóp procentowych. Jednak w przypadku lokat na dłuższe terminy Idea Bank stopniowo modyfikuje swoją ofertę i obniża oprocentowanie takich lokat.

Obecnie Lokatę Skarbonkę można założyć na 6 lub 9 miesięcy z oprocentowaniem od 3% do 3,20% w zależności od ulokowanej kwoty oraz terminu trwania lokaty. Lokata Skarbonka charakteryzuje się tym, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy trwania można do niej dopłacać środki. Jest to właściwie wyjątek w przypadku lokat. Dopłacać środki można swobodnie, ale jedynie do kont oszczędnościowych a nie do lokat.

Obecne oprocentowanie Lokaty Skarbonki kształtuje się zgodnie z poniższą tabelą:

lokata skarbonka Idea Bank

Oprocentowanie Lokaty Skarbonki nie jest już tak korzystne jak kilka miesięcy temu. Idea Bank ciągle oferuje lokaty na 3 czy 4 miesiące z oprocentowaniem wyższym o około 0,50% od Lokaty Skarbonki. Z drugiej strony można się nastawiać, że oprocentowanie najlepszych lokat w Idea Banku będzie stopniowo spadać. Póki co w ofercie Idea Banku na wyższym oprocentowaniu jest nadal 3-miesięczna Lokata Power, 4-miesięczne Lokata Wielki Procent oraz także 4-miesięczna Lokata Idea Run.

4 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.