Konto Osobiste w Orange Finanse + 5% Moneyback

orange finanse

Kilka tygodni temu wystartował Orange Finanse, czyli nowy projekt mBanku oraz Orange. Tak jak przy okazji startu T-Mobile Usługi Bankowe Orange Finanse – nowy gracz na rynku bankowym – próbuje zachęcić do siebie promocjami. Orange Finanse nowym klientom proponuje 4% na Koncie Oszczędnościowym do kwoty 25.000 zł przez 6 miesięcy, 1.000 zł darmowego limitu także przez 6 miesięcy, nawet do 600 zł zwrotu za płatności zbliżeniowe (moneyback) oraz do 60 zł promocyjnego doładowania przez 3 miesiące. Nas interesuje oczywiście promocja związana z kontem oszczędnościowym oraz promocja związana ze zwrotem za płatności zbliżeniowe.

* Konto Oszczędnościowe w Orange Finanse na 4%

Orange Finanse proponuje 4% na Koncie Oszczędnościowym do kwoty 25.000 zł. Promocyjne 4% obowiązuje przez pierwsze 6 miesięcy od otwarcia Konta Oszczędnościowego. Powyżej 25.000 zł środki oprocentowane są progowo – od 1,30% do 2,20%, czyli bez rewelacji. Lokaty w Orange Finanse oprocentowane są na 1,60% czyli też słabo. Ale 4% przez 6 miesięcy to dobra oferta – szczególnie w świetle ostatnich obniżek stóp procentowych. Na plus wybija się też dosyć niewielka opłata za drugi i kolejny przelew z Konta Oszczędnościowego – 5 zł. W innych bankach ta opłata najczęściej wynosi 10 zł.

Niestety od początku listopada Konto Oszczędnościowe oprocentowane jest nadal na 4% ale już do kwoty 10.000 zł i już nie na pół roku lecz jedynie na 3 miesiące. Promocyjne warunki zostały mocno ograniczone.

orange finanse 2

Klienci Orange zyskują więcej w Orange Finanse czyli 5% Moneyback

Poza promocyjnym oprocentowaniem Konta Oszczędnościowego Orange Finanse próbuje także pozyskać klientów 5% zwrotem za płatności zbliżeniowe wykonane telefonem (specjalną naklejką). Maksymalny zwrot wynosi 100 zł miesięcznie przez kolejne 6 miesięcy, począwszy od następnego miesiąca po otwarciu Konta Osobistego. Czyli w ciągu 6 miesięcy możemy zyskać aż 600 zł. Konto Osobiste ze zwrotem za zakupy można otworzyć do 03.11.2014 r., ale jestem pewien, że ta data zostanie przedłużona.

Warunkiem wypłacenia premii jest jest dokonanie w każdym z 6 miesięcy co najmniej 5 płatności bezgotówkowych oraz opłacenie w każdym z tych miesięcy z Konta Osobistego w Orange Finanse przynajmniej jednej faktury na rzecz Orange Finanse za usługi realizowane pod marką Orange. Nigdzie nie jest napisane, że musi to być faktura wystawiona na posiadacza Konta Osobistego. Moneyback zostanie nam wypłacony dopiero na koniec 7-go miesiąca. Więc trochę będzie trzeba poczekać.

Do 60 zł na doładowania telefonu

Dodatkowo można zyskać 60 zł dodatkowego doładowania prepaid w Orange dowolnego telefonu, po 20 zł przez 3 kolejne miesiące. Bonus będzie naliczany w wysokości 5% łącznej sumy płatności zbliżeniowych wykonanych telefonem, zaokrąglany w górę do wielokrotności 5 zł, maksymalnie 20 zł w miesiącu. Warunki uzyskania promocyjnego doładowania są takie same jak uzyskania zwrotu za zakupy, przy czym doładować numer trzeba przez system transakcyjny Orange Finanse.

Podsumowując – nie ma co narzekać – w połączeniu z Kontem Oszczędnościowym na 4% oferta jest bardzo dobra. Jednak aby dostać maksymalny zwrot należy wydawać po 2.000 zł miesięcznie – jak dla mnie bardzo dużo. Z drugiej strony po okresie promocji można zamknąć Konto Osobiste – nie ma obowiązku utrzymywania konta przez okres półtora roku czy dwa lata, tak jak to jest przy promocji Credit Agricole czy Getin Online. Prowadzenie Konta Osobistego w Orange Finanse jest darmowe, tak jak wszystkie przelewy, wydanie i obsługa karty debetowej. Miesięczna opłata za wypłatę z wszystkich bankomatów krajowych wynosi 5 zł. Można jej uniknąć wykonując w danym miesiącu kalendarzowym 5 transakcji bezgotówkowych. Opłata ta nie jest pobierana przez pierwsze 3 miesiące oraz wtedy, jeśli nie będziemy wypłacać pieniędzy z bankomatu.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.