Ranking lokat krótkoterminowych luty 2017

ranking lokat krótkoterminowych luty 2017Witam. Jest sam początek lutego więc standardowo pora na najnowszy ranking lokat krótkoterminowych luty 2017. Jak zwykle najlepsze lokaty pojawiły się pod sam koniec stycznia w Idea Banku oraz także z ostatnim dniem tegoż miesiąca zniknęły. Choć tak naprawdę rewelacji nie było. W lutym najlepsze lokat krótkoterminowe oprocentowane są na 2,20% – 2,30%. Najlepsze propozycje to Lokata Styczniowa Plus w Idea Banku oraz Lokata Deklasująca w BGŻ Optimie. Najlepsza jest Lokata Plan Depozytowy na 160 dni na 2,50% w Toyota Banku z premią 70 zł lub 140 zł. Obie dają zarobić 2,30% w skali roku. A właściwie była bo Lokata Styczniowa Plus zmieniła się Lokatę Karnawałową Plus z obniżonym oprocentowaniem. Jak zwykle zapraszam do zapoznania się z rankingiem, jak również do przejrzenia pozostałych moich rankingów (które niedługo zaktualizuję): kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych. Zapraszam również do przejrzenia zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z oprocentowaniem powyżej 2,50%, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient. 


Ranking lokat krótkoterminowych luty 2017


Ranking lokat na 3 miesiące:

Ranking lokat na 4 miesiące:

Ranking lokat na 6 miesięcy:

Ranking lokat na 9 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Na początku lutego doszło do kosmetycznych zmian w Credit Agricole oraz Getin Banku. W tym drugim banku wzrosło nieznacznie oprocentowanie Lokat Tradycyjnych. Poza tym została utrzymana oferta Lokaty na Nowe Środki, Lokaty Plan Depozytowy na 130 dni w Toyota Banu oraz wszystkich pozostałych lokat w Idea Banku, które z gracją zajmują chyba 1/3 mojego rankingu. Idea Bank pewnie także niedługo się przebudzi i przemianuję swoją Lokatę Styczniową na Lokatę Lutową. I tak się szybko stało ale nowa nazwa to Karnawałowa, a dodatkowo niestety zostało obniżone oprocentowanie. I tyle. Zapraszam do obserwowania rankingu, który jest w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizowany.


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 1,50%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 3% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować.


Zmiany:

  • 08.02 – Lokata Deklasująca zmieniła termin z 4 miesięcy na 3 miesiące.
  • 08.02 – Zmian (drobne obniżki) w Idea Banku.
  • 16.02 – Zmiany w Toyota Banku – pojawiła się Lokata Plan Depozytowy na 160 dni z dobrą premią.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.