Ranking lokat krótkoterminowych styczeń 2017

Ranking lokat krótkoterminowych styczeń 2017Witam. Nastał Nowy Rok, który na swoim blogu rozpoczynam jednym z najważniejszych artykułów na mojej stronie. Przedstawiam ranking lokat krótkoterminowych styczeń 2017 r. Niestety styczeń rozpoczyna się spadkiem oprocentowania na najlepszych lokatach krótkoterminowych. O ile jeszcze kilka dni temu dostępne było kilka propozycji z oprocentowaniem nawet 2,50%, to w styczniu najlepsze lokaty krótkoterminowe mają oprocentowanie 2,20% – 2,25%. Lokata Mobilna do 20.000 zł na 2,50% w BZ WBK niestety jest jedynym, skromnym wyjątkiem. Standardowo zapraszam do zapoznania się z rankingiem, jak również do przejrzenia pozostałych moich rankingów (które niedługo zaktualizuję): kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych. Zapraszam również do przejrzenia zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z oprocentowaniem powyżej 2,50%, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient. 


Ranking lokat krótkoterminowych styczeń 2017

Ranking lokat na 3 miesiące:


Ranking lokat na 4 miesiące:


Ranking lokat na 6 miesięcy:


Ranking lokat na 9 miesięcy:


Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


W zeszłym miesiącu zaktualizowałem swoje rankingi lokat o propozycje z oprocentowaniem co najmniej 1,50%. To znaczącą rozszerzyło zestawienie bo lokat z oprocentowaniem co najmniej 2% jest co raz mniej a w rankingu znalazły by się tylko lokaty z 6 banków. Spadło oprocentowanie m.in. w Toyota Banku, Eurobanku i trochę w Idea Banku. Obecnie przyzwoite oprocentowanie to te wynoszące co najmniej 1,50%. I raczej nie ma co liczyć na wzrosty pomimo pojawienia się po dwóch latach przerwy inflacji…


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 1,50%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 3% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować.


Zmiany:

  • 18.01 – Zmiany w BOŚ Banku – spadki.
  • 19.01 – Zmiany w Alior Banku.
  • 20.01 – Zmiany w Nest Banku – spadki.
  • 25.01 – Pojawiła się Lokata Deklasująca VI w BGŻ Optimie.
  • 26.01 – Pojawiła się Lokata Tylko Teraz w Idea Banku.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.