Ranking lokat krótkoterminowych grudzień 2016

Ranking lokat krótkoterminowych grudzień 2016Witam. Pora na ostatni ranking lokat krótkoterminowych w tym roku – ranking lokat krótkoterminowych grudzień 2016. Jak zwykle wszystko co najlepsze działo się pod koniec zeszłego miesiąca dzięki Idea Bankowi. I jak zwykle to już historia. W grudniu najlepsze propozycje lokat krótkoterminowych dają zarobić 2,20% – 2,50% w skali roku. Najlepszą lokatą bez konta jest e-Lokata na Nowe Środki w Getin Banku oraz Lokata Andrzejkowa w Idea Banku – obie z oprocentowaniem 2,30%. Standardowo zapraszam do zapoznania się z rankingiem, jak również do przejrzenia pozostałych moich rankingów: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych. Zapraszam również do przejrzenia zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z oprocentowaniem powyżej 2,50%, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient. Zaktualizowałem ranking o lokaty z oprocentowaniem co najmniej 1,50% (10.12).


Ranking lokat krótkoterminowych grudzień 2016

Ranking lokat na 3 miesiące:

Ranking lokat na 4 miesiące:

Ranking lokat na 6 miesięcy:

Ranking lokat na 9 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


W rankingu znajduje się już tylko 9 banków, które dają zarobić na zwykłych lokatach 2 i więcej %. Z rankingu zniknęła w tym miesiącu BGŻ Optima. Jak już pisałem w końcówce listopada mocno licytował Idea Bank. Niestety na grudzień przeszły tylko lokaty z oprocentowaniem 2,30%. Czy pod koniec grudnia Idea Bank będzie równie mocno licytował? Nie wiadomo. Oprocentowanie obniżył także lider z poprzedniego miesiąca – Nest Bank. Najlepsza lokata krótkoterminowa znajduje się w niszowym banku – Toyota Banku.


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 2%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 3% – 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować. Aby poznać szczegóły lokat należy kliknąć w nazwę lokaty, ponieważ wszystkie lokaty zostały już opisane na mojej stronie.


Zmiany:

  • 02.12 – zniknęła Lokata Andrzejkowa z Idea Banku.
  • 03.12 – zmiana oprocentowania w BOŚ Banku.
  • 09.12 – zniknęła R-Lokata na nowe środki w Raiffeisen Polbanku i zostało obniżone oprocentowanie Lokaty Video.
  • 14.12 – zmiana oprocentowania Lokaty Wielkiej Czwórki Plus w Idea Banku.
  • 17.12 – zmiana oprocentowania lokat w Idea Banku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.