Ranking lokat krótkoterminowych kwiecień 2016

Ranking lokat krótkoterminowych kwiecień 2016

Witam. Jest pierwszy dzień kwietnia więc to najlepsza pora na publikację najnowszego rankingu lokat krótkoterminowych. W kwietniu brak jest niespodzianek. Obecnie oprocentowanie najlepszych lokat krótkoterminowych wynosi od 2,50% do 2,65% z jednym wyjątkiem. Po raz kolejny najlepszą krótkoterminową propozycją jest 6-miesięczna Lokata Superprocentująca z oprocentowaniem 2,80% w BOŚ Banku. Jeszcze wczoraj można było założyć także 3-miesięczną Lokatę na Nowe Środki w Getin Banku na takim samym oprocentowanie ale dzisiaj ta oferta została zmieniona. Standardowo zapraszam do przejrzenia rankingu, jak też do zapoznania się z pozostałymi moimi rankingami: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych. Zapraszam również do przejrzenia zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z oprocentowaniem powyżej 3%, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient. Ranking jest na bieżącą aktualizowany.


Ranking lokat krótkoterminowych kwiecień 2016


Ranking lokat na 3 miesiące:


Ranking lokat na 4 miesiące:


Ranking lokat na 6 miesięcy:


Ranking lokat na 9 miesięcy:


Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Z początkiem kwietnia doszło do znaczących zmian. Oprocentowanie swoich lokat obniżyło kilka banków: Getin Bank, Toyota Bank oraz BZ WBK. A jeszcze kilka dni temu można było założyć w Idea Banku 1-miesięczną Lokatę od Zająca z oprocentowaniem 3% lub 2-miesięczną Lokatę Wiosenny Zysk z oprocentowaniem 2,85%. Niestety te dwie lokaty bardzo szybko zniknęły z oferty Idea Banku (zabierając ze sobą całkiem dobrą Lokatę Girls Girls Girls). Standardowo w czołówce rankingu znajdują się wciąż te same bank BOŚ Bank, Toyota Bank, Getin Banku oraz tym razem BGŻ Optima. Niestety oprocentowanie lokat z miesiąca na miesiąc nieznacznie, acz systematycznie spada.


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 2%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 3,50% – 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować. Aby poznać szczegóły lokat należy kliknąć w nazwę lokaty, ponieważ wszystkie lokaty zostały już opisane na mojej stronie.


Zmiany:

 • 06.04 – Pojawiła się 3-miesięczna Lokata na Wiosnę w Idea Banku.
 • 13.04 – Zniknęła Lokata Deklasująca.
 • 15.04 – Zniknęła Lokata Tylko Teraz z Idea Banku a pojawiła się w jej miejsce Lokata Letni Sejf.
 • 15.04 – Zmiana oprocentowanie lokat w Getin Banku.
 • 24.04 – Pojawiła się rewelacyjna Lokata Wakacyjne Oszczędności w Idea Banku.
 • 26.04 – Pojawiła się Lokata na 2,20% w mBanku.

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. Henryk Burgundzki napisał(a):

  Świetny ranking. Zastanawiam się nad ulokowaniem gdzieś oszczędności, ale powiem szczerze, nie wiem czy warto. Szkoda, że oprocentowanie lokat ma tendencję spadkową.

 2. veba napisał(a):

  getin ma parę fajnych ofert 😉 sama z nich korzystam, jeśli chodzi o lokaty. dobrze oprocentowane i bezpieczne.

 3. natalia napisał(a):

  Lokaty w Banku Getin są bardziej korzystne na długich dystansach, w wykazie od .2.20 % do 3%. Rynek jest stabilny po zawirowaniach i niepokojach po zmianie władzy, pewnie już wszystkie katastrofy się dokonały. Pieniądze lubią ciszę.

 4. Sebastian napisał(a):

  Dzień dobry, w mbanku mam trzydniową lokatę na 1,8 %, szału nie ma, ale gotówka dostępna prawie od ręki 😉 poza tym syn ma na sko 2,5 % kapitalizacja tygodniowa, ale tylko do 2,5k pln…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.