Nowe Lokaty w Getin Banku

lokaty w getin banku lokata na nowe środki

Aktualizacja 15.07.2016 r.

W połowie stycznia doszło do poważnych zmian w Getin Banku. Z jednej strony zniknęły ostatecznie dwie odnogi internetowe Getin Banku: Getin Online oraz Open Online. Z drugiej zmieniła się się kompletnie oferta lokat w Getin Banku. Nie ma już oryginalnie brzmiących Lokat Jak Marzenie czy Lokat Party. Nowe Lokaty w Getin Banku to 12-miesięczna Lokata Progresywna, 3- lub 6-miesięczna Lokata Tradycyjna oraz 4-miesięczna Lokata na Nowe Środki. W ofercie Getin Banku nie ma już też cieszącej się dosyć sporą popularnością Lokaty Słonecznej.

Lokaty w Getin Banku:

  • 2-miesięczna Lokata Mobilna z oprocentowaniem 3% do kwoty 10.000 zł.
  • 3-miesięczna Lokata Tradycyjna z oprocentowaniem 2,10%.
  • 6-miesięczna Lokata Tradycyjna z oprocentowaniem  2,30%.
  • 4-miesięczna Lokata na Nowe Środki z oprocentowaniem, 2,50% lub e-Lokata na Nowe Środki z oprocentowaniem także 2,50%.
  • 12-miesięczna Lokata Progresywna z oprocentowaniem średnim 2,30%.

Przedstawione oprocentowaniem (oprócz Lokaty Mobilnej oraz Lokaty na Nowe Środki) obowiązuje dla lokat zakładanych przez internet. Są to wtedy tzw. e-lokaty. Zakładając powyższe lokaty w placówce Getin Banku otrzymamy oprocentowanie aż o 0,30% niższe. Lokata na Nowe Środki to nic innego jak Lokata Słoneczna III w nowej odsłonie. Jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest dla nowych środków, stanowiących nadwyżkę ponad stan posiadania obliczony na dzień 30.04.2016 r. Ponownie jeżeli wpłacone pieniądze nie okażą się nowymi środkami to zostaną założone dwie lokaty – jedna Lokata na Nowe Środki oraz druga Lokata Tradycyjna. Maksymalna kwota jaką można ulokować na Lokacie na Nowe Środki to 200.000 zł. Co ciekawe zakładając Lokatę na Nowe Środki przez internet lub bankowość elektroniczną ograniczenia kwotowego nie ma.

Drugą interesującą propozycją jest 12-miesięczna Lokata Progresywna z oprocentowaniem średnim 2,50%. Oprocentowanie startuje od 1,50% w pierwszym miesiącu do 4,10% w ostatnim miesiącu. Zrywając Lokatę Progresywną przed terminem zapadalności otrzymamy odsetki za każdy pełny miesiąc utrzymywania Lokaty Progresywnej. Nie ma ograniczeń kwotowych – wystarczy 500 zł a na opłacenie lokat w Getin Banku nadal jest 7 dni. Lokata Progresywna to także tak naprawdę Lokata na Szczycie ze zmienioną nazwą.

Podsumowując lokaty w Getin Banku zmieniły się dosyć mocno. Nie ma już propozycji na 24 i 36 miesięcy a oferta jest bardziej przejrzysta. Getin Banku nie premiuje też już aktywnych klientów jak to miało miejsce wcześniej. Najlepiej lokaty w Getin Banku zakładać przez bankowość internetową lub przez internet. W innym przypadku oprocentowanie jest o wiele skromniejsze. Zmieniło się także oprocentowanie lokat walutowych ale o tym napiszę już niedługo przy okazji rankingu lokat walutowych. Tak samo jak zmieniło się oprocentowanie lokat w Noble Banku (poświęcę tej sprawie osobny wpis).

lokaty w getin banku konto oszczędnościowe

Na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku można otrzymać oprocentowanie w wysokości 1,20% do kwoty 100.000 zł, 1,30% dla kwot od 100.000 zł do 200.000 zł oraz 1,40% dla kwot powyżej 200.000 zł. Można także otrzymać oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym w wysokości odpowiedni 1,70%, 1,80% oraz 1,90% po spełnieniu warunków Pakietu Korzyści Mój Bank (wpływ na konto osobiste w wysokości minimum 1.000 zł oraz obrót kartą 300 zł). Nadal jest jednak ważna promocja „Tańsze paliwo na ORLEN” o której pisałem tutaj ale Getin Banku już się z tą promocją nie afiszuje. Z trudnością można znaleźć informacje o tej w miarę ciekawej akcji na stronie Getin Banku.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

5 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.