Lokaty w mBanku czyli przywitaj wiosnę z lokatą 2% na nowe środki

lokaty w mbanku lokata na nowe środki promocja

Aktualizacja 15.05.2016 r.

mBank jest ostatnio dosyć aktywny w pozyskiwaniu nowych klientów. Nowi klienci firmowi mogą w promocji 900 zł na ZUS z mBiznes konto Start lub Komfort i aktywne korzystanie z mKsięgowości otrzymać aż 900 zł premii a nowi klienci indywidualni w promocji Zyskuj z eKontem mogą zyskać z kolei aż 500 zł. Także lokaty w mBanku nie wyglądają tak źle jak na tak duży bank, choć brakuje im trochę do konkurencji. Zostałem poproszony o opisanie oferty depozytowej mBanku co niniejszym robię. Pora uzupełnić tą lukę na moim blogu.

mBanku to czwarty bank na polskim rynku pod względem wielkości, zaraz za PKO BP, PEKAO SA oraz BZ WBK. Jest pewną prawidłowością, że w największych bankach oprocentowanie depozytów jest sporo skromniejsze niż w mniejszych bankach. Temu trendowi nie poddały się do końca lokaty w mBanku. Choć w porównaniu do liderów moich rankingów lokat do najlepszych propozycji trochę im brakuje.

Lokaty w mBanku na nowe środki:

 • 3-miesięczna z oprocentowaniem 2%.
 • 6-miesięczna z oprocentowaniem 2%.
 • 9-miesięczna z oprocentowaniem 2%.

lokaty w mbanku lokata na nowe środki

Nowe środki to środki pieniężne pochodzące spoza mBanku, stanowiące nadwyżkę ponad sumę aktywów zgromadzonych w mBanku na dany dzień. Informacja o dacie przeliczenia salda, od którego liczona jest nadwyżka środków dostępna jest na stronie internetowej mBanku w sekcji oszczędności oraz we wniosku o lokatę na nowe środki. Obecnie jest to 29.02.2016 r.

Pozostałe lokaty w mBanku:

 • 3-miesięczna lokata dla nowych klientów z oprocentowaniem 3,50% do 10.000 zł.
 • 3-dniowa lokata z oprocentowaniem 1,50% do 10.000 zł.
 • 3-, 6-, 9-, lub 12-miesięczna lokata z oprocentowaniem 1%.
 • 24-miesięczna lokata z oprocentowaniem 1,40%.
 • 3- lub 6-miesięczna lokata Progres z oprocentowaniem progresywnym, średnim 1%.
 • 12-miesięczna lokata Progres z oprocentowaniem progresywnym, średnim 1,40%.

Poza lokatą dla nowych klientów i lokatami dla nowych środków najlepiej wygląda lokata 3-dniowa. Co prawda jest ona ograniczona do 10.000 zł ale można ich założyć dowolną ilość. Choć z drugiej strony trudno pilnować co 3 dni odnowienia tych lokat. Oprocentowanie konta oszczędnościowego eMax plus kształtuje się następującą:

lokaty w mbanku lokata na nowe promocja

Oprocentowanie eMax plus:

 • Do kwoty 49.999,99 zł – 0,50%.
 • Do kwoty 99.999,99 zł – 0,65%.
 • Do kwoty 199.999,99 zł – 0,80%.
 • Od kwoty 200.000 zł – 1%.

Oprocentowanie starszego konta oszczędnościowego – eMax – to tylko 0,20%. mBank też kieruje czasami swoje specjalne lokaty czy oferty konta oszczędnościowego dla wybranych klientów. Sam mogę otworzyć eMax plus z oprocentowaniem 1,40% lub także lokaty w mBanku na 3, 6 lub 9 miesięcy na 1,70% bez obowiązku wypłaty nowych środków. Niby niewiele ale cieszy. Czasami można w mBanku założyć całkiem sensowne lokaty strukturyzowane. Wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem współpracy z mBankiem zapraszam do artykułu o promocji Zyskuj z eKontem nawet 500 zł tutaj:

lokaty w mbanku zyskuj z ekontem


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.