Lokata na Nowe Środki w Getin Banku – krótszy okres wyższe oprocentowanie

lokata na nowe środki getin bank

Wczoraj, jak co miesiąc, zmieniła się tabela oprocentowania w Getin Banku. Przez przeszło 2 tygodnie stycznia w Getin Banku była dostępna 6-miesięczna Lokata na Nowe Środki z oprocentowaniem 2,60%. Począwszy od pierwszego lutego Lokata na Nowe Środki oprocentowana jest na 2,80% a jej termin wynosi 3 miesiące. Zmieniła się także definicja nowych środków. To nadwyżka powyżej salda środków złotowych zgromadzonych w Getin Banku obliczona na dzień 31.10.2015 r. Podwyższenie oprocentowania to zmiana na plus a skrócenie okres trwania Lokaty na Nowe Środki to zmiana na minus. Oferta ważna jest póki co do 04.03.2016 r. 

Zmiana ta dotyczy zarówno Getin Banku jak i Noble Banku. Jak wcześniej pisałem nie ma już Getin Online oraz Open Online – obie marki zostały zlikwidowane. Lokata na Nowe Środki nie wymaga posiadania konta osobistego – można ją założyć całkowicie online. Będzie to wtedy tzw. e-Lokata na Nowe Środki. Minimalna kwota jaką trzeba ulokować to 500 zł a wniosek o otwarcie Lokaty na Nowe Środki ważny jest 7 dni. Standardowo jeżeli wpłacone pieniądze nie okażą się nowymi środkami to zostaną założone dwie lokaty – jedna Lokata na Nowe Środki oraz druga Lokata Tradycyjna z części pieniędzy, które nie są nowymi środkami w Getin Banku. Pozostała oferta depozytowa Getin Banku oraz Noble Banku nie zmieniła się – o szczegółach pisałem tutaj oraz tutaj.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.