Ranking lokat długoterminowych maj 2015

Ranking lokat długoterminowych maj 2015

Witam. Po opublikowaniu rankingu lokat krótkoterminowych oraz rankingu kont oszczędnościowych czas na uzupełniający te dwa zestawienia ranking lokat długoterminowych, czyli ranking lokat na okres od 12 do 36 miesięcy. W przypadku lokat długoterminowych sytuacja nie zmienia się tak dynamicznie, jak w przypadku lokat na krótsze terminy czy w przypadku kont oszczędnościowych. Nadal można założyć lokatę długoterminową z oprocentowaniem 3%. Choć oprocentowanie najlepszych lokat długoterminowych zmierza raczej w kierunku stawki 2,70%. Wszystkich, którzy preferują spokój i długoterminowe lokaty zapraszam do przejrzenia rankingu.


Ranking lokat na 12 miesięcy:


Ranking lokat na 24 miesiące:


Ranking lokat na 36 miesięcy:


Ranking lokat na pozostałe okresy:


W porównaniu do poprzedniego miesiąca niewiele się zmieniło. Doszła tylko nowa EKOlokata Bonusowa w BOŚ Banku. I tym razem najlepszą lokatą długoterminową jest Lokata Rynek+ na 30 miesięcy w Banku Pocztowym. Jeszcze w 4 innych bankach (Getin Online, Open Online oraz Getin Bank traktuję jako jeden bank) można założyć lokatę na okres dwóch czy trzech lat z oprocentowaniem ponad 3%. Poza jedynym wyjątkiem obecnie lokaty długoterminowe są lepiej oprocentowane niż lokaty krótkoterminowe. Pytanie tylko czy za dwa czy trzy lata oprocentowanie w wysokości 3% będzie nadal atrakcyjne? Kto wie…


* W przypadku lokat długoterminowych banki nie wymagają lokowania nowych środków, jak to często bywa w przypadku lokat krótkoterminowych. Aby zapoznać się ze szczegółami lokat należy kliknąć w ich nazwę, ponieważ zdecydowana większość z nich została już opisana na mojej stronie. Zestawienie staram się w miarę moich możliwości aktualizować na bieżącą.


Zmiany:

  • 15.05 – Pojawiła się Lokata Kompletna w Banku Millennium.
  • 27.05 – Obniżenie oprocentowania i zmiana formuły lokat długoterminowych w Meritum Banku.
  • 27.05 – Podwyższenie oprocentowania Lokat Stabilnych w Idea Banku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.