Lokaty w Meritum Banku

lokaty w meritum banku

Aktualizacja 11.08.2015 r.

Dawno już nie pisałem o lokatach w Meritum Banku – ostatni mój wpis o tym banku jest jeszcze z poprzedniego roku. Ale z drugiej strony poza dawno zapomnianymi Lokatami Extra w przypadku lokat w Meritum Banku zmienia się jedynie oprocentowanie. Właściwie Meritum Bank będzie już niedługo Alior Bankiem. Właśnie ten bank przejął Meritum Bank i praktycznie od razu zlikwidował bezpłatne Proste Konto Osobiste a w jego miejsce wprowadził na wzór swojej oferty nadal bezpłatne (ale już warunkowo) Konto z Gwarancją. Ale nadal w miarę dobrze oprocentowane lokaty w Meritum Banku można założyć bez konieczności otwierania konta osobistego. To jeden z plusów oferty depozytowej w Meritum Banku.

Lokaty w Meritum Banku – aktualna oferta:

  • 1-miesięczna Lokata Meritum Zysku z oprocentowaniem 1,90%, od 27.05 oprocentowanie 1,40%.
  • 3-miesięczna Lokata Meritum Zysku z oprocentowaniem 2,40%, od 27.05 oprocentowanie 1,75%.
  • 6-miesięczna Lokata Meritum Zysku z oprocentowaniem 2,50%, od 27.05 oprocentowanie 2%.
  • 12-miesięczna Lokata Meritum Zysku z oprocentowaniem 2,60%, od 27.05 oprocentowanie 2,10%.
  • 24-miesięczna Lokata Meritum Zysku z oprocentowaniem WIBID 1M + 1% – obecnie 2,46%.
  • 36-miesięczna Lokata Meritum Zysku z oprocentowaniem WIBID 1M + 1,20% – obecnie 2,66%.
  • 4-miesięczna Lokata Extra z oprocentowaniem 2,75% dla nowych środków.
  • 7-miesięczna Lokata Extra z oprocentowaniem 2,85% dla nowych środków.
  • 24-miesięczna Lokata Meritum Zysku z oprocentowaniem 3% (od 08.2015 r.).

Można założyć jeszcze 2-miesięczną Lokatę Start z oprocentowaniem 4% do kwoty 10.000 zł. Lokata Start dostępna jest jedynie dla nowych klientów Meritum Banku w terminie 1 miesiąca od daty złożenia wniosku o rachunek bankowy. Ale żeby Konto z Gwarancją było bezpłatne należy zasilać je kwotą co najmniej 2.500 zł miesięcznie lub wykonywać transakcje bezgotówkowe na kwotę nie mniejszą niż 700 zł. Warunek wpływu jest łatwy do spełnienia ale należy o nim pamiętać.

lokaty w meritum lokata start banku konto oszczędnościowe

Podsumowując oprocentowanie lokat w Meritum Banku jest całkiem solidne. Choć do najlepszych lokat na rynku brakuje im 0,30% – 0,40%. Ale z drugiej strony lokaty w Meritum Banku są o około 1% wyżej oprocentowane niż oferta standardowa w większości banków w Polsce. Można powiedzieć, że oferta Meritum Banku jest bardzo podobna do oferty Plus Banku. Oprocentowanie konta oszczędnościowego w Meritum Banku wynosi 2,25% na całość salda bez konieczności wpłacania nowych środków. Co ciekawe w Alior Banku na takie oprocentowanie mogą liczyć jedynie nowi klienci. Pewnie niedługo się to zmieni.lokaty w meritum banku konto oszczędnościowe


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.